Mravi i jagode

mihic

Zainteresovan član
Poruka
142
Da li iko ima ideju kako što bezbolnije ukloniti mrave iz posude sa posađenim jagodama? Bezbolnije za jagode, ne za mrave :-) Danas sam video da su mi mravi (neki crni, ne baš veliki) napali jagode i bacio sam 10ak istrulellih plodova (koji nisu dozreli, a već su se osušili, istruleli) pa mislim da im nešto mravi rade. Ima ih dosta, gamižu i po jagodama i po zemlji.
Da li ima neki preparat da njih uklonim, a da ne zagadim jagode pošto ih ima skoro zrelih?

Hvala unapred na pomoći!
 
mravi su se smestili u saksiji jer tu ima vlage, lakse prave gnezdo...svaki preparat ima neku karencu, koliko dana po primeni je opasan za zdravlje...proveri u poljoprivrednoj sta imaju ako ti nesto moze odraditi posao, ako ne...onda ti je ta konkretna biljka propala...ustvari biljka ce svakako preziveti tretiranje, ali rod ce ti propasti...realno bolje da spasis biljku pa cekas sledece cvetanje...nemoj da ti zao par plodova, biljka ako je sacuvas zdravu rodice puno puta...mrave ako ostavis kopaju oko korena upropastice je svejedno.
 
Послушај шта ти Канаринка каже. Колико знам мрави нападају оштећене плодове. Пужеви и скакавци су већа опасност у јагодњаку. Коју сорту имаш?
 
Da li iko ima ideju kako što bezbolnije ukloniti mrave iz posude sa posađenim jagodama? Bezbolnije za jagode, ne za mrave :-) Danas sam video da su mi mravi (neki crni, ne baš veliki) napali jagode i bacio sam 10ak istrulellih plodova (koji nisu dozreli, a već su se osušili, istruleli) pa mislim da im nešto mravi rade. Ima ih dosta, gamižu i po jagodama i po zemlji.
Da li ima neki preparat da njih uklonim, a da ne zagadim jagode pošto ih ima skoro zrelih?

Hvala unapred na pomoći!
Nemoj da posipaš kojekakve otrove po jagodama.
One brzo sazrevaju, a rizik je veliki da otruješ sebe i porodicu.
 

Back
Top