Da cujem misljenje-ostavljena

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zakljucila sam da se treba navici na to da si sam, sto posle duge veze i nije bas lako, i da uzivas u tome jer smo u sustini mi svi prepusteni sami sebi koliko god da nas neko voli i podrzava neke stvari moras sam da prozivis! Ja se sad strasno plasim toga sto sam sama i mislim da ne bi bilo fer da samo zbog toga budem sa nekim! A i to sto kazes moze da se desi da si "do grla u pesku"! Kljuc je biti zadovoljan svojim samackim :D zivotom a veza je samo nesto sto ga moze jos ulepsati!
eh da mi je samo da stignem do tog stadijuma! :(
 
Da,istina jeste da kad se nadjes u situaciji da ostanes sam,,,,,,kao da si iznad provalije.

Mada ja sam najveci protivnik toga da ljudi treba da se smire i "odmore" od veze,da budu malo sami,da se naviknu na samacki zivot.Jos je gore kada to isto postane princip!
Sta ako ipak naidje neko ko ti se zaista svidja,neko ko je fantastican a ti njega guras od sebe samo zasto sto si izasla iz sveze veze??
Time potencijalni novi trpi,tim pre ako on oseca nesto prema tebi.
Jako je velika nepravda da nase buduce ljubavi trpe bilo sta sto je iz nase proslosti.
Hajde,hocu da vidim novi list,ali prazan,,,i da vidim kako zapisujes tvoju novu vezu,kako prepricavas lepote i sve neznosti koje su tu aktuelne.Onda prethodna stranica gubi svoj smisao....ali nova ljubav tece...
 
Ma ne kazem da treba odgurnuti nekog zato sto si tek izasao iz neke veze ali kako prepoznati da li je taj neko cisto lek za paznju koja ti nedostaje ili bi zaista bio sa njim?! Bila sam sa bivsim 2 godine a upoznala sam ga 3 meseca nakon raskida veze od 3 godine tako da uopste nisam u tom fazonu da guram ljude od sebe iz bilo kog principa! Ispostavilo se da nije bio samo "popunjavanje praznine nastale raskidom" ali suprotno je moglo da bude,zar ne?!
Tacno, kao iznad provalije kao da ti fali deo tebe i to toooooliiiikoooo boli.........
Nekako sad imam utisak da ne mogu da usrecim nekoga dok ne zacelim tu ranu koja tako jako boli.... i nazalost mislim da niko ne moze da mi pomogne u tome, mislim da moram potpuno sama da se izborim sa tim! :(
 
Plawusice, that chapter is over!!!

Ne mozes se navici da zivis sama,tacnije da malo pustis da se sve ohladi.
Sta ako sada naidje neko ko ti sasvim odgovara a pri tom ne trazi nista zauzvrat?
Neko ko tebe gleda sada,ne u proslom vremenu,neko ko ne trazi da ga ti usrecis,nego cisto odagnava te lose misli o bolu koje nosis u sebi.
 
Plawushica:
Desilo mi se nesto sto se desilo mnogima: decko me je ostavio posle dve godine veze jer mu vise nije do veze! Naravno, svadjali smo se ali stalno oko toga sto sam ja mislila da mi ne pruza dovoljno paznje a on je mislio suprotno! Napominjem da je svako imao normalan svoj zivot sa svojim prijateljima i obavezama! Sta da vam kazem kad sam bila skroz cool kad smo bili odvojeno na letovanju, tj. ja nisam ni bila :cry: Raspadala sam se ali sam se zaprepascujuce brzo vratila medju zive i zdrave! :-D
Sta vi muski imate da kazete na tu temu bas me zanima misljenje nepristrasnih muskaraca! :D A i devojke, naravno! :D

Ma...shto kaze Bossica- ako ste raskinuli sta ima dalje da se prica i pita??????
Ko od nas nije doziveo raskid...ili kraj...i jednostavno morao dalje...koliko god bolno bilo?
Zivot ide dalje.....
Ako ste raskinuli i + on te ostavio.....ma da li je on uopste vredan i jedne tvoje dalje minute i nasheg ovde -upletanja- ???????
Aj' laku noc!
 
NatasaNatasa:
Nisu raskinuli, ON je raskinuo ... i devojka hoce da zna razlog ... sta je tu nejasno?/??

Pa...Nato....razlog SIGURNO ovde nece dobiti......
Nasu reakciju moze.....
Sada ...posto su raskinuli...najlakse je pozvati ga...i pitati ga- znas sta ...posto vise nismo zajedno...znacilo bi mi da mi iskreno kazes o cemu se radilo?
Tesko?
 
