Komp. se sam resetuje

Haller

Zainteresovan član
Poruka
136
To je pocelo pre oko dva meseca i sad se dogadja sve cesce i cesce :( Izgleda da nema veze sa pregrejavanjem procesora jer se nekada desi i posle pola sata rada na racunaru. CPU fan radi i cini mi se da je ispravan. Ima li neko ideju o cemu je rec?
 
Nisi naveo nista sta imas od hardvera...

Imao sam skoro slican problem i sad nisam siguran da sam rijesio..

Radilo se o AMD 2500+ 512 RAM

Desavalo se da se restartuje iz cista mira, a jos da stvar bude gora, desavalo se da prilikom starta prije nogo li podigne sistem restartuje nekoliko puta...

Sad lik iz Bosanskog Broda mi je dao ideju iz licnog iskustva sta moze da bude problem..

Zamijenio sam ID kablove i cekam rezultate..

AKo sam dao bar smjernice za rjesenje bice dobro..

Poz.
 
Ova tema je već bila, ali nema veze. Za mene je i dalje aktuelna. Ovo sa promenom mesta ide kablova, mogao bih da probam. Ja sam inače isključio automatsko restartovanje i sada mi se pojavljuje plavi ekran. Sada imam 512 mb ram-a, ali i ranije kada sam imao 2 x 128 mb se restartovao. Takođe, kod mene bi razlog mogao da bude i preopterećenost napajanja: Rezač, dvd-rom, hdd rack (prazan doduše), tv kartica, geforce 3 ti200... Ali opet, ranije je sa svim navedenim komponentama radio bez problema. Kupio sam kompjuter marta 2002. a problem je počeo da se javlja pre nešto manje od godinu dana. Do tada je radio bez ikakvih problema. Stvarno ne znam u čemu je problem. A bilo je perioda (pre jedno 3-4 meseca) kada se uopšte nije restartovao...
 
Probaj da ocistis racunar(memoriju,kontakte na ploci,grafiku...)
Kod takvih problema najbolje ti je da krenes redom,polako logicki.
Evo ti par korisnih saveta.

Stavis novi bios.
Zamenis slot za memoriju.(mozes i da pustis memtest )
Ocistis slotove od prasine ako je ima.
Proveris da li ti lepo stoji kuler.
Proveris da li ti svi molehi stoje lepo.
Ako mislis da ti je napajanje preoptereceno skini neki uredjaj(recimo tv karticu ,hard ako imas dva ...)pa vidi kako se onda ponasa.
Imas na netu Stress Prime(test za proc)ako ti se na njemu kuca onda ti je verovatno neispravna ploca ili proc. :roll:
 
Hvala ti na savetima. Probaću neki od njih.
Što se tiče (pre)opterećenja napajanja, računar je lepo radio, kao što sam već rekao, dooosta dugo sa brdom hardvera. Pošto sam prešao na kablovski internet, izvadio sam modem. Znači smanjio sam potrošnju tj. opterećenje (kablovski modem se napaja nezavisno od kućišta). I resetuje se.
Čistio sam ga malo od prašine, ali, kada malo bolje razmislim, na tako detaljno kao što si naveo. I još da dodam da stvarno sumnjam da je nešto neispravno jer je sve jako lepo radilo od 2002. (kada sam, kao što sam već napisao u prethodnom postu, kupio komp). Mislim da bi detaljno čišćenje moglo da reši problem. Probaću, pa ću da se javim. Hvala još jednom!
 
...I evo, da se javim...
Opet sam ga čistio, prilično detaljno. Uspeo sam čak i da ne vidim nešto što zluži za pričvršćivanje grafičke za agp, pa sam uspeo to da slomim. Srećom, sve radi i bez te plastike.
I opet se resetovao! I više nisam znao šta da radim! I nisam ni radio!
Tek pre neki dan, pade mi na pamet da probam da priključim napajanje računara na drugo mesto. Do sada je bilo: u zid razdelnikm, na razdelnik produžni, na produžni monitor, računar i kablovski modem. E, sada sam računar stavio direktno na razdelnik. I, od tada računar se ne resetuje!
 

Back
Top