Veliki Problem

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.305
Iskreno nisam siguran da li sam postavio pitanje u dobroj grupi ali sumnjam da je problem u hardveru.
Problem je u tome sto mi skoro sve zahtevnije igre blokiraju racunar. Tacnije. Pocnem da igram igrice i ona radi i u jednom momentu ceo racunar se blokira (zamrzne) i posle desetak sekundi otkoci se i opet posle minut dva opet isto tako. (neke igrice su pre radile bez problema) Sutra mi stize memory gold pa cu proveriti ram ali ja sumnjam na video kartu ili plocu (posto su mi one nove) prvo ploca pre dva meseca a onda video karta pre mesec dana a problemi su postepeno poceli tada da se pojavljuju prvo sporadicno a onda sve cesce i cesce tako da sada neke igre ne mogu ni da igram koliko blokira racunar. Pitanje je da li se neko vec susretao sa slicnim problemom cisto da mi pomogne da lokalizujem problem.

Svaka sugestija je dobrodosla.

P.S.
Malopre sam formatirao HD tako da ostecen windows nije u pitanju.

P.P.S.
Da li je moguce da mi los DirectX 9.0C pravi ove probleme?
 
Intel ima implementiranu tehnologiju snizavanja radnog takta kad se procesor pregreje. Dakle vrlo je verovatno da ti igrica optereti CPU, on se pregreje i drasticno obori radni takt, sto dovodi do tog seckanja i kocenja. Dakle - proveri hladjenje procesora, skini hladnjak, ocisti ga od prasine i stavi novu kvalitetnu silikonsku pastu (u razumnoj kolicini).

Inace, graficka kartica ti je DirectX 9 kompatibilna, pa ne vidim zasto bi pravila problem :)
 
Profesionalac:
Dakle vrlo je verovatno da ti igrica optereti CPU, on se pregreje i drasticno obori radni takt, sto dovodi do tog seckanja i kocenja. Dakle - proveri hladjenje procesora, skini hladnjak, ocisti ga od prasine i stavi novu kvalitetnu silikonsku pastu (u razumnoj kolicini).

Inace, graficka kartica ti je DirectX 9 kompatibilna, pa ne vidim zasto bi pravila problem :)

Hvala na trudu ali nije to problem znam sigurno. Prvo zato sto i u biosu i u programu u okviru windowsa i na senzoru koji mi se nalazi na kucistu (a nalazi se direktno na kuleru) temperatura u ekstremnim situacijama ne prelazi 52 stepena. Drugo procesor sam promenio pre nedelju dana sto znaci da sam i stari seleron :lol: 1.7 sa jako dobrim ventilatorom zamenio sa 2.4 kulerboksom tako da je i kuler promenjen a problem ostao isti. Mislim nisam zbog toga menjao procesor :) ali i sa drugim hladnjakom isti problem.
Sto se tice direct x kompatibilnosti i nisam mislio da li mi je karta kompatibilna vec sam mislio da li takav problem moze nastati od neispravnog (citaj loseg) directx-a koji sam instalirao sa nekom igricom i on stvara problem.
Danas sam inace istestirao ram sa memory goldom i on je ispravan kako sam i mislio i verovatno sutra skidam video kartu a od druga cu dobiti jednu drugu video kartu koju cu staviti i na taj nacin isproveriti plocu. I ako se problem ne ponovi video karta ide nazad prodavcu :)
Hvala u svakom slucaju na trudu.
 

Back
Top