Ja sam čuo

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
da u argentini postoje ljudi koji se hrane iskljuchivo pasuljem....pomalo mi to chudno....kako neko mozhe da ne jede nishta sem pasulja....pa ako biste mi mogli pomotj....el to istina?


e da chuo sam i da na obali slonovache uopshte nema slonova....dal je to istina?....i gde je uopshte ta obala slonovache?....jel to neka zemlja il je naziv kao azurna obala npr?
 
ja sam cula da je u BOliviji jedna privatna kompanija kupila prav na svu vodu !!!!!!!!!!!!!!
tako da ljudi NEMAJU PRAVO ni kishnicu da skupljaju,vec moraju da kupuju vodu !!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja sam cuo da u Indiji postoji sekta, veoma cenjena, ciji se pripadnici hrane mrtvim ljudima. I za to ih porodica preminulog prilicno placa jer je cela prica povezana sa verskim ritualima. Zna li neko nesto.
 
Ja poznajem Argentinu bolje od dobroupucenog argentinca....ali daneko jede samo paslj to jos nisam cuo...
Ljudi morate da shvatite da je 98% Argentinaca EVROPSKOG porijekla....indiosapravih ima 1% i jos 1% mjesanaca...ostali indiosi koji se vide po ulicama su Paragvajci i Boliviani koji su GASTERBAJTERI u Argentini ....tao da ako Njemci, Talijani, Englezi, Spanci, Jermeni, Rusi, Hrvati, Francuzi, Irci , Skoti, Danci, Cresi, Crnogorci, Srbi i ostali narodi koji su naselili ovu zemlju jedu pasuljna taj nacin onda ga jedei neko u argentini...to je kopija EVROPE....dakle najvise mrzim ignorante koji misle da je juzna amerika naseljena ljudozderimai neznam cim sve jos...Argentina je mnogo vise Evropa nego nas rodni Balkan...
 
"Argentina je mnogo vise Evropa nego nas rodni Balkan..."


E svaka ti cast, majstore. Kada ja to kazem ljudima ovde u Srbiji, gledaju me kao budalu. Kao sta pricam, pa to je jad i beda, siromastvo. Ne znaju ljudi,,,neverovatno je koliko ima predrasuda o Juznoj Americi.
 
Upravo tako...Buenos Aires kad je gradjen, svaki kamen je donosen iz evrope...najveci dio grada je identican parizu, ostatak lici na Barselonu, a ima i potpuni Bavarskih kvartova...gdje vam se cini da ste u Minhenu...
Argentina je ekonomska i vojna supervelesila u tom dijelu svijeta....tamo dolaze da rade najvise Paragvajci, ali i Boliviani i Urugvajci...a sto se tice posla garantujem vam da ga je mnogo lakse pronaci nego u S iCG , BiH , Makedoniji , Bugarskoj, Rumuniji ili bilo gdje drugo u nasem balkanskom okruzenju...
treca stvar to je bijela nacija, kako kazu argentinci...kad pocrne USA i zapadna evropa kao sto su krenule mi ce mo ostati jedini arijanci na svijetu:)

Po argentinskom popisu u toj zemlju zivi oko 30 000 Argentinaca Crnogorskog porijekla i 8 000 Srpskog porijekla...to je sve stara emigracija 95% ...sve potomci onih koji su stigli tamo prije 2 sv. rata. U Samom Buenos Airesu imate dvije Srpske Crkve au u Argentini ih ima 4, jos jedna u Venado Tuerto kod Rosarija i jedna na samoj granici sa Paragvajem u provinciji Chaco.

Ja zivim u Peruu , ali Argentina je ZAKON!

PS. kada je hrvatska dobila nezavisnost oko 15 000 Hrvata iz Argentine jedoslo dzivi u Hrvatsku....danassu se vratili oko 7000 njih, svi oni koji nisu mogli da se udome kod HDZa...a to govori o Argentini koja i daljemkoliko god daje pogodila kriza je "tierra de oportunidades" kao sto je bila i pocetkom proslog vijekaa i sredinom....ne zaboravite da je Njemacka vracala 15 godina kredite za rekonstrukciju koje im je bio odobrio Juan Peron...a o pomoci u hranio da ne govorimo...pocrkali bi od gladi 1946-1947 da im nijesu poklonili desetine hiljada vagona hrane...
 
