Kontraceptivne pilule?

quite something

Obećava
Poruka
87
Uvek me je zanimalo... kada koristite pilule, da li partner sme da svrsi u vama a da ste vi sigurni da se nista nece desiti kao kada koristite kondom?
Vecina devojaka koje ja znam ne samo sto koriste pilule nego i kondom uz to, pa me je to navelo na razmisljanje...
 
Pa vidi, pilule te stite 100% od trudnoce (ukoliko ne zaboravis da je popijes) ali ne od polnih bolesti, mozda zato koriste i kondom. Ako imas stalnog, zdravog partnera nista ti osim pilule nije potrebno. Samo napred!
 
Pilule jesu 99% zaštita od trudnoće, ali samo devojkama koje nemaju problema sa kilogramima. Čim ima viška, postoji i rizik da pilule neće delovati skroz, tj. da će delovati 60%.
Skoro sam ovo pročitala i mogu ti reći da sam ostala zatečena.
Znači, za sve koje imaju viška (uključujući i mene) kondom je izgleda jedino rešenje ... a ja ga baš i ne vollim.
 
quite something:
Uvek me je zanimalo... kada koristite pilule, da li partner sme da svrsi u vama a da ste vi sigurni da se nista nece desiti kao kada koristite kondom?
Vecina devojaka koje ja znam ne samo sto koriste pilule nego i kondom uz to, pa me je to navelo na razmisljanje...

Raduje me izuzetno da cujem da vecina Vasih prijateljica koriste uz kontraceptive i kondom: to je znak zdrave pameti i zdravog odnosa prema svom telu i zdravlju. Kontraceptivi jesu zastita od trudnoce ali nikako i zastita od seksualno prenosivih bolesti a na prvom mestu HIVa. Nezeljena trudnoca moze se prekinuti u krajnjem slucaju, moze se uzeti PCC ('pilula za dan posle'), a HIV je zauvek - od AIDSa se umire. Budite pametni, koristite kondom. Pozdrav.
 

Back
Top