Plavi ekran

manta

Početnik
Poruka
2
Odrzavam jednu manju igraonicu. Posle instalacije licenciranog Windows-a XP Home Edition pocele su da se desavaju bizarne stvari sa racunarima. Prethodno su svi radili manje-vise korektno sa Pro verzijom. Drasticno se povecao broj "prikazivanja" plavog ekrana na svim racunarima dok je na nekoliko to stalna pojava. U sred igre... flash!! -plavi ekran. I ono sto je najcudnije ne desava se stalno nego neko vreme radi odlicno, a nekada izbacuje na svakih 10 minuta. Sve to bez obzira koja je igra bila u toku. Cak su mi padale na pamet ideje da zavisi od vremena. Menjao sam memoriju, graficku, ali nista. Da li je problem u ploci, mozda u procesoru ili je cak softverski za mene je enigma...
 
E uzrok plavog ekrana niko ne moze za sigurno da ti kaze shta je. Npr. ja sam imao problem i bila je memorija u pitanje. Ortak je isti imao problem a kod njega je bio procesor. A moze biti do drivera ili si neshto pogreshno podesio u biosu. A ti ako mozesh da pomognesh coveku pomozi a ne da reklamirash forum.
 
1) Da li je mreza dobro podesena ?
2) Ako je sve u startu dobro radilo, a posle se pokvarilo, najverovatnije je virus u pitanju.
3) Iskljuci auto-update Windows-a, ovo pravi problem na mrezama koje su izolovane sa Web-a.
4) Da li si isti Windows instalirao na svim masinama u igraonici ?
5) Vise informacija ces dobiti u nasem forumu (tamo visim ceo dan i noc),

1)da 2)od pocetka, nema virusa 3)iskljuceno 4)da
 
Probaj da stavis jedinstveni serijski broj za svaki win. Instaliraj SP2 i iskljuci sve podrazumavane opcije i instaliraj identican DirectX na sve masine. Mrezu podesi tako da svaki racunar ima stalnu IP adresu. Sve masine stavi u jednaku nadleznost.
Predpostavljam da hardver nije identican i zato za svaki komad nadji originalan drajver. Grafika mora biti tako podesena da igra ide "glatko" na svakoj masini posebno - znaci rezolucija ekrana, nivo detalja, broj frejmova u sekundi. Detaljno prouci uputstvo proizvodjaca igre za igranje na mrezi.
Koristenje Virtual Drive u bilo kom obliku zna takodje da zakoci igru.
Generalno receno da bi izbegao sve probleme sa setovanjem mreznih igara trebao bi imati na raspolaganju identicne masine sa sto vecim RAM-om. Za RAM je jednostavno pravilo - ono sto preporucije proizvodjac kao minimum pomnozi sa dva.
 
Ako je kupio orginal xp home kako je rekao on stize sa sp2. ja bi opet preporucio da probash da zamenish memoriju ili poslushaj ovog coveka gore i skini nove drivere....ajd pa nam javi shta je bilo...ja sam se konacno reshio plavog ekrana :mrgreen:
 

Back
Top