Cicos-macos u Istanbulu

Z

Zex Zex

Gost
Posto nisi procitala post u temi Terorizam u Turskoj, 'ajde ovo procitaj... Interesuje me kakav je put vozom do Istanbula, koliko kosta, koliko traje i kakva je pruga, odnosno kakva su spavaca kola i da li ima razbojnika i lopovluka. U principu sve me interesuje, pa napisi sta god se setis. Trebao bih da idem za Istanbul krajem septembra ili pocetkom oktobra, pa ce mi informacije dobro doci. Hvala unapred.
 
Cao narode!

Izvinjenje sto nisam ranije se javila, ali pre dva dana se vratih iz Makedonije.
Do Istanbula idoh tako sto kupih kartu Balkan Flexipass, koja kosta 48 e i sa kojom mozes da krstaris Rumunijom, Grckom, Turskom, Makedonijom, Bugarskom. Inace, normalna karta do Is je oko 7 000 din.
Voz nije najsjajniji. Daaaaaleko je od luksuza, ali kotrlja se. Inace, posto sam isla sama, imala sam na pocetku neku frku, ali bilo je super! Upoznala sam jako puno stranaca i ima dosta mladih, pogotovo Spanaca. Medjutim, stvar je sto vecina ide samo do Bugarske, tako da je voz do Is bio vise nego polu-prazan. Sto se tice lopovluka i tih stvari, sve su to urbane legende. Kondukteri su fini i stalno krstare vozom, a naravno, na tebi je da cuvas stvari. Meni se cak desilo da su i turski kondukteri dolazili u moj kupe i tako pricali sa mnom, pa su mi dali i kartu Turske, kao neko pomagalo. Problem je jedino sto se putuje 29 sati (inace, voz imas svaki dan).
Medjutim, trenutno, ima vec mesec dana kako bugarkse zeleznice ne rade, pa mislim da ni taj voz trenutno ne ide. Imala sam problema sto se toga tice, ali sam isla do Skoplja busom (karta 25 e), pa onda uhvatila vozic do Bg. Inace, najvise zakeraju na bugarskoj granici, dok je turska bez problema.
Ima jos toliko toga. Mislim, tek sam se vratila sa 24dnevnog putovanja, pa ako hocete jos nesto da znate, pitajte. Inace, meni je super bilo na ovom putovanju i verovatno cu opet i Istanbul. :)

Danijela
 
Ej bre, Cici-mici, ti bas retko citas postove... :) Evo sta me jos interesuje:
1. Za voz mi je jasno, jedino mi nisi rekla da li si isla kusetom, spavacim kolima ili u klasi? Za koju kategoriju je ona cena? Interesuje me da li spavaca kola bar koliko toliko zadovoljavaju standard? Mislim, da nema bas vaski po lezajevima... :?
2. Koliko poznajes grad? Ako bih trebao da izadjem najblize delu grada koji se zove Ikitelli, jel voz staje u blizini? Ili bas u tom delu grada - da li prolazi tuda? Ako ne, da li mozda prolazi ili staje u delu koji se zove Lalelli?

Seticu se jos ponesto, za sada toliko.
Hvala
 

Back
Top