Kad se vec nude lekcije ... da se i ja ponudim ...

Midnight expres:
Como es tas, pobre muchachita? Que ases con mi iho?! Tu eres una assesina! Tu amataste mi iha en aora qeres mi hio! Eso no puedeser! Tu eres una kanadja! Una qualkjera! Muerta de ambre! Tu tjenes una pistola en kon eso tu amatas muchcaos! 8) Reci ko zna!
Vidje gospodina sto je nastrebao spanjolski, svaka cast, svaka cast! :wink:
Ma koji ce nam djavo casovi spanskog (ili bilo kog drugog jezika)... :roll:
Da stvarno ocu nesto da naucim isao bih na neki kurs! 8)
 
Shinoda:
Midnight expres:
Como es tas, pobre muchachita? Que ases con mi iho?! Tu eres una assesina! Tu amataste mi iha en aora qeres mi hio! Eso no puedeser! Tu eres una kanadja! Una qualkjera! Muerta de ambre! Tu tjenes una pistola en kon eso tu amatas muchcaos! 8) Reci ko zna!
Vidje gospodina sto je nastrebao spanjolski, svaka cast, svaka cast! :wink:
Ma koji ce nam djavo casovi spanskog (ili bilo kog drugog jezika)... :roll:
Da stvarno ocu nesto da naucim isao bih na neki kurs! 8)

Gde bre naucio ! Bez uvrede ali ovo odozgo je uzas 8) :D veze nema sa spanskim.
 
Midnight expres:
Como es tas, pobre muchachita? Que ases con mi iho?! Tu eres una assesina! Tu amataste mi iha en aora qeres mi hio! Eso no puedeser! Tu eres una kanadja! Una qualkjera! Muerta de ambre! Tu tjenes una pistola en kon eso tu amatas muchcaos! 8) Reci ko zna!

hahaha!!! kad ovako citam, razumem!

pisanje nemam pojma, ali cini mi se da se iha pise HIJA :wink: :wink:


aaaaajde, hocemo lekcije. ja sam htela da upisem ubrzani kurs u servantesu, ali nisu mi dali (fora, ne moze ispod 16 :( :( :wink: )
 
Ru_bi_tch:
Shinoda:
Midnight expres:
Como es tas, pobre muchachita? Que ases con mi iho?! Tu eres una assesina! Tu amataste mi iha en aora qeres mi hio! Eso no puedeser! Tu eres una kanadja! Una qualkjera! Muerta de ambre! Tu tjenes una pistola en kon eso tu amatas muchcaos! 8) Reci ko zna!
Vidje gospodina sto je nastrebao spanjolski, svaka cast, svaka cast! :wink:
Ma koji ce nam djavo casovi spanskog (ili bilo kog drugog jezika)... :roll:
Da stvarno ocu nesto da naucim isao bih na neki kurs! 8)

Gde bre naucio ! Bez uvrede ali ovo odozgo je uzas 8) :D veze nema sa spanskim.
Ma otkud ja znam sta je spanski :lol: ono malo spanskog sto znam sam pokupio iz "Marisol" pre 5 godina i to je to! :lol:
 
spring_storm:
Ma kome jos treba spanski ... :roll:

A zasto ne.
Svaki jezik je vazan zar ne?
To sto neki(kao ti) misle da ono malo imbecilnosti iz sapunica moze docarati lepotu jednog jezika ne znaci da je tako.
Ako cemo ici po tvojoj logici, sta ce nekom Francuski.Kome jos treba Engleski. A tek Srpski, Finski ili neki drugi....
Aj se jednostavno ogranicimo na svoj jezik i mutavimo medjusobno :roll:
 
wild_child:
spring_storm:
Ma kome jos treba spanski ... :roll:

A zasto ne.
Svaki jezik je vazan zar ne?
To sto neki(kao ti) misle da ono malo imbecilnosti iz sapunica moze docarati lepotu jednog jezika ne znaci da je tako.
Ako cemo ici po tvojoj logici, sta ce nekom Francuski.Kome jos treba Engleski. A tek Srpski, Finski ili neki drugi....
Aj se jednostavno ogranicimo na svoj jezik i mutavimo medjusobno :roll:


Samo sam rekla sta ce nekom Spanski i to sam mislila samo na onaj slucaj, ako ce neko da ga uci tek samo onako da bi ga znao, a tu logiku sada si ti izmislila...
 
spring_storm:
wild_child:
spring_storm:
Ma kome jos treba spanski ... :roll:

A zasto ne.
Svaki jezik je vazan zar ne?
To sto neki(kao ti) misle da ono malo imbecilnosti iz sapunica moze docarati lepotu jednog jezika ne znaci da je tako.
Ako cemo ici po tvojoj logici, sta ce nekom Francuski.Kome jos treba Engleski. A tek Srpski, Finski ili neki drugi....
Aj se jednostavno ogranicimo na svoj jezik i mutavimo medjusobno :roll:


Samo sam rekla sta ce nekom Spanski i to sam mislila samo na onaj slucaj, ako ce neko da ga uci tek samo onako da bi ga znao, a tu logiku sada si ti izmislila...


