V.Basic i Delphi

Otisao sam...

Ističe se
Poruka
2.245
Koliko se razlikuje programiranje imedju V.Basica i Delphi-a...
U V.Basicu sam radio neke stvarcice, u Delphi-u nisam, ali izgleda mi kao napredniji program. Imam instaliran Delphi 8 na kompu.
Upisacu kurs najverovatnije u skorije vreme, pa sta prvo da krenem?
 
Visual Basic važi za jedan od najjednostavnijih ali i "manje ozbiljnih" jezika. Mnogi se žale i na sporost aplikacija pisanih u VB-u (zbog interpretiranja koda). Moj predlog je Delphi. A da li si razmišljao o .NET platformi - npr. C#? .NET je tehnologija kojoj predviđaju još veći boom, a C# nije preterano težak - isto imaš podešavanja preperty-a, događaja i dr. preko vizuelnog interfejsa. U mnogo čemu liči na Delphi
 
Iskreno,
mogu ti reci da su oba jezika "go ****"
ako zelis da stvarno osetis moc programiranja, toplo ti preporucujem C ili C++ za pocetak...a posle predjes na ASM i programiras sta zamislis...


Poz....
 
JimiHex:
Iskreno,
mogu ti reci da su oba jezika "go ****"
ako zelis da stvarno osetis moc programiranja, toplo ti preporucujem C ili C++ za pocetak...a posle predjes na ASM i programiras sta zamislis...

Ako moć programiranja ide u smeru koji si naveo, ond ni taj asembler nije ništa. Lepo uzmeš panel i dirketno ubacuješ jedinice i nule, pošto se još uvek radi o binarnim računarima. Sve ostalo je bez veze.

S druge strane ako zaista hoćeš da vidiš šta je moć i jednostavnost programiranja onda ti preporučujem Smalltalk ili LISP, na primer.
 
U Mandusica Vuka, svaka puska ubojita... :)

Bitno je sta i kako radis, a da li ce to biti ovaj ili onaj jezik, manje je vazno, zavisi samo sta treba uraditi i da li se od toga moze ziveti.
VB sigurno nece odraditi lowlevel posao ali nesto drugo moze itd...
Ja sam zaradjivao novac radeci u vise vrsta Basica, Cobolu, ASM (pa cak i direktno iz debuggera jednom davno), Pascalu, ANSI C, C++, Clipper, xHarbour, C++ Builder itd...

Ali ASM - pain in the ass? Hvala bogu te se drugar salio :)
 
JimiHex:
hehe...
a sta mislis, da li je pametno poceti sa busenim karticama? :D

P.S.
malo se zezam...nemojte da mi zamerite
ipak dajem glas Delphiju

Ma kakve bušene karitice?!?! Da li ti znaš koliko ima transformacija između bušene kartice i jedinica i nula??? Nećeš ti skoro doći do te moći o kojoj pričaš! ;)
 
codemaker:
U Mandusica Vuka, svaka puska ubojita... :)

...

Svaka puška može da bude ubojita, ali je ponekad vrlo važno i kojom brzinom možeš da napuniš, opališ i pogodiš ono što si nanišanio! :) Tako da u zavisnosti od problema koristiš onu "pušku" kojom ćeš najlakše i najbrže da odradiš navedene radnje iz prethodne rečenice ;)
 

Back
Top