the linden method

Jos jedno od komercijalizovanja lazne nade u brz oporavak kombinacijom vec poznatih metoda i obecanjima bez pokrica za velike pare. To je kao sa onim pilulama za mrsavljenje - koje reklamiraju po TVu, na TopShopu (kupujte iz fotelje) itd. Popularna literatura za jadan svet koji je vec i onako totalno sludjen svojom mukom. Nemam nista protiv stvari koje koristi ova metoda (nacini relaksacije, odredjeni tai chi vezbe itd) ali promovisati to kao neku nauku - stvarno je smesno. A bas se to radi. Svaka 'naucna' metoda koja nije metodoloski dostupna javnom mnjenju (bar u svom opisu i sadrzaju!)sem uz dobru materijalnu nadoknadu (znate ono 'Resite se brzo i lako anksioznosti i panike za samo 177 dolara! 97 dolara ako paket primate downloadom preko neta!') malo mi je sumnjiva. Moc autosugestije je divna i cudna stvar u isto vreme i uopste ne sporim da ce i ova metoda, kao i svaki dobar psihijatar koji zna svoj posao u tretiranju ovih poremecaja kognitivno-bihevioralnom terapijom, imati uspeha.
Koliko ja znam knjiga nije kod nas prevedena.
 
WithdrawnWater:
Jos jedno od komercijalizovanja lazne nade u brz oporavak kombinacijom vec poznatih metoda i obecanjima bez pokrica za velike pare. To je kao sa onim pilulama za mrsavljenje - koje reklamiraju po TVu, na TopShopu (kupujte iz fotelje) itd. Popularna literatura za jadan svet koji je vec i onako totalno sludjen svojom mukom. Nemam nista protiv stvari koje koristi ova metoda (nacini relaksacije, odredjeni tai chi vezbe itd) ali promovisati to kao neku nauku - stvarno je smesno. A bas se to radi. Svaka 'naucna' metoda koja nije metodoloski dostupna javnom mnjenju (bar u svom opisu i sadrzaju!)sem uz dobru materijalnu nadoknadu (znate ono 'Resite se brzo i lako anksioznosti i panike za samo 177 dolara! 97 dolara ako paket primate downloadom preko neta!') malo mi je sumnjiva. Moc autosugestije je divna i cudna stvar u isto vreme i uopste ne sporim da ce i ova metoda, kao i svaki dobar psihijatar koji zna svoj posao u tretiranju ovih poremecaja kognitivno-bihevioralnom terapijom, imati uspeha.
Koliko ja znam knjiga nije kod nas prevedena.
hvala na korisnim informacijama stvarno nisam imala pojma da je to samo marketinski trik koji dosta kosta a za knjigu sam procitala na jednom forumu navodno jedna djevojka je odusevljena knjigom i mnogo joj je pomogla
 
Da me pogresno ne razumete - nemam nikakve namere da ponistim vrednost ove popularne psiholoske literature: sto e mene tice sve sto pomaze treba koristiti. Samo kazem da se ne radi o nekoj priznatoj naucnoh metodi ako ista nije metodoloski javno dostupna. Naravno da se terapija (i bilo koja usluga) mora platiti (kao i psihoterapija bilo koje vrste) ali svako na svetu moze da nadje metodoloski opis frojdove psihoanalize, ili nekog drugog naucnog metoda - to je javno dobro i stavljeno na raspolaganje zainteresovanima. Da li ec neko ici na psihoanalizu ili GEstalt ili TA ili neku drugu terapiju - njegov je IZBOR. Ali covek mora znati sta bira - a ne da mu se nudi macka u dzaku "Sigurno lecim napade panike zauvek, platite 177 $ i otkrijte kako!'
Moc autosugestije je vazna stvar, no potpuna je glupost i prevara tvrditi da bilo sta sto se tice bilo kog poremecaja (pa i psiholoskog) moze da se IZLECI sa 95% uspesnosti, a pogotovu proglasiti takvu metodu jedinstvenom i patentirati je kao nesto novo kada koristi najvecim delom sve ono sto je sire poznato i prihvaceno godinama.
Pozdrav.
 

Back
Top