HDD Problem (particija) (Corrupt Master file table)?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Matija12

Zainteresovan član
Poruka
116
Pri samom Startovanju WinXp-a,pokrece se CHDSK ,ali bezuspesno i izbacuje gresku Corrupt Master File Table!!!Pod samim Win-om disk postoji ,ali mu se ne moze pristupiti,greska - Disk not accessible-The file or directory is corrupted and unreadeable!Zelepo bih da sacuvam podatke,bez formata!Probao sam Fix MBR-a,ali nista se nije promenilo!kada sam upisivao novi MBR FDisk i ostali alati koji to rade pod DOS-om izbacuju mi pre upisa ,da li hocu da upisem novi MBR i "VIRUS!!" upozorenje!Medjutim siguran sam da virusa nema ,proverio sam sa vise od 5 razlicitih Anti -Virusa i nista!!!Proverio sam disk i sa svim mogucim programima za testiranje ispravnosti HDD,bad sektora nema!HDD je fizicki ispravan i nema bad sektora 100%!
Sa Paragon Hard Disk Managerom sam ga takodje proverio i detektuje ga najnormalnije,cak mi prikazuje koliki deo diska je zauzet ,koliko je slobodno ,prikazuje NTFS particiju,sto bi trebalo da znaci da je podatke moguce izvuci,ali ni on kao CHKDSK ne moze da popravi to sto ne valja!Znam da bih mogao da se kocakam,da ga formatiram,pa da sa nekim od recovery alata izvlacim podatke,ali ja bih to da izvucem ovako ako je ikako moguce!
HDD je
Maxtor 6Y080L0,seriski broj Y2G63D6E!Ako nekome nesto znaci!
I da...bez problema upisujem novi MBR ali nista time ne dobijam!Sve ide po starom!
Da li ima neko neki predlog ili neka iskustva sa ovim problemom,i da li ima mozda neko ko bi mogao da je siguran da moze da odradi ovo,da mi "spase" podatke,nije problem i da se plati? :roll:

kontakt:dr.matija@gmail.com
 
Ja sam imao jako slican problem. Ne mogu tacno da ti opisem sta sam radio ali bilo je to neko skeniranje iz dos-a koje je trajalo skoro dva dana . Pazi sad ovo . Do92%doshlo je za neka tri sata pa mu je onda trebalo vise od jednog dana da se pomeri jedan % hard disk mi je svo vreme neshto mleo ali sam na kraju tog scan-a povratio sve podatke.Znaci ne odustaj
 
To je greska NTFS file systema koje se retko desavaju, ali se desavaju.
Imao sam slican problem.
Ono sto mozes da uradis je da pokrenes windowsom Check Disk (fix errors ukljucen) i da skeniras.
Ako ne mozes da pokrenes win onda iz konzole (sa startne diskete pokreni CHDSK) i pusti da odradi.
Ako to ne uspe imas jos jednu opciju (ovo drugo nisam probao) a to je da probas da konvertujes particiju u FAT32, jer ne verujemd a je FAT tabela pobrljavila, vec samo da je necitljiva zbog neke greske, a u FAT systemu bi verovatno mogao da pristupis svemu.
 
Da ne otvaram novu temu, jer je slichna: Kod mog druga se chesto desi da ne moze da pokrene Win XP (koji mu ja redovno posle toga reinstaliram :roll: ), pa kad njegov HDD nakachim na moj komp, i pokrenem CHDSK nadje se gomila corrupted fajlova, koje komp naravno izbrishe, i tako svaki put? Naravno ovo radim pre reinstalacije, u toku koje obavezno odradim format na NTFS (i C i D su mu na NTFS). E, sad mi je vec dosadilo da stalno nameshtam neshto shto radi samo par dana, pa me interesuje kako da proverim ispravnost samog HDD-a (jedva sam ga nagovorio da kupi novi ATA kabl). Da li do problema moze doci zbog losheg napajanja, jer su naponi 12V, 5V, i 3.3V:
12.3V, 4.68V, 3.01V :shock: , a to po meni i nije dobro!? Konfiguracija je sledeca: Asus a7v8x-x, Athlon XP 2400+, Maxtor 6yo80lo (na istoj grani je i LG combo), itd... Moze li iko da mi preporuchi neki dobar program za testiranje HDD-a?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top