ID

Vangelis

Zainteresovan član
Poruka
337
“Огледало” по четврти пут пише, увек с новим аргументима, о погубности увођења нових личних карти у србији
Концлогор Србија
• Америка, Енглеска, Аустралија, Канада су земље у којима није обавезно поседовање личне карте • У Србији планирају увођење личне карте са биометријским подацима лица и отиском свих прстију • Словенци нису прихватили увођење таквих личних карти • Зашто само грађани Србије морају бити под апсолутном контролом

Милорад Ивановић, амбасадор координатор за Шенген при Генералној дирекцији за конзуларне послове и дијаспору Министарства спољних послова СЦГ, изјавио је да нове личне карте подразумевају следеће: “Ући ћемо у специјалну кабину, у МУП-у, односно у дипломатско-конзуларним представништвима, где ће нас снимити специјална дигитална камера. Тим путем ће бити узети биометрични подаци о лицу. Затим ћемо, на једној металној површини, оставити отиске прстију, колико знам још постоји дилема да ли само једног или свих пет, и на тој истој површини потписати се, остављајући тако електронски запис свог потписа. Попунићемо захтев за издавање и на основу свега тога добићемо личну карту” (“Вечерње новости”, 10. август 2005.)
Ко год је читао Домановићеву “Дангу”, рекао би: сточну карту. Пророк Домановић као да је видео наше власти 2005, на путу за “Шенген”, ако праве личне карте у којима ће бити наши подаци на чипу.
А то није никакав услов за стављање на “белу шенгенску листу”, која подразумева слободно путовање земаља Европске уније .Услов за то стављање је измена политичког односа према Србији и Црној Гори, чега, у догледно време, поготову после пресуда у Хагу (геноцид, и томе слично), неће бити. Уз то, “Шенген” не тражи личне карте с чиповима. Он тражи већу безбедност ПАСОША, а не личних карти, возачких дозвола, здравствених књижица и сличних докумената. Није реч о томе. Реч је о томе да Срби носе “вирус који треба уништити” (Дејвид Гомперт, РАНД корпорација, члан Савета за иностране односе, тамо негде 1994.) Треба наметнути личне карте које, после милионских демонстрација, нису прошле у Грчкој, којих нема нигде у земљама бивше СФРЈ, које није прихватила британска јавност. Срби су парије у Европи и зато их треба жигосати, зар не?
Од сада вас полиција фотографише, и фотографи, који су купили опрему за дигиталне фотографије вредну и по 80.000 евра, остају без посла. Председник Удружења фотографа Михаило Таталовић најављује да ће тако без прихода остати око 4.000 породица. У Хрватској, Мађарској, Немачкој и Словачкој фотографи и даље израђују слике, а МУП их само скенира. Али, код нас ће то бити НАЈНАПРЕДНИЈЕ У ЕВРОПИ! Јесте да имамо афрички стандард, али имамо свемирску полицијску опрему. Нема везе, г. Таталовићу, што ће хиљаде запослених фотографа остати на улици (“Блиц”, 20. април 2005.) Важно је да полиција има шта да фотографише. Ускоро би могли да преузму и посао вађења наше крви (отпуштања у здравству) и наставу у школама (идеја министра просвете о “школском полицајцу”). А за “Шенген” ћемо се начекати. Горан Свилановић нам га је обећавао до 2005, а Милорад Ивановић до 2007. (“Новости”, 6. август 2005.) Све у оквиру евро-пројекта “Не липши, магарче, до зелене траве”.
Личне карте у свету
Немају све земље света обавезне личне карте. Оне које их немају су Аустралија, Канада, Индија, Ирска, Нови Зеланд, САД, Велика Британија (за сада). Имају их, између осталих, Белгија, Египат, Француска, Немачка, Грчка, Малезија и Јужна Африка. Последњих година постоји тежња да се направи јединствена идентификациона карта с чипом, у којој би били спојени подаци из здравствене, социјалне и криминално-полицијске базе података. Ово је довело до многобројних судских процеса у одбрану људског права на приватност. Године 1991. Уставни суд Мађарске донео је закон по коме је употреба вишенаменског идентификационог броја грађанина забрањена; године 1997. Устав Португалије је забранио насртај на приватност следећим чланом: “Грађанима се не сме додељивати вишенаменски државни идентификациони број”.
Покушај увођења Ид карте 1987. у Аустралији довео је до масовних протеста, и власти су план повукле. Јужна Кореја и Тајван су повукле пројекат због огромног неслагања јавности. План увођења државне возачке дозволе у САД као начина масовне идентификације грађана је, због протеста низа група за заштиту људских права, повучен. Подвлачимо: САД ни данас немају личне карте!
Ниједна земља бивше СФРЈ нема личне карте са биочипом у коме су скен рожњаче и отисци пет прстију! То се планира само у Србији. Словенци су, на државном нивоу, одбили увођење таквих документаа.
Биометрика
Биометрика је идентификација или верификација нечијег идентитета на основу његових психолошких или бихејвиоралних особина. Она подразумева поређење раније ускладиштених биометријских података са онима које појединац накнадно да је лицу задуженом за идентификацију /верификацију. Нове биометријске технологије имају за циљ аутоматизацију поступка идентификације, путем претварања човекових података у компијутерски читљив алгоритам. Ово често води погрешним идентификацијама и заменама, које у данашњем друштву могу имати кобне последице. Најпопуларније форме биометрије су отисци прстију, скен рожњаче, геометрија длана, препознавање гласа, и дигитализоване слике. Критичари, у име људских права, истичу да такви процеси укидају право на приватност, стављајући човека под власт државе.

