Baza za forum. kako?

DJ-Nikola:
kako se pravi baza za neki forum skinut sa interneta?

Mislis kako se doticni SQL tj Tabele za bazu podataka ubacuju u tvoju vec napravljenu bazu ???

Dve opcije koje ja koristim !!!!
1) PHPMyAdmin
2) MySQl Menadzer

Misllim da sam pisao ovde kao se radi sa phpmyadminom pa malo pretrazi FORUM!!!!!!!!!!!
 
Zato sto sam ispravljao greske u pisanju texta i sto sam ubacivao slike !!! Ajde ti otkucaj toliki text a da ne pogresis !! Sem toga neke slike se nisu prikazivale jer sam ih stavio sa tudjih servera pa sam menjo linkove! Ma sve je to manje bitno vazano !
Ja mislim da sam lepo sve objasnio kako i sta!

A to sto si ti 5x citao i nisi ukapirao onda druze ostavi se foruma " Necs imati koristi od toga"

PS -> Imas jako lepih knjiga na srpskom jeziku o bazama podataka koje mozes da kupis do 1500 din!
MIKROKNJIGA , CET , Kompjuterska Biblioteka pa sebi kupi jednu da se malo upoznas sta su baze podataka i kako one funkcijonisu!!!!!!
 
DJ-Nikola:
jeste skinuo sam phpbb forum i kad se instalira trazi ime, pasvord, host... baze. sta tu treba da upishem?
U polje ime baze upises naziv tvoje baze koju su ti otvorili prilikom zakupa hostinga, ili koju si sam otvorio uz pomoc PHPMyAdmin-a - PHP-skripte (Open Source) koja sluzi za on-line administriranje baze ili pomocu nekog drugog MySQL klijenta. Dakle kada si otvorio svoju bazu na host - u, morao si da joj dodelis neki username i password.
Uneses taj username i password tu gde ti se traze. (Ovi parametri se razlikuju od korisnickog imena i lozinke koju si dobio za FTP pristup prilikom registracije domena za hosting - da ne pomesas).
Zatim dodas prefiks za tabele koje ce biti automatski kreirane prilikom same instalacije npr. phpbb_forum.
Upises svoju e-mail adresu na koju ce ti se javljati ljudi sa foruma. Naziv domena, port, putanju do skripta ostavis kako jeste - to je ono sto si unapred kreirao.
Izmislis neki administratorski username i password pomocu koga ces se logovati na administratorski deo foruma i to je to...kliknes na dugme za sledeci korak.
U sledecem koraku cekiraj da ti stigne fajl.
Kad ti stigne fajl config.php snimis ga kod sebe, lokalno, zatim opet otvoris FTP klijent i obrises postojeci config.php upload-ujes novi u direktorijum "forum". To je to pozdrav.
 

Back
Top