UKRAIN-lek za maligne bolesti?

MARINA

Početnik
Poruka
3
Molim sve one koji nesto znaju o "UKRAIN"-u o kome postoji dosta toga na internetu da napisu nesto o saznanjima,iskustvima i mogucnostima za nabavku.Molim vas,ovo je mozda jedina nada za jednog vrlo bolesnog coveka.Takodje me interesuje i "SEHIDRIN" (hidrazin-sulfat) i ima li uopste svrhe nadati se bilo cemu.
 
Vidi, sve zavisi od stadijuma,vrste bolesti...ipak je sada situacija mnogo bolja nego pre 10 godina. U ovom društvu postoji milion predrasuda o malignim bolestima, ali je medicina toliko napredovala da danas neki ljudi dan posle hemoterapije idu kući i sa uspostavljenom dijagnozom mogu živeti normalno decenijama (naravno uz redovnu kontrolu i povremenu terapiju). Imam samo jedan savet SLUŠAJTE LEKARE I NE ČINITE NIŠTA NA SVOJU RUKU! Veliki broj ljudi pogreši zamajavajući se kojekakvim travama, čudotvornim lekovima i glupostima.
Pa i nisam od neke pomoći,ali to je neko moje iskustvo...
 
jeca ns:
ali je medicina toliko napredovala da danas neki ljudi dan posle hemoterapije idu kući i sa uspostavljenom dijagnozom mogu živeti normalno decenijama

Mogu ako su:
a) iz porodice Rokfeler
b) ne zive u Srbiji gde si po jednom zakonu sa 60 godine nesposoban da se lecis hemoterapijom, a po drugom si sposoban da radis do 63, pa 65 pa uskoro do 67...
[/quote]
 
MARINA:
i ima li uopste svrhe nadati se bilo cemu.


Ima svrhe ... Nije navedeno o cemu se radi, koje su terapije u opciji, a bez toga je tesko uporedjivati... Ipak, doktori vise znaju i treba se pridrzavati savremene medicine.
Ali, moguce je da su razni tzv."alternativni" , "cudotvorni" preparati pomogli mnogima ( za ovaj prvi put cujem, pa pretpostavljam da je alternativni). Jer, vizualizacija ozdravljenja, sugestija, placebo efekat itd. - mocna su sredstva.
Sve najbolje i puno srece!
 
U pitanju je moj rodjak.Kancer bubrega,bubreg izvadjen,metastaza na kicmi.Operacija kicme je bila neuspesna i sada ceka jos dve nedelje na zracenje.Vec sada je gotovo nepokretan sto se tice donjih ekstremiteta.A do tada...Znate koliko kancer za to vreme moze da uveca svoju zapreminu?Iz tih razloga pitam za "UKRAIN" koji koriste u svetu za lecenje karcinoma.Mora da ima leka i da ima nade.Jos jednom molim za pomoc.Ako nesto znate,molim vas,javite se.
 
Draga Marina, rado bih ti pomogla, znam kroz sta prolazi pacijent i njemu najblizi.
A sta kaze onkolog koji "vodi" pacijenta? Da li zna za UKRAIN? Sad nadjoh sajt na internetu - preparat je navodno ispitan i certifikovan u mnogim medicinskim institucijama u svijetu. Mozda da se doktoru Ukrajincu koji ga je patentirao ( u Austriji, pise, ali se tamo zvanicno ne upotrebljava o cemu opet ima neko objasnjenje, ali mi se nije dalo dalje klikati) javis na navedenu e-mail adresu, posaljes dijagnozu i pitas kakva je prognoza. Bar informativno...
 
YL 88:
Tzar:
po jednom zakonu sa 60 godine nesposoban da se lecis hemoterapijom

A zbog cega ???
:shock: :?:

Pitaj ministra Tomicu Milosavljevica. Po njegovom misljenju stari ljudi teze podnose hemoterapiju, pa im je zato ne treba ni davati. Treba ih valjda umlatiti motkama. Ako si presao 60 godina i hoces da primas hemoterapiju onda moras da prodjes neke silne komisije da utvrde da li si sposoban da podnosis terapiju ili da sam kupujes lekove koji nisu nimalo jeftini.

Naravno niko ne objasnjava kako si onda po Zakonu o radu sposoban da radis do 63, a uskoro do 65 po predlogu novog, ako sa 60 nisi sposoban da se lecis.
 