Srpske novine "Ogledalo"
 
Па надам се да ће и овде ЉУДИ ПРОТЕТСТВОВАТИ - и да ће ове глупости типа "жигосања стоке" пасти у воду... о овоме је одавно писано у православним новинама у време када је то било актуелно у Грчкој јер код садржи "жиг звери" тј. 666...
... верујем да људи то овде неће прихватити...
 
eremita:
Па надам се да ће и овде ЉУДИ ПРОТЕТСТВОВАТИ - и да ће ове глупости типа "жигосања стоке" пасти у воду... о овоме је одавно писано у православним новинама у време када је то било актуелно у Грчкој јер код садржи "жиг звери" тј. 666...
... верујем да људи то овде неће прихватити...

Ne delim tvoj optimizam eremita. Mislim da ovde ni do kakvih demonstracija nece doci.
Ako i bude nekih protesta, to ce biti maximum nekoliko stotina ljudi.
Za ovo, Grcima kapu dole!!!
 
а јако их има...

ма тачно је откровење. треба га увести као обавезан предмет
 
код садржи "жиг звери" тј. 666...


Svaki broj pripada Bogu pa i 666. Njega je satansko samo prisvojilo kao 'svoj reprezentativni'. Te masonske radnje sa bar codom su obične gluparije. Pravo žigosanje je duhovno žigosanje, koje dolazi kad ispunjavamo zakon Tame, kad se predamo i prodamo bezakonju.

U novom robovlasničkom poretku koji se izgrađuje mnoge zemlje uvode informatičke opreme i softvere vezane za integrisani automatizonani sistem za izradu identifikacionih dokumenata. Nove lične legitimacije imaju više sistema zaštite, među kojima i magnetni zapis i bar code (eng.: bar = 'prečaga, šipka': code: ‘pravilnik’, ‘šifra’, ‘signalni sistem’). Suština uvođenja novih informatičkih oprema i multimedijalne tehnologije nije samo obezbeđivanje dodatne kontrole informacija i onemogućavanje falsifikovanja isprava, već i uključivanje u unificirani i od strane moćnih kontrolisani svetski poredak, poredak masonsko-iluminatske hidre. - Na proizvode označene sa bar kodom (koji u sebi ima kodiran broj 666, žig Stare Zmije) potrošači su se već navikli; optičko prepoznavanje ulaznih podataka u modernoj merkaturi očigledno ima mnoge prednosti. Međutim kada i sam čovek hoće u orvelovskom maniru da se obeleži po bar-sistemu, to pokazuje da u novom-starom poretku Stare Zmije poklonici mamona hoće i najviše Božije stvorenje u materiji da vide kao robu, koju mogu kupovati, prodavati, manipulativno koristiti i kontrolisati. Naravno sve se sprovodi pod plastem 'individualne i opšte dobrobiti'.

Kontrolni robni kod, UPC (Universal Product Code), bar code, koji su arhitekte novog satanskog poretka uvele 1970. godine, danas susrećemo praktično na svakom proizvodu. I više nego očigledno je da masonski bar code u sebi krije broj 666, čime se izražava subverzivna ideja i naum da sva trgovina treba da stoji pod žigom i kontrolom Tame. Pojedini nedovoljno upućeni potrošači iz redova institucionalizovanog hrišćanstva, na početku ekspanzije robno-elektronskog bar-žiga, verovali su da potpadaju pod satansku moć ukoliko kupuju i koriste namirnice i proizvode obeležene bar kodom 666. No čovek prima žig propasti ako pohlepno uzima hranu, ako je uzima bez zahvalnosti, ako je čulno vezan za nezakonitu hranu (mesnu, genetski modifikovanu). Izvor svega čistog i zdravog je Bog: stoga i sve čisto treba biti Večnom Darovaocu posvećeno. I ko sa zahvalnošću uzima hranu iz krila majke zemlje i iz Božijih ruku, on i svoju dušu obeležava onim Lepim, Plemenitim, Svetim. On prima Božiji pečat, pečat Duha Života.

