Bes, i kako se objasnjava

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Interesuje me da mi naravno neko ko se savrseno razume u ono o cemu pisem odgovori kada i zbog cega se javlja reakcija besa na nesto sa cime se ne slazemo...Kao laik rekla bih da je to neka vrsta straha od nepoznatog, osecaj neke ugrozenosti sta li ali opet jako nejasno...Imam jasan stav po nekom pitanju i izlozim to u jednoj recenici...Osoba kojoj je receno umesto da mirno saslusavsi me kaze da na to ne pristaje, reaguje divlje i malo fali da me fizicki ne napadne kako mi se cini...Desilo mi se to par puta i u poslovnom i privatnom slucaju ali zadnji me je zaista sokirao.....Zasto takva kolicina besa a ni nakakav nacin ne bi uspela da ukoliko ne pristane promenim njegov stav...
 
Vrlo neodredjeno pitanje na koje se ne moze dati nikakav odredjeni odgovor. Hipoteticki moze se raditi o oko milion razlicitih mogucnosti: od Vaseg potpuno iskrivljenog dozivljaja tudje reakcije, do tudjeg potpuno iskrivljenog dozivljaja Vaseg stava kao napadackog/potcenjivackog/pezorativnog/uvredljivog/pretencijoznog/ponizavajuceg/samodopadljivog/snishodljivog.....i izmedju ta dva dozivljaja o jos oko 998.000 raznih mogucnosti....
Ovo je virtuelni prostor. Ako Vas zanimaju konkretni odgovori morate postaviti veoma konkretna pitanja sa bogatim opisom svih vaznih detalja (pogledajte lepljivu). Nije isto da li imate 20 godina a osoba koja reaguje isto toliko, ili imate 30 a osoba koja reaguje besom 20, nije isto da li ste sef koji se obraca podredjenom, ili podredjeni koji se obraca sefu, da li ste zensko koje razgovara sa zenom ili muskarcem.......Ko sto rekoh - ovo je virtuelni prostor i niko od nas ne moze da se 'savrseno razume' u ono o cemu pisete ako ste do ove mere sturi i povrsni u postavljanju pitanja.
 

Back
Top