OHRID

Hvala. Da li ima neka cista plaza do koje moze da se dodje pesice od centra?

mislim da na plaze ispod starog grada jedino mozes i doci pesice...nisam bila ,ali tako mi se cini.Medjutim zasto bi ti bio problem ici i na sve ostale plaze,iako se ide prevozom?! Sve plaze su ciste i lepe,i neznas koja je najlepsa,svaka na svoj nacin.
Ma Ohrid je 10+ :) sve ukupno !
Odavno se nisam tako lepo osecala na omoru,vratila sam se pre 10-tak dana,prosto celokupna atmosfera je odlicna,bez ijedne zamerke !
 
Da li neko moze da preopruci neko mesto u blizini Ohrida, gde je plaza cista i bez guzve, a da je blizu grada, mislim da moze da se ide pesice do grada? Da li je istina da se sobe mogu naci na licu mesta, bez prethodne rezervacije?
Vratila sam se sa Ohrida 11.08. prelep grad,odlicne plaze.Sto se tice pitanja o smestaju na licu mesta ne znam koliko bi ti to preporucila mi smo unapred rezervisali ali kad smo stigli otisli smo i na autobusku stanicu jer smo citali po forumima da moze da se nadje jeftiniji smestaj,e sad zavisi sta trazis mi,kad dodjes na a.stanicu saleti te jedno 10ljudi i svi ti nesto nude uglavnom su to sobe u privatnim kucama sa zajednickim kupatilom i kuhinjom cene su oko 10eura ima i stanova ali pazljivo mi smo otisli sa jednom gospodjom da pogledamo stan koji ona navodno iznajmljuje za 50e a nama bi ga dala za 40e uzas prljavo, sa puno budji,ma da ti ne pricam ja ne znam ko bi dao te pare za takav smestaj,mozda ti je najbolja varijanta da nadjes smestaj preko neta mada mozda ce to biti sad malo teze jer je sezona ali probaj ja sam uspela 3dana pred polazak da nadjem smestaj zvala sam jedno 20ljudi.smestaj nam je bio fenomenalan u kuci,apartman(oni pod apartman uglavnom podrazumevaju sobu dvokrevetnu,trokrevetnu sa kupatilom i frizidercic)trokrevetan sve cisto novo sredjeno gazde jako ljubazne jako blizu centra oko 5min peske zove se "VillaBella"(www.villabella.com.mk).Sve plaze su super najvise mladih ima na plazi koja se zove Nemo i nalazi se blizu hotela Park jedino gde ti ne bih preporucila da se kupas ali obavezno da odes da vidis je Sveti Naum,plaza je poprilicno prljava ali ako volis gravce na tavce odlicno je na sv.naumu u restoranu koji se nalazi na Drimu mislim da se tako i zove.Mi smo svuda isli kolima ali tamo odlicno funkcionise i prevoz autobusom i brodom jedino sto cene ne znam,to je uglavno to nocni zivot je super jedino sto je guzva ko na vasaru i obavezno idite da jedete kod Cvrge rastoran na kraju keja M.Tita jako je jeftin a odlicna klopa mada ni Belvedere nije los.Zelim ti lep boravak
 
Da li je istina da se sobe mogu naci na licu mesta, bez prethodne rezervacije?

Vratila sam se pre par dana iz Ohrida i istina je da mozes naci sobe na licu mesta jer po ulicama ljudi salecu turiste i nude smestaj. Cene variraju, ali izmedju 5 - 7,5 eura su uglavnom. Ohridsko jezero je predivno, plaze i voda cisti, a moram da primetim da je i na Sv. Naumu plaza cista i da se moze kupati, iako osoba koja je postavila prethodni post tvrdi suprotno.Voda je stvarno cista,samo sto je potrebno dosta da se ide da bi se doslo do dublje vode. Cene hrane i pica su iste ili jeftinije od nasih, voznja brodom do Sv. Nauma (koja traje oko sat i 15 min ) je 300 denara ili 5 eura povratna.Svakom bih preporucila da ode na Ohridsko jezero...
 
Drago mi je da vidim ljude koji dolaze sa ohridskog jezera su puni pozitivnih utisaka i oduševljeni onim tamo što se nudi.
Ja nažalost ove godine imam previše obaveza (a i godišnji odmor ne mogu da dobijem i ako bi planirao da idem) ali zato sledeće godine,Bože zdravlja,eto mene tamo po 15 jubilarni put u Peštanima.
Preporuka za vas koji tražite sobe a koristite sopstveni prevoz:Nemojte se samo ograničavati na Ohrid...hiljadu puta sam već napisao da slobodno krenete od Ohrida ka Sv.Naumu i uz put će te naići na veliki broj naselja koja nude smeštaj koji je mnogo jeftiniji a i plaže su vam na dohvat ruke.Batalite te što vas saleću po autobuskoj stanici...takvi domaćini koji tu dolaze ustvari i nemaju baš redovne goste jer svake sledeće godine oni koji su bile godinu dana pre kod njih više ne dolaze pa nove "žrtve" traže po autobuskim stanicama.
 
Ne bih se slozila sa tobom Jekyll. Vratila sam se sa Ohrida pre 3 dana i nasla smestaj upravo uz pomoc ljudi sa stanice :) Oni uglavnom nude smestaj za vise ljudi (prijatelji, rodjaci...). Bili smo smesteni u vili Lihnid, platili smo po 10e, mada je bilo i za 6. Smestaj je bio odlican... A sto se tice plaza... Smara ta voznja svaki dan do plaza koje nisu tako blizu. Jedina koja je bliza je Kaneo, ispod starog grada, a tamo ljudi redjaju peskire jedni preko drugih! Mi smo najcesce isli na plazu Gradiste, njen deo Jungle. Tamo je super za cooliranje ;) A sto se tice mesta koje smo videli na putu za plazu, ne bih ih nikome preporucila! Narocito Pestane! Ja sam imala utisak da prolazimo kroz Kaludjericu ili tako neko prigradsko naselje. Put prolazi pored plaze, sa sve pljeskavicama i posterima pevaljki koje pevaju u kafanama... Znaci samo Ohrid ;) Ljudi su divni, nemam nikakve zamerke. Sve preporuke!
 
Ne bih se slozila sa tobom Jekyll. Vratila sam se sa Ohrida pre 3 dana i nasla smestaj upravo uz pomoc ljudi sa stanice :) Oni uglavnom nude smestaj za vise ljudi (prijatelji, rodjaci...). Bili smo smesteni u vili Lihnid, platili smo po 10e, mada je bilo i za 6. Smestaj je bio odlican... A sto se tice plaza... Smara ta voznja svaki dan do plaza koje nisu tako blizu. Jedina koja je bliza je Kaneo, ispod starog grada, a tamo ljudi redjaju peskire jedni preko drugih! Mi smo najcesce isli na plazu Gradiste, njen deo Jungle. Tamo je super za cooliranje ;) A sto se tice mesta koje smo videli na putu za plazu, ne bih ih nikome preporucila! Narocito Pestane! Ja sam imala utisak da prolazimo kroz Kaludjericu ili tako neko prigradsko naselje. Put prolazi pored plaze, sa sve pljeskavicama i posterima pevaljki koje pevaju u kafanama... Znaci samo Ohrid ;) Ljudi su divni, nemam nikakve zamerke. Sve preporuke!

Svako traži i voli ono šta želi...tako si i ti našla smeštaj koji tebi odgovara...10 eura za nekoga i jeste i nije mnogo...sigurno da ti ne može biti loše kada se smestiš u nekoj od vila ;) .....za Peštane nemogu apsolutno