Trabajadordelima:
Upravo tako...Buenos Aires kad je gradjen, svaki kamen je donosen iz evrope...najveci dio grada je identican parizu, ostatak lici na Barselonu, a ima i potpuni Bavarskih kvartova...gdje vam se cini da ste u Minhenu...
Argentina je ekonomska i vojna supervelesila u tom dijelu svijeta....tamo dolaze da rade najvise Paragvajci, ali i Boliviani i Urugvajci...a sto se tice posla garantujem vam da ga je mnogo lakse pronaci nego u S iCG , BiH , Makedoniji , Bugarskoj, Rumuniji ili bilo gdje drugo u nasem balkanskom okruzenju...
treca stvar to je bijela nacija, kako kazu argentinci...kad pocrne USA i zapadna evropa kao sto su krenule mi ce mo ostati jedini arijanci na svijetu:)

Po argentinskom popisu u toj zemlju zivi oko 30 000 Argentinaca Crnogorskog porijekla i 8 000 Srpskog porijekla...to je sve stara emigracija 95% ...sve potomci onih koji su stigli tamo prije 2 sv. rata. U Samom Buenos Airesu imate dvije Srpske Crkve au u Argentini ih ima 4, jos jedna u Venado Tuerto kod Rosarija i jedna na samoj granici sa Paragvajem u provinciji Chaco.



Ja zivim u Peruu , ali Argentina je ZAKON!

PS. kada je hrvatska dobila nezavisnost oko 15 000 Hrvata iz Argentine jedoslo dzivi u Hrvatsku....danassu se vratili oko 7000 njih, svi oni koji nisu mogli da se udome kod HDZa...a to govori o Argentini koja i daljemkoliko god daje pogodila kriza je "tierra de oportunidades" kao sto je bila i pocetkom proslog vijekaa i sredinom....ne zaboravite da je Njemacka vracala 15 godina kredite za rekonstrukciju koje im je bio odobrio Juan Peron...a o pomoci u hranio da ne govorimo...pocrkali bi od gladi 1946-1947 da im nijesu poklonili desetine hiljada vagona hrane...

Slazem se sa vecinom ovde pomenutim ali mi nakako cudno zvuci ovo da je posao u Argentini lako naci, znam gomilu Argentinaca koji su pobegli iz zemlje posle ekonomskog kraha 2003. godine. Koliko znam jos uvek se oporavljaju ali to ide prilicno sporo.
 
Da u pravu si...posao nije lako naci, ali ga je lakse naci nego na Balkanu, mnogo lakse. Problem je sto su plate jako niske, tj od 200 do 400 USD....zato mladi argentinci a posebno oni koji su 3 generacija pokusavaju da dobiju EU pasose na osnovu porijekla njihovih djedova...znam ih stotine koji su uzeli npr talijansko drzavljanstvo a ima takvih i u peruu ...idu da rade po 6 mjeseci pa se vrate ovdje ...
Oporavak ide sporo, ali kad dodjete u tamo toliko se ne primjecuje...gradjanske klase su veoma jake i to je ono sto drzi Argentinu, visokoobrazovano stanovinistvo i mali broj nepismenih, nanivou zapadoevropskih zemalja...
 
Trabajadordelima:
Da u pravu si...posao nije lako naci, ali ga je lakse naci nego na Balkanu, mnogo lakse. Problem je sto su plate jako niske, tj od 200 do 400 USD....zato mladi argentinci a posebno oni koji su 3 generacija pokusavaju da dobiju EU pasose na osnovu porijekla njihovih djedova...znam ih stotine koji su uzeli npr talijansko drzavljanstvo a ima takvih i u peruu ...idu da rade po 6 mjeseci pa se vrate ovdje ...
Oporavak ide sporo, ali kad dodjete u tamo toliko se ne primjecuje...gradjanske klase su veoma jake i to je ono sto drzi Argentinu, visokoobrazovano stanovinistvo i mali broj nepismenih, nanivou zapadoevropskih zemalja...

