Sta je to phpBB?

Lobachewsky

Početnik
Poruka
16
Jel' mozete da mi objasnite sta je to phpBB (znam da se ne jede:)), i neka kratka objasnjenja gde se koristi i kako se koristi i jos po nesto... U kom programu se prave patchevi za to kao i sajtove gde se mogu skinuti? Hvala unapred...

Da li mozete da mi nabavite adresu za sledeci patch: Na forumu hocu da napravim anketu, ALI kada neko udje na tu temu, pojavice mu se anketa na koju mora da glasa da bi pristupio temi... Takodje niko ne moze da vidi rezultate ankete ako pre toga ne glasa. Oni koji su vec jednom glasali imaju odmah pristup toj temi i rezultatima ankete (ne pojavljuje im se strana za glasanje)
 
Prvo za PHPBB kako se instalira ird:
http://forum.krstarica.com/threads/62295&page=1


Drugo to sto ti kazes PATCH-evi mislis na Mod-ove ili HACK . Patch je zakrpa za sigurnosni propust na nekom sistemu ili aplikaciji !!!

Sve sto ti treba mozes da pises u i NOTPADE bilo kojem text editoru!! Samo je bitno da znas PHP. MySQL , HTML, JAVASCRIPT !!!

Sto se tice ovog za anketu sto trazis to predstavjla HACK . Moze verovatno jednostavno da se uradi. Tako sto ces da provo proversi da li je korisnik Glasao na vec postavljanoj ANKETI. Ako nije glasao header na anketu gde ce morati da glasa. nakon glasanja videce samo rezultate i nece moci da glasa jedno nedelju ili neznam ni ja koliko vec ( zavisi od podesavanja trajanaj kolacica). Ali ce moci da pristupi svim temama jer je glasao !!

Nesto tipa
Kod:
// Samo za registorvane $userdata['session_logged_in']
// $userdata 
  if (!isset($_COOKIE['Glasao']) AND  $userdata['session_logged_in'])  
   { 
echo " Moras prvo da glasas... !!";
header ("Location: na_temu_gde_je_anaketa.php");
exit():
} else {
// Neradi nista moze da pristui gde god oce !!
}
 

Back
Top