Plawushica:
Ma ne kazem da treba odgurnuti nekog zato sto si tek izasao iz neke veze ali kako prepoznati da li je taj neko cisto lek za paznju koja ti nedostaje ili bi zaista bio sa njim?! Bila sam sa bivsim 2 godine a upoznala sam ga 3 meseca nakon raskida veze od 3 godine tako da uopste nisam u tom fazonu da guram ljude od sebe iz bilo kog principa! Ispostavilo se da nije bio samo "popunjavanje praznine nastale raskidom" ali suprotno je moglo da bude,zar ne?!
Tacno, kao iznad provalije kao da ti fali deo tebe i to toooooliiiikoooo boli.........
Nekako sad imam utisak da ne mogu da usrecim nekoga dok ne zacelim tu ranu koja tako jako boli.... i nazalost mislim da niko ne moze da mi pomogne u tome, mislim da moram potpuno sama da se izborim sa tim! :(

Apsolutno ali apsolutno samo sama moras sa tim da se izboris. Izleci sebe i onda furaj dalje...... Vreme leci SVE ama bas sve, dopustam da moze mala, ali samo mala praznina da ostane... ali ipak izleci, i to sto ostane.. kad se setis toga samo ti dodje osmeh na usne i budes srecna jer si ipak prebolela.....
 
Plawushica:
Desilo mi se nesto sto se desilo mnogima: decko me je ostavio posle dve godine veze jer mu vise nije do veze! Naravno, svadjali smo se ali stalno oko toga sto sam ja mislila da mi ne pruza dovoljno paznje a on je mislio suprotno! Napominjem da je svako imao normalan svoj zivot sa svojim prijateljima i obavezama! Sta da vam kazem kad sam bila skroz cool kad smo bili odvojeno na letovanju, tj. ja nisam ni bila :cry: Raspadala sam se ali sam se zaprepascujuce brzo vratila medju zive i zdrave! :-D
Sta vi muski imate da kazete na tu temu bas me zanima misljenje nepristrasnih muskaraca! :D A i devojke, naravno! :D
Suviše malo objektivnih situacija da bi ti iko dao normalan odgovor.
 
Produzi dalje i ne lupaj mnogo glavu zbog njega. Inace...lose ti se pise. On - proslost, a treba gledati pravac u buducnost. Da je vredelo, ne bi puklo. A na kraju, bolje pre, nego kasnije. Takve veze, tj. raskidi su tiha jeza za ostavljene. Dakle, uzivaj u zivotu. A sto se naplate racuna tice, onaj gore vidi sve, pa nemoj ni oko toga da se smaras. Radi nesto pametnije.
 
Nije sve bas tako crno-bijelo... Mnoge veze se drze na tankim nitima pa ipak opstaju i traju dok se ne zavrse brakom itd. To odvojeno ljetovanje bas i ne odgovara imidzu "olimo se i zelimo da budemo zajedno", osim ako nije bilo jednokratno. Nekad ljudi zele da nesto urade odvojeno da bi poslije bili stalno zajedno. U ovom slucaju izgleda kao da je ljetovanje omogucilo da vidi "travu kod komsija" i da "to nije to"....Ne mislim da su svadje uzrok raskidu, prije da mu nije dovoljno stalo.

Moja prica (pocetak septembra). Nakon zajednickog vikenda u inostranstvu (bilo je super) zove svaki dan (kao i obicno), razgovori nijesu bas romanticni, al i to je kao i obicno, planira par vikenda bez mene, i onda "cinjenica da sam toliko planirao bez tebe znaci da nijesam 100% zaljubljen, zelim da raskinemo"... :-( ????. I tog dana kada je smislio da treba da raskinemo (a sve je smislio u zadnjih 24 sata) predomisljao se 2-3 puta, itd. Sta da radim???? Malo mi je sve dosadilo (ovo je vec drugi slican raskid, nakon prvog se brzo vratio), ali stalo mi je do njega...
 
neko je spomenuo u nekom postu, da je pokusao/la da pregazi ponos,
ali zasto to raditi, zar nije ponos ono sto ti jedino ostane kada te napusti neko koga
volis, i kada si totalno skenjan, zar ti taj ponos ne da snagu da dignes glavu i krenes dalje! ako pregazis to malo ponosa sto svako ima u sebi (ili mnogo) za sta onda da se uhvatis, na osnovu cega da smognes snage da krenes dalje? na osnovu volje?

otisao je. nije ti rekao zasto. mozda i nece, ali moras biti jaka i nastaviti dalje, a ne dovesti se u situaciju da ga zoves i zahtevas objasnjenje, jer cemu to vodi? nekom tvom smirenju? ako ti kaze da te je ostavio jer mu zvocas ili sto si ga smorila, zar neces onda sebe kriviti? ako ti kaze da je na moru nasao drugu? zar se neces kajati sto si ga pustila samog?

