HIDRONEFROZA

e pa ta limfoglandula u preponi...sta sa njom?
ja ne znam da ishialgija daje otok,bol i crvenilo stopala..iskreno to su znaci nekog zapaljenja.ako nije vena u pitanju onda je nesto drugo...
a jesi li ishla kod hirurga da on pogleda nogu i nalaz doplera?
 
Vaskularni hirurg je pregledao nogu i rekao da je sve ok,a nalaz doplera koji je savrsen, treba sad da mu javim telefonom. Stopalo je vruce,toplije od drugog,ali ne boli me i vise ne otice.
Da i sedimentacija koja je ponovo 50/80 ukazuje na neku upalu ali niko od dr koji je gledao nalaze ne obraca paznju na to:(
 
Cao, vidim da odavno niko nije nista pisao na ovoj temi.....alii reko da pokusam :roll:
Posto i sama imam hidronefrozu i resili su da mi ugradjuju sondu- Moze li mi, molim vas, neko pojasniti kakva je procedura plasiranje sonde i da li je ikako moguce raditi tokom tih par nedelja dok je sonda u kanalu?:?
 
Vidim da je teme vec odavno bez komentara ali kako imam problem odlucila sam da se registrujem I javim.
Naime, pocetkom septembra 2013. sam hospitalizirana zbog groznice I visoke temperature I tokom pretraga mi je otkriveno da u desnom bubregu imam nekoliko kamencica ali I promjene na desnom plucnom krilu. CT je pokazao da se na plucima radi o karcinomu te mi je u oktobru 2013. godine operativno odstranjen adenokarcinom pluca zajedno sa gornjom polovinom desnog plucnog krila (u pocetnoj fazi). PH nakon operacije je pokazao da se radi o jasno diferenciranom karcinomu bez prodora u pluca I na bronhije, da je na svim uzetim limfnim cvorovima (njih 10) sve cisto. Nakon toga mi je pulmolog, onkolog predlozio da primim zastitnu hemioterapiju koja je potvrdjena I na konziliju. Tokom novembra 2013. godine do januara 2014. godine primila sam 4 hemioterapije I kontrolni nalazi su pokazali da nema povratka malignih procesa na plucima niti u abdomenu, tumor marketi su takodje uredni, CT je pokazao hidronefrozu desnog bubrega II stepena kao posljedicu prisustva kamena u mokracnom kanalu velicine 8mm. Nalazi urina su uredni, sa ponekim leukocitom I malo plocastog epitela, urea je uredna I blago mi je povecan kreatinin. U odnosu na pocetno stanje kamen u mokracnom kanalu se smanjio sa 1,1 cm na 8mm. Cijelo vrijeme pijem dosta caja s kojim sam 1993 djelimicno otopila kamen u istom bubregu I potom ga izmokrila. Sada sve malo sporije ide.
Pod stalnim sam nadzorom urologa (privatno) I preporuceno mi je ultrazvucno razbijanje kamena buduci da se kamen "zaglavio" na izlasku iz mokracnog kanala usljed cega se povecao stepen hidronefroze na II/III (nalaz od prosle sedmice).
Kako sam svjesna svoje osnovne bolesti, htjela bih da cujem iskustva drugih sa ultrazvucnim razbijanjem kamena, a posebno me interesira predlozeni nacin ishrane kojeg je @jurodivi sugerisala @Kosily koja je pokrenula ovu temu. Bicu zahvalana na svim sugestijama.
 
Na zalost, shvatila sam da se Kosily nije dugo javljala na Forum I da najvjerovatnije nije uspjela da prebrodi posljednje prepreke koje je imala sa zdravljem. Istinski mi je zao sto se sve tako zavrsilo. Njen primjer je dosta poucan, jer je zbog nagovora iz svoje okoline odbila lijecenje radio zracenjem kojeg je ipak u konacnici primila ali u mnogo tezoj fazi.
 
Postovanje.Imam jedan problem i molim za pomoc ako cita Vragolasta Amfibija.Naime prosle godine sam izbacio dva kamena iz desnog mokracovoda velicine 9mm i 11mm prirodnim putem uz zakljucak doktora da imam hidronefrozu 4 stepena.Zanima me dali ce se ona samostalno povuci?To je prvi deo moje muke.Drugi deo je da vec 10 meseci trpim bolove sa leve strane u bubregu.Nalaz je sledeci u bubregu vidljiv kamen velicine 15mm,neometa rad bubrega,nalazi se u donjoj casici.Mene zanima dali moze tako dugo da me boli bubreg ja svakodnevno pijem po 2-3 leka za bolove.Moj dr na bubreznom kaze da nezna sta me boli jer kamen se nepomera a na intravenskom snimanju nevide se druge promene bubrega sem da postoji kamen.Inace imam otezano mokrenje i po savetu urologa pijem Betamsal.Unapred zahvalan
 

Back
Top