Podrobnije o ovome pisao sam u članku:
Stojimo li pod žigom masonskih trouglova?!


http://vjera.org/zigovi.php
 
Everybody’s so infatuated
Everybody’s so completely sure of what we are
Everybody defamates from miles away
But face to face, they haven’t got a thing to say
I bleed for this and I bleed for you
Still you look in my face like I’m sombody new
Toy - nobody wants anything I’ve got
Which if fine becuase you’re made of
Everything - I’m - not!
If you’re 555 then I’m 666.
If you’re 555 I’m 666.
If you’re 555 then I’m 666 (what’s it like to be a heretic)
If you’re 555 I’m 666. (what’s it like to be a heretic)
 
Vangelis:
“Огледало” по четврти пут пише, увек с новим аргументима, о погубности увођења нових личних карти у србији
Концлогор Србија
• Америка, Енглеска, Аустралија, Канада су земље у којима није обавезно поседовање личне карте • У Србији планирају увођење личне карте са биометријским подацима лица и отиском свих прстију • Словенци нису прихватили увођење таквих личних карти •

ma da, zato u americi na aerodromima kontrolisu ko si sta si i ko su ti baba i deda...uostalom, i kod njih moras da imas neki dokument, vozacka licna, nije bitno

a sto se tice tog uvodjenja...zasto da ne, ja nemam nista da krijem, a i ne stidim se nicega...inace te price o 666 i slicno...fuj...samo da mi je znati kako se na bar kodu taj broj ocitava...
 
eremita:
Ма шта Ти је... ПРАВОСЛАВЦИ НЕЋЕ ПРИМИТИ ЖИГ ЗВЕРИ ...
I ne daj BOŽE da to bude,ali sa obzirom na naše vođe(državnike) i lukavstvo
nečastivog samo BOG može da nam pomogne!
BOG nam pomogao braćo Srbi!
 
Slobodance:
I ne daj BOŽE da to bude,ali sa obzirom na naše vođe(državnike) i lukavstvo
nečastivog samo BOG može da nam pomogne!
BOG nam pomogao braćo Srbi!

Нека ЖИГ ЗВЕРИ 666 СЕБИ УДАРАЈУ И НА ЧЕЛО И У ЛИЧНЕ ИСПРАВЕ ОНИ КОЈИ СЕ ИСТОЈ КЛАЊАЈУ - онај ко је крштен ТО НЕЋЕ ПРИХВАТИТИ... 8)

Уосталом, то је супротно нашим већ важећим законима...

ЗАТО ЈЕ ВАЖНО ДОБРО РАЗМИСЛИТИ ЗА КОГА ГЛАСАТИ И КАКО УРЕДИТИ ЗАКОНЕ ДА ОНИ КОЈИ ЛАЖУ У ПРЕДИЗБОРНОЈ КАМПАЊИ - ОДМАХ БУДУ
СМЕЊЕНИ...
 
ma koji bre zig zveri, to nema veze sa mozgom....
btw, kada se radi o ID karticama, tu se ne koristi bar kod, vec magnetni zapis :))
 
Obersturmfuehrer:
ma koji bre zig zveri, to nema veze sa mozgom....
btw, kada se radi o ID karticama, tu se ne koristi bar kod, vec magnetni zapis :))

БРОЈ 666 ЈЕ ЖИГ ЗВЕРИ... добро прочитај претходне постове и ТЕМЕ које су већ више пута у вези овога биле отваране... ја Теби не могу помоћи ако Ти о нечему имаш "свој став" вероватно са неког ДС-омладинског форума - а да при томе не знаш ништа или не знаш довољно...

... а да ли има КАКО ТИ МЕНЕ КОМПЛИМЕНТИРАШ "везе са мозгом".. о томе размисли пре него што промениш нову дискету у глави... ова Ти се нешто изгребала... :confused:
 
citao sam teme o vezi izmedju 666 i bar koda i vecina je cista glupost, cak sam na jednoj detaljno opisao sta je bar kod i kako i zasto se koristi. I opet ponavljam, taj bar kod nema ama bas nikakve veze za ID karticama... (sto je tema, a ne rasprava o broju 666).
Inace, zao mi je sto cu da te razocaram, ali ne idem po DS-omladinskim forumima...isto tako ja tebi mogu da kazem da ti imas "svoj stav" verovatno sa nekog SPC ultrahriscansko pravoslavnog foruma...
 
proglasiti neki broj za "zig zveri" ili sta ti ja vec znam je u neku ruku greh...jer vodi ka numerologiji i uopste okultizmu....

daklem, imam reci samo -

JERETICI!!!!