Jezici se uglavnom i uce zato da bi se znali.No nevazno.....obecah da cu se smiriti...
 
wild_child:
spring_storm:
wild_child:
spring_storm:
Ma kome jos treba spanski ... :roll:

A zasto ne.
Svaki jezik je vazan zar ne?
To sto neki(kao ti) misle da ono malo imbecilnosti iz sapunica moze docarati lepotu jednog jezika ne znaci da je tako.
Ako cemo ici po tvojoj logici, sta ce nekom Francuski.Kome jos treba Engleski. A tek Srpski, Finski ili neki drugi....
Aj se jednostavno ogranicimo na svoj jezik i mutavimo medjusobno :roll:


Samo sam rekla sta ce nekom Spanski i to sam mislila samo na onaj slucaj, ako ce neko da ga uci tek samo onako da bi ga znao, a tu logiku sada si ti izmislila...


Jezici se uglavnom i uce zato da bi se znali.No nevazno.....obecah da cu se smiriti...


Normalno, ne ucis valjda da bi to poznavanje stranih jezika mogao posle da mazes na 'leba...
Rekla sam ono zato sto smatram da je ucenje Spanskog neka vrsta luksuziranja, ako ti ne treba za nesto posebno.
Dovoljno je i da znas samo Engleski, jer je on vazan.
 
luksuziranje?
muahah.
pa ja da mogu i da imam vremena i da mi se to radi, uchio bih sve zhive vazhnije jezike. u koje ide i shpanski, uz engleski, italijanski, nemachki i francuski. da se razumemo, ne prichamo o swahiliju, vecj o shpanskom.
u stvari, to i jeste luksuz. nemash pojma koji je luksuz znati jezike, makar malo. e da je meni bio italijanski u ustima proshle nedelje... :(
 
Evo ja cu ipak da pocnem, posto mi se cini da ima zainteresovanih. :D

Pocecu od brojeva :
0 - zero (cita se: sero)
1 - uno
2 - dos
3 - tres
4 - cuatro (kvatro)
5 - cinco (sinko)
6 - seis
7 - siete (sjete)
8 - ocho (oco c=curka)
9 - nueve
10 - diez

Licne zamenice :
yo (cita se jo) - ja
tu - ti
el - on
ella (elja) - ona

nosotros - mi
vosotros - vi
ellos - oni

Inace, bitno je napomenuti da u spanskom postoje dva glagola biti. Jedan se zove SER a drugi ESTAR. Ser oznacava neke stalne, nepromenjive osobine npr. yo soy alto (ja sam visok, to je nesto trajno i nece se promeniti) dok estar vise sluzi za neka prolazna osecanja, dogadjanja, osobine ... npr. yo estoy en el trabajo (ja sam na poslu, to je trenutno, nece jos dugo trajati).

Menjaju se ovako :
SER
yo soy
tu eres
el/ella es

nosotros somos
vosotros sois
ellos son

ESTAR
yo estoy
tu estas
el/ella esta

nosotros estamos
vosotros estais
ellos estan

Valjda je dosta za danas :lol:
 
Girl next door:
morphea:
znash kako, spanski nije losh jezik ali ga previshe ima u spanskim serijama :lol: :lol: :lol: koje su ga previshe zagadile , nazhalost
ma to je jos najbolje kod spanskih serija, naucis pravilan izgovor :P
gramatiku naucis na kursu, i preko serija ga usavrsavas... 8) 8)
znash kako se rachuna prosek inteligencije?od 200 oduzmesh broj odgledanih shpanskih serija( epizoda) :lol: :lol:
 
morphea:
Girl next door:
morphea:
znash kako, spanski nije losh jezik ali ga previshe ima u spanskim serijama :lol: :lol: :lol: koje su ga previshe zagadile , nazhalost
ma to je jos najbolje kod spanskih serija, naucis pravilan izgovor :P
gramatiku naucis na kursu, i preko serija ga usavrsavas... 8) 8)
znash kako se rachuna prosek inteligencije?od 200 oduzmesh broj odgledanih shpanskih serija( epizoda) :lol: :lol:

nece biti :D :D ja znam moj IQ a bio bi ispod nule kada bi se tako racunalo :lol: :lol:
 

Back
Top