Marina, sigurno si i ti nasla na internetu da se preparat pravi od biljke ( ima slika)

chelidonium majus L. (Greater celandine).

Mozda neki forumas (npr. Analiticar) zna o kojoj biljci se radi, kako se zove kod nas i da li se i radi cega upotrebljava.
Mozda je upotrebljavaju i ovdasnji travari.
 
Ako je uopšte od neke pomoći Chelidonium majus je biljka iz familije Papaveraceae(makovi), kod nas se zove rusa ili rusopas, česta je u svim krajevima naše zemlje a mi je proletos brali u Vrdniku na Fruškoj Gori(vežbe iz botanike). Visoka oko pola metra, žut cvet. Koristi se nadzemni deo biljke u cvetu. Svi delovi biljke sadrže OTROVNI narandžastožuti sok koji čini mi se da sadrži dosta alkaloida, a oni su često baza za lekove, valjda... u svakom slučaju nismo učili da je korišćena u takve svrhe, a raditi nešto na svoju ruku zbog tog soka baš i nije pametno
 
Tzar:
jeca ns:
ali je medicina toliko napredovala da danas neki ljudi dan posle hemoterapije idu kući i sa uspostavljenom dijagnozom mogu živeti normalno decenijama

Mogu ako su:
a) iz porodice Rokfeler
b) ne zive u Srbiji gde si po jednom zakonu sa 60 godine nesposoban da se lecis hemoterapijom, a po drugom si sposoban da radis do 63, pa 65 pa uskoro do 67...
[/quote]

Pa čini mi se da se ne prezivam tako, a moj rođeni otac imao limfomu pre 10 godina i sad je prvi put ponovo na terapiji! Posle terapije smaže pola pileta, a već sutradan ga vozim kući! Da mu nije opala kosa niko ne bi ni skontao! Inače ima 56 godina i dobio je penziju bez problema sa 53!Ne kažem da svi prolaze tako ali mrzim ljude koji bolesnog čoveka momentalno sahrane! A ti verovatno nisi u životu privirio na hematologiju ili neko drugo odeljenje sličnog tipa, ali znaš a deliš savete sedeći ispred svog kompjutera! Izvini ako grešim ali deluješ...hm...malo neupućen u ipak previše ozbiljne stvari!
 
Nemam puno toga reci o Ukrainu osim silne literature koje iscitah na netu...Kolko je to samo propaganda a kolko nesto sto stvarno ima smisla, zaista ne znam. Ja jesam lekar i svima prvo preporucim klasicni put medicine, no da sam ne daj Boze ja u poziciji da moram da mislim, kad klasicna medicina digne ruke i ne postoji nista vise sto se moze uciniti, ja bih brate probala sta god, trave, homeopatiju......alternativa u svakom slucaju, pogotovu kad nema vise sta da se izgubi. Ne znam, nije ovo savet, samo razmisljanje naglas.....Srdacan pozdrav i mnogo srece.
 
jeca ns:
Tzar:
jeca ns:
ali je medicina toliko napredovala da danas neki ljudi dan posle hemoterapije idu kući i sa uspostavljenom dijagnozom mogu živeti normalno decenijama

Mogu ako su:
a) iz porodice Rokfeler
b) ne zive u Srbiji gde si po jednom zakonu sa 60 godine nesposoban da se lecis hemoterapijom, a po drugom si sposoban da radis do 63, pa 65 pa uskoro do 67...

Pa čini mi se da se ne prezivam tako, a moj rođeni otac imao limfomu pre 10 godina i sad je prvi put ponovo na terapiji! Posle terapije smaže pola pileta, a već sutradan ga vozim kući! Da mu nije opala kosa niko ne bi ni skontao! Inače ima 56 godina i dobio je penziju bez problema sa 53!Ne kažem da svi prolaze tako ali mrzim ljude koji bolesnog čoveka momentalno sahrane! A ti verovatno nisi u životu privirio na hematologiju ili neko drugo odeljenje sličnog tipa, ali znaš a deliš savete sedeći ispred svog kompjutera! Izvini ako grešim ali deluješ...hm...malo neupućen u ipak previše ozbiljne stvari![/quote]

E ne lupetaj. Moj otac se vec 6 godina bori sa rakom. Tako da to poznajem i vise nego sto bi ikada ili ikome zeleo.
 
YL 88:
Marina, sigurno si i ti nasla na internetu da se preparat pravi od biljke ( ima slika)

chelidonium majus L. (Greater celandine).