:lol: :lol:

ma nemate vi pojma...
kakve veze ima magnetna kartica sa zigom zveri
rfid chipovi i uopste tehnologija tog tipa se svrstava u ovo, jer direktno ogranicava slobodu pojedinca i stavlja ga pod kontrolu tamo nekome. a te kartice - to je sitnica...uvek moze da se ostavi kuci i ko zna gde je taj onda otisao...
 
Peruzzi:
proglasiti neki broj za "zig zveri" ili sta ti ja vec znam je u neku ruku greh...jer vodi ka numerologiji i uopste okultizmu....

daklem, imam reci samo -

JERETICI!!!!

:lol: :lol:

ma nemate vi pojma...
kakve veze ima magnetna kartica sa zigom zveri
rfid chipovi i uopste tehnologija tog tipa se svrstava u ovo, jer direktno ogranicava slobodu pojedinca i stavlja ga pod kontrolu tamo nekome. a te kartice - to je sitnica...uvek moze da se ostavi kuci i ko zna gde je taj onda otisao...

Теби би било боље ДА ОДЕШ НА ПОЧЕТАК СТРАНЕ И ПРОЧИТАШ ТЕМУ !!!
Пре него што наставиш да етикетираш ПРОЧИТАЈ КОЛИКО ЈЕ СУДСКИХ ПРЕСУДА ДОНЕТО ПРОТИВ ТАКВЕ ИДЕНТИФИКАЦИЈЕ...

... а осим тога АКО НЕМАЈУ АМЕРИКАНЦИ - ЗАШТО БИ МИ ИМАЛИ... или смо опет грађани другог реда.
 
ama, ko sto rece Peruzzi, to je sitnica. i sta ako negde pise koju imas boju ociju i otisak prsta?? jel krijes nesto? sramota te? ne razumem...
 
pa ja bas i ne verujem u ono "samo krivci treba da se plase necega"....
sta "The Man", koji ****, mora da zna boju mojih ociju...???

al' svako ko sumnja u nesto, kada dobije tu karticu...neka je isecka i rastavi na delice, pa ako nadje neki mikrocip ili slicno...onda neka kaze ovde...
 
Obersturmfuehrer:
ama, ko sto rece Peruzzi, to je sitnica. i sta ako negde pise koju imas boju ociju i otisak prsta?? jel krijes nesto? sramota te? ne razumem...

Ма тако је... :roll: у праву си... :roll: ... нек' иде живот :roll: ... 'ајде сада и остали, скидајте гаће... :oops: :oops: :oops:

Уосталом, они који су ПРОЗАПАДНО ОРИЈЕНТИСАНИ, требало би да се за УВОЂЕЊЕ СТОЧНЕ КАРТЕ залажу тек када она буде уведена и у земљама за чијом "демократијом" толико жуде... то би било показивање минимума морала...
 
a to za amere i to se sve slazem. sto mi prvi?
koj ce nam q id kartice i sta vec?
najbolje da nam lepo tetoviraju na celu sve podatke (a pogotovu da li smo hiv pozitivni)....

i zasto bi se komplet svi podaci drzali u briselu (ili gde vec?)

onda neka budu javni, da svi vide sta se sa njima radi...
 
pa sad, ovo:
Kontrolni robni kod, UPC (Universal Product Code), bar code, koji su arhitekte novog satanskog poretka uvele 1970. godine, danas susrećemo praktično na svakom proizvodu. I više nego očigledno je da masonski bar code u sebi krije broj 666 (dve okomite paralelne linije, koji su i dva stuba enterijera masonskih loža, jesu oznaka za broj 6), čime se izražava subverzivna ideja i naum da sva trgovina treba da stoji pod žigom i kontrolom Tame.

objasnjenje nije (narocito za ona 2 stuba)....a ako mislis na ponavljanje te 3 linije, razlog je cisto tehnickog tipa...uostalom, verovatno koristis Bil Gejtsov Windows, a koji je po tom tvom obelezen zigom zveri...
 
Peruzzi:
sad jos ispade da je hriscanski koristiti piratizovan softver

11. Ne instaliraj sebi softvera legalnoga :lol: :lol: :lol: :lol:

7.gif
 
Obersturmfuehrer:
pa sad, ovo:


objasnjenje nije (narocito za ona 2 stuba)....a ako mislis na ponavljanje te 3 linije, razlog je cisto tehnickog tipa...uostalom, verovatno koristis Bil Gejtsov Windows, a koji je po tom tvom obelezen zigom zveri...

Обер... има један НОВИ .... Windows, а није Билов :lol: :lol: :lol: ћирилични...

шта ћеш... СВЕТСКО - А НАШЕ
 

Back
Top