nazoves li, kajaces se! ne nazoves li, opet ces se kajati! pusti stvari neka idu kako su krenule, drugim recima, pusti ga niz vodu!

pozdrav
 
Vucica 2:
Moja prica (pocetak septembra). Nakon zajednickog vikenda u inostranstvu (bilo je super) zove svaki dan (kao i obicno), razgovori nijesu bas romanticni, al i to je kao i obicno, planira par vikenda bez mene, i onda "cinjenica da sam toliko planirao bez tebe znaci da nijesam 100% zaljubljen, zelim da raskinemo"... :-( ????. I tog dana kada je smislio da treba da raskinemo (a sve je smislio u zadnjih 24 sata) predomisljao se 2-3 puta, itd. Sta da radim???? Malo mi je sve dosadilo (ovo je vec drugi slican raskid, nakon prvog se brzo vratio), ali stalo mi je do njega...
Ne znam sta da ti kazem znam kako ti je............ Znam sta su osecanja. .........Ako bih samo osecanjima se vodila odmah bi se pomirila sa deckom ako se vrati ali da li vredi biti opet sa njim i samo cekati da opet odluci da ode i opet patiti ali ovaj put i razmisljati da li je moguce da se opet desava..........
 
Problem - veliki dio SRECNE i uspjesne veze je povjerenje i vjera u buducnost. U toku naseg "drugog pokusaja"sve one lijepe stvari koje cine vezu vrijednu i poneke zrtve vec su bile nestale. Sam sam cekala na naredni period dvoumljenja i sl. I sve cesce smo radili stvari odvojeno. Ujutro u ogledalu vise nijesam vidjela moje "srecno"lice, vec nekog ko je lagano postajao sve blijedji i pomalo se pretvarao da je srecan. Tako provesti mjesece (godine??)???
 
Ma da produzi dalje i ne okreci se sine.

Plavusice sad kad krenu ti tipovi da te spopadaju, trebace ti divovska snaga da se odbranis. :wink:

Samo nemoj da budes jedna od onih koje zive i u sadasnjosti i u proslosti u isto vreme. Da hoces i novog i starog i ko zna kog....gde ce to to voditi...naravno nigde.... Resi konfuziju u glavi...sama...and go 4 it...
 
Plawushica:
Desilo mi se nesto sto se desilo mnogima: decko me je ostavio posle dve godine veze jer mu vise nije do veze! Naravno, svadjali smo se ali stalno oko toga sto sam ja mislila da mi ne pruza dovoljno paznje a on je mislio suprotno! Napominjem da je svako imao normalan svoj zivot sa svojim prijateljima i obavezama! Sta da vam kazem kad sam bila skroz cool kad smo bili odvojeno na letovanju, tj. ja nisam ni bila :cry: Raspadala sam se ali sam se zaprepascujuce brzo vratila medju zive i zdrave! :-D
Sta vi muski imate da kazete na tu temu bas me zanima misljenje nepristrasnih muskaraca! :D A i devojke, naravno! :D

Pa, ili je lud, ili se zaljubio u drugu...
Niko normalan ne prekida cvrstu vezu samo zato sto mu nije do veze.
Tako da se on verovatno ponadao da to isto moze da ima sa nekim drugim pa je resio da promeni...
Sto se tebe tice, OK devojci nikad nije problem da nadje momka i o sve zaboravi....
 
Vucica 2:
Problem - veliki dio SRECNE i uspjesne veze je povjerenje i vjera u buducnost. U toku naseg "drugog pokusaja"sve one lijepe stvari koje cine vezu vrijednu i poneke zrtve vec su bile nestale. Sam sam cekala na naredni period dvoumljenja i sl. I sve cesce smo radili stvari odvojeno. Ujutro u ogledalu vise nijesam vidjela moje "srecno"lice, vec nekog ko je lagano postajao sve blijedji i pomalo se pretvarao da je srecan. Tako provesti mjesece (godine??)???
Onda mozda i nije vredno da se mirite opet.......Znam da je to tesko shvatiti ali veruj mi mnogo je bolje tako (prosla sam i kroz to-bivseg bivseg :-D sam ostavila ja bas zbog tog nestajanja srecnog lica, sva sreca pa je on tako mislio pa nismo mnogo patili) nego kad si zaista srecna i onda BUUUUUUM i prvo ne znas sta te snaslo a onda sve ostalo sto sledi u svakom slucaju...... :cry: a najgore je to sto ja stvarno mislim da on mene i dalje voli samo je nezreo i sve ga je uplasilo.....
Ne znam DOBRO razmisli o svemu to ti je moj savet i trudi se da sagledas stvari sto objektivnije moguce!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top