Mozda neki forumas (npr. Analiticar) zna o kojoj biljci se radi, kako se zove kod nas i da li se i radi cega upotrebljava.
Mozda je upotrebljavaju i ovdasnji travari.


Chelidonii herba ( herba ruse)
Chelidonium majus L., Papaveraceae (rusa, rosopas, čistotel)

Botanički opis. Rusa je višegodišnja zeljasta biljka visine do 50cm rasprostranjena u celoj Evropi, severnoj Aziji i istočnim delovima Amerike. Stabljika je uspravna, razgranata i maljava. Listovi su perasto deljeni sa plavo zelenim naličjem. Cvetovi su sitni, žuti i nalaze se u štitastim cvastima. Cela biljka sadrži mlečni sok narandžaste boje.

Droga. Čini je nadzemni deo biljke u cvetu koji se sakuplja u proleće na početku cvetanja biljke. Droga se suši u tankom sloju. Nešto ređe se kao droga koristi koren ruse (Chelidonii radix).

Sastojci. Glavni sastojci droge su alkaloidi helidonin, homohelidonin heleritrin, sangvinarin i protopin. Cela biljka sadrži i gorku materiju helidoksantin kao i malu količinu etarskog ulja i organske kiseline.

Delovanje i primena. Alkaloidi herbe ruse imaju mnogobrojna farmakološka delovanja. Helidonin deluje kao analgetik, blag sedativ, spazmolitik i hipotenziv. Homohelidonin i heleritrin imaju izraženo lokalno anestetičko delovanje. Protopin, za razliku od helidonina pojačava tonus glatke muskulature. Od svih alkaloida ruse, možda najveći praktični značaj ima sangviritrin koji predstavlja mešavinu alkaloida heleritrina i sangvinarina. Klinička ispitivanja su pokazala da sangviritrin efikasno deluje na velik broj gram-pozitivnih i gram-negativnih bakterija a takođe i na neke gljivice. Sangviritrin se danas sa uspehom primenjuje u formi rastvora u tretmanu hroničnog aftoznog stomatitisa kao i nekih patoloških stanja u ginekologiji (erozija grlića materice, kolpitis).
Infuzum herbe ruse se koristi kao holagog, holeretik, diuretik i blag analgetik. Svež sok se koristi u tretmanu bradavica, lišajeva i raznih kožnih ekcema. Lekovite masti na bazi ekstrakta herbe ruse pokazuju efikasno delovanje na simptome psorijaze.

Kontraindikacije. Preparati na bazi sastojaka herbe ruse su kontarindikovani u slučajevima bronhijalne astme, epilepsije i određenih neuroloških poremećaja.

Toksičnost. Kod predoziranja preparatima ruse javljaju se bolovi u digestivnom traktu, hematurija, vrtoglavica i omamljenost. Velike doze dovode do paralize centra za disanje.
 
Svez sok u tretmanu bradavica, kazes?! Super, to mi treba - ali: gde da nadjem ovu biljcicu i sta je to svez sok od nje (mislim, je l ono kad otkines peteljku pa iz nje curi, je l se to podrazumeva pod svez sok?!).

Je l's znas mozda jos neku biljku za tretman veruka, meni su rekli onu....kako se ono bese zove, nije kucepaziteljka, nego...kako ono....joj seticu se. Ali ajde pomagaj - sta jos?!
 
WithdrawnWater:
E, da - nije kucepaziteljka (gle mene!) nego cuvarkuca - na to sam mislila! :oops:

Koristi se svez sok ruse koji je najbolje iscediti iz stabljike biljke ali na zalost u vreme punog cvetanja biljke (majus-maj). Treba ipak biti obazriv jer je sok prilicno (ali ne smrtonosno) otrovan ako se ne uzmu abnormalne kolicine. Najbolje izmesati 5kapi soka sa 1g meda i priviti kao oblog na bradavice i ...eto cuda!
 
pharmacist:
WithdrawnWater:
E, da - nije kucepaziteljka (gle mene!) nego cuvarkuca - na to sam mislila! :oops:

Koristi se svez sok ruse koji je najbolje iscediti iz stabljike biljke ali na zalost u vreme punog cvetanja biljke (majus-maj). Treba ipak biti obazriv jer je sok prilicno (ali ne smrtonosno) otrovan ako se ne uzmu abnormalne kolicine. Najbolje izmesati 5kapi soka sa 1g meda i priviti kao oblog na bradavice i ...eto cuda!

