sampinjoni

hm dodjesh na forum da to pitash ;) pitaj neke poljopr. ima verovatno i knjizhice, verovanto nije teshko a?

e a shto sampinjoni, oni su malo dosadni, sto ne neke druge? ili berba pecuraka mesto gajenja (mislim da je septembar sezona, samo treba znati gde se beru, rtanj mozhda)

ok najlakse se gaje ali svi ih prodaju i svuda ih ima..shitake vidim da se prodaju ali one su ebeno skupe.. nemam pojma..a bukovache npr? ne znam

verovanto ti tra nekakva vlaga i podrum...ostalo pitaj neke struchne : ))
 
e de ima da se beru pechurke??? hm to moze da se pita i neko planinar. drushtvo
mmmmm berba : )

jednom sam brala vrganje slucajno i kao dobri su, valjda
 
ako hoces da se bavis sa nekom neozbiljnom ili amaterskom kolicinom, zaradices sebi neku takodje neozbiljnu kintu i nazderaces se sampinjona za ceo zivot......
ako hoces da se bavis nekom ozbiljnom kolicinom, onda ti je to posao kao i svi drugi..... nabavka micelija, transport, dezinfikovani i klimatizovani podrumi, stalaze, konstanta kontrola, ljudstvo za berbu i najtezi deo posla--plasman. Velika ulaganja, ogromni troskovi i ako nema plasmana neizbezno pucanje, konkurencija ostra, konstantno talasanje cene na trzistu, ako nisi ozbiljan igrac, odmah se oladi. pod ozbiljnim podrazumevam puno para, rada i zivaca......(i ja sam bio zainteresovan, kad sam se raspitao oma sam odustao).
od cenovnika i upustava sve mozes iskopati po netu....
 
a cemu sampinjoni, da li jos neke mogu da se gaje, ili samo da se beru?

zasto je kod nas to tako slabo razvijeno, da li smo podrucje sa malo pechuraka
 
jedna zena je islau berbu pecurki pa je ujeo krpelj pa se to zagnjilo pa sam ja morala da odsecem to parce koze i da usijem.

ta vise nece da bere pecurke
 
bez veze, pa krpelj moze da te ujede bilo gde..mislim onda treba da ide kod psihijatra

i mene je ujeo krpelj ali se nije zagnojilo :III ali je bio unutra i micao nozhicama
 
sutjeska:
zelim znati sve o uzgoju sampinjona sta je potrebno od uslova neka posebna oprema cenovnici materija za proizvodnju sve?
www.biofarma.co.yu trebalo bi da je tacan naziv kod njih mozes da narucis knjigu nije
skupa i obavezno da razgovaras sa nekim ko to vec radi to je proizvodnja koja zahteva
veliko znanje i ulaganje ali i dobar profit ako se sve radi kako treba
 
da da ima 100 prodavac shampinjona :roll: pa shto d ane bude i 101

e, kako se sade pechurke???? biljke se sade semenom tj prodaje se seme..vocke - mladice

a shta se postavi da izniknu pechurke? male pechurke?
 
aha, mijelini, miceliji...

kazhem jam, bolje je brati nego gajiti. el tako???

e, od muhara se imaju halucinacije...tarabici su ih n avodno )mozhda( jeli... da se preorijentishete na to podruchje?
 
Glavni meni
GLAVNA STRANICA
ŠTA SU GLJIVE
SPISAK GLJIVA
VIJESTI
AKTIVNOSTI
UDRUŽENJE
UDRUŽENJE PRISTUPNICA
FUNGI PLANET NARUDŽBA
S.O.S. ZA LISINU
GALERIJA FOTOGRAFIJA
KNJIGA GOSTIJU
GLJIVE CHAT
FORUM
LINKOVI
DONACIJE
KONTAKT
PRETRAGA
ADMINISTRATOR


sve to i mnogo vishe samo na www.gljive.com ....web strana udruzhenja gljivara i ljubitelja prirode mrkonjitj grad....visit us and discover the wonderful world on mushrooms....or just nag out in our chat section
 

Back
Top