Neverovatan problem

Salac

Obećava
Poruka
70
Instalirao sam windowse do sada na 100 mesta i sve je radilo OK, ali mi ovo pojede dzigerice!!!
:evil: :evil: :evil:
Elem,donese komšija komp da mu pgledam šta se dešava sa njim jer ne radi kako valja (komp, ne komšija :D ).
Dobro, crkava mu napajanje koje ja zamenim i krenem da mu instaliram nanovo XP i sve prođe kako treba. Čovek nije od prodavca dobio drajver od matične ploče, ja skinem drajver za zvučnu sa neta instaliram i ok. Problem se počinje potom javljati.Malo, malo pa se računar iz meni nepoznatih razloga sruši ili sam restartuje, a po podizanju sistem se ili zaglavi i traži da uradim recover ili se pogigne, ali "tresne" posle nekih 10 minuta.Onda mu se pokarabudži drajver od grafičke (ATI), i nemogu ponovo da je instaliram kako treba. Dešava se i da pri pokušaju instalacije nekih manje bitnih programa sistem padne, ili ya vreme igranja igrice. Racunar sam skenirao kasperskim i nisam našao nikakav virus.
Kakvi su gremliji u pitanju? Pomagajte, ako Boga znate.
 
Cek malo. Nije imao drajver od ploce pa si sa neta skinuo drajver za zvucnu? Pa sto nisi skinuo i drajver od ploce? reinstaliraj ti to lepo od pocetka, format i sve po redu, pa posle svakog koraka kreiraj restore point i gledaj sta se desava. Vrlo je verovatno da ti neki od drajvera ne valja.
Ta masina, strucno receno, si ima neku muku.
 
OK
Na sajtu ASUS-a mogu se naći drajveri za zvučnu karticu, za mrežni adapter i VIA 4in1 drajver.
Da li bi bilo pametno da po instalaciji OS-a odmah instaliram 4in1 drajvere, potom zvučnu, DX9, grafičku pa onda redom ostalo.
Šta se pored zvuka, mreže, USB 2.0 i Via hiperion nalazi na drajveru ploče a da je bitno?
Ploča je A7V8x-x.
Hvala
 
Yup, zvuchi kao problem u memoriji... Mada ako problem jeste u drajverima (naglasio si da problema nema pre instaliranja tih drajvera za zvuchnu?) ostaje ti da instalirash drugu verziju. Ako problem ostane onda je hardver...
 
REI:
Yup, zvuchi kao problem u memoriji... Mada ako problem jeste u drajverima (naglasio si da problema nema pre instaliranja tih drajvera za zvuchnu?) ostaje ti da instalirash drugu verziju. Ako problem ostane onda je hardver...
:lol: :lol:
Nema više problema.Sve radi OK. Novi BIOS i ostali novi drajveri rešili su sve probleme.
Hvala svima na pomoći. I sam sam sumnjao na memoriju, ali mi jedan drugar reče da se ATI i VIA ne mirišu baš najbolje.
 

Back
Top