E - hvala ovolko! :D
ako ne resim problem tecnim azotom do Maja, svakako cu probati!
POzz!
 
Tzar:
jeca ns:
Tzar:
jeca ns:
ali je medicina toliko napredovala da danas neki ljudi dan posle hemoterapije idu kući i sa uspostavljenom dijagnozom mogu živeti normalno decenijama

Mogu ako su:
a) iz porodice Rokfeler
b) ne zive u Srbiji gde si po jednom zakonu sa 60 godine nesposoban da se lecis hemoterapijom, a po drugom si sposoban da radis do 63, pa 65 pa uskoro do 67...

Pa čini mi se da se ne prezivam tako, a moj rođeni otac imao limfomu pre 10 godina i sad je prvi put ponovo na terapiji! Posle terapije smaže pola pileta, a već sutradan ga vozim kući! Da mu nije opala kosa niko ne bi ni skontao! Inače ima 56 godina i dobio je penziju bez problema sa 53!Ne kažem da svi prolaze tako ali mrzim ljude koji bolesnog čoveka momentalno sahrane! A ti verovatno nisi u životu privirio na hematologiju ili neko drugo odeljenje sličnog tipa, ali znaš a deliš savete sedeći ispred svog kompjutera! Izvini ako grešim ali deluješ...hm...malo neupućen u ipak previše ozbiljne stvari!

E ne lupetaj. Moj otac se vec 6 godina bori sa rakom. Tako da to poznajem i vise nego sto bi ikada ili ikome zeleo.[/quote]

izvini, nisam znala da je situacija takva.
Meni se stvarno čini da je sve to napredovalo! Kada je bio na terapiji pre 10 godina posle toga je konstantno povraćao, osećao se loše, a sada je ipak mnogo bolje podnosi! To nešto od čega se čovek ne može potpuno izlečiti,ali može imati kvalitetan život! Eto, njemu su davali šest meseci, a ipak živi. A čini mi se da i ljudi na tom odeljenju generalno bolje izgledaju nego pre!Možda nije svuda tako ali ova oblast je definitivno napredovala
 
Izvini. Iznervirao sam se bespotrebno.

Sto se tice napretka prvi lek koji je moj otac primao izmisljen je pre nekih 50 godina. I do danas se kod nas primenjuje uz eventualni dodatak jos nekog leka koji poboljsava dejstvo za do 5%. Naravno postoje i noviji i bolji lekovi, ali ih kod nas ne mozes dobiti besplatno, vec ih moras sam kupiti, a cene su za nase prilike astronomske.

Sto se tice sporednih efekata, to zavisi od vrste i doze leka. Na primer, mom ocu nikada nije opadala kosa iako je godinama na terapiji. Kada je primao jednu dozu leka nije imao nikakve probleme sa ishranom, ali kada je primao jace doze istog tog leka onda nije mogao nista da jede dok traje terapija.

Najgore u svemu tome je kumulativni efekat. Sto si duze na terapijama, to je veci broj namirnica koje ne mozes da jedes ili pijes.
 
cuvarkuca, WW :).

kad je moja cerka bila mala, moj prof. sa plasticne/rekonstruktivne mi je rekao da tih par veruka mogu da likvidiram tako sto cu svako vece na njih da iscedim jedan cen belog luka, i preko noci zalepim flasterom... trebalo je, mozda, 3-4 nedelje tog posla, ali DELUJE. nisam volela ni pomisao na neku kauterizaciju, smrzavanje, ili sta mi vec nabroja...jedino je jako z. iscediti beli luk, tesko ide.
P.S. covek mi je rekao da nikom ne pricam da sam od njega cula
8)
 
indigo:
cuvarkuca, WW :).

kad je moja cerka bila mala, moj prof. sa plasticne/rekonstruktivne mi je rekao da tih par veruka mogu da likvidiram tako sto cu svako vece na njih da iscedim jedan cen belog luka, i preko noci zalepim flasterom... trebalo je, mozda, 3-4 nedelje tog posla, ali DELUJE. nisam volela ni pomisao na neku kauterizaciju, smrzavanje, ili sta mi vec nabroja...jedino je jako z. iscediti beli luk, tesko ide.
P.S. covek mi je rekao da nikom

Znas sta? Ni ja nikom necu pricati da sam cula od tebe! 8) :lol: Ali - daj ideju kako da nacedim belog luka?? :shock: :shock:
 

Back
Top