Meni se cini da je Chile trenutno mnogo bolja opcija od Argentine sto se tice posla, dok je opet Argentina mnogo jeftinija u ovom momentu za zivot a pogotovu za ulaganja, nekretnine su smesno jeftine, tj bile su pre par godina i koliko cujem polako se cene podizu ali jos nije kasno za kupovinu.

Da li si bio u Chileu i kakva je tmao situacija, znam da su stabilni kako po pitanju ekonimije tako po pitanju politickih prilika. Ja sam Chile u nekoliko navrata preporucivao ljudima ovde na forumu J. Amerika kao jednu od boljih destinacija kada je odlazak iz Srbije u pitanju a da nam naravno papiri i vize problem.
 
Buenos Aires je jedan predivan grad, a Argentina fascinantna zemlja. Nasi ljudi su mahom odusevljeni, i ljudima i nacinom zivota, jer je narod mnogo slican nama, ali pozitivniji, nasmejaniji i otvoreniji. Uostalom za njih smo svi mi "hladni evropljani". Mada, oni sebe definitvno smatraju evropljanima koji sticajem okolnosti zive u Juznoj Americi. I zaista je tako. Tesko je opisati Argentinu, jednobrazno, kao zivi se dobro, zivi se lose. Kako za koga. Ima sirotinje kakve kod nas nema...istina. Velike su cak i razlike izmedju provincija, na severu siromasnije, na jugu bogatije. Ali ta neka srednja klasa je dosta jaka, i mnogo bolje i lepse zivi nego nasa srednja klasa. Da ne pricam o bogatima, koja je to aristokratija. U kakvim oni cetvrtima zive. Naravno nije Argentina Amerika ili Zapadna Evropa, po uredjenosti, bogatstvu, ali je nekako skrojena za nase ljude. Topla, zabavna, i sa dovoljno lepim gradovima i sasvim solidnim standardom. Ne mogu to ja ovde da objasnim ljudima, sve je nekako razvijenije. Gradovi, telefonija, internet, putevi...ma nekako sve je to na drugacijem nivou. Retko kome se ne svidi Buenos Aires.
 
Trabajadordelima:
Ja poznajem Argentinu bolje od dobroupucenog argentinca....ali daneko jede samo paslj to jos nisam cuo...
Ljudi morate da shvatite da je 98% Argentinaca EVROPSKOG porijekla....indiosapravih ima 1% i jos 1% mjesanaca...ostali indiosi koji se vide po ulicama su Paragvajci i Boliviani koji su GASTERBAJTERI u Argentini ....tao da ako Njemci, Talijani, Englezi, Spanci, Jermeni, Rusi, Hrvati, Francuzi, Irci , Skoti, Danci, Cresi, Crnogorci, Srbi i ostali narodi koji su naselili ovu zemlju jedu pasuljna taj nacin onda ga jedei neko u argentini...to je kopija EVROPE....dakle najvise mrzim ignorante koji misle da je juzna amerika naseljena ljudozderimai neznam cim sve jos...Argentina je mnogo vise Evropa nego nas rodni Balkan...


vidi ga ovaj ala se primio na argentinu....super neshta da ti kazhem....chovek je zashao u dubinu (: lol ....ljudi jedu samo pasulj....pa dragi poznavaoche etnografije argentine....salutira ti ignorant .....ahahhha super
 
AntunTun:
vidi ga ovaj ala se primio na argentinu....super neshta da ti kazhem....chovek je zashao u dubinu (: lol ....ljudi jedu samo pasulj....pa dragi poznavaoche etnografije argentine....salutira ti ignorant .....ahahhha super

A odakle tebi ideja da ljudi tamo ejdu samo pasulj? Kakva glupost!
 

Back
Top