Softver za poruke u LAN mreži!

rockyscgza

Početnik
Poruka
1
Da li neko zna za odgovarajući softver koji mogućava slanje malih tekstualnih poruka kroz LAN mrežu sa Desktopa pošiljaoca na Desktop primaoca na odgovarajućoj adresi primaoca ili sl.
Čuo sam da Windows XP ima tako nešto ali kao dodatna instalacija, ali neznam ni gede je ni kako?
Navedite mi ime softvera ili sajt sa koga da ga skinem. :roll:
 
remote administrator 3.0 a gde ces ga naci to neznam.
Ima sledece mogucnosti-preuzimanje potpune kontrole nad racunarom,komunikacija preko mikrofona,prenos fajlova,slanje text poruka,chat,telnet sto vazi za lan vazi i za internet.skraceno se program zove radmin.Radi na sledeci nacin- instaliras program na svoj racunar a server na drugi(a mozes i na oba program s tim sto tad i ti imas slabu tacku a to je stalno otvoren port 4899 zbog servera koji mora da postoji. Dalji postupak je ip adresa za lan lokalna, za internet ona dodeljena. Program je odlican ja sam sa njim vise puta sredjivao racunare i preko interneta, iostina preko dial up modema ide dosta sporo ali radi.
 
u starijim verzijama win-a je bio mali sladak winpopup ali ga nema u novim.
Skini program pegazus mail (ili pegasus) zaboravio sam. odavno ga nisam koristio.
Programcic je super a mozes da saljes i mailove sa attachmentima u okviru mreze.
inace kasper ti je sa dos prozorom dao najednostavnje resenje koje ck i microsoft preporucuje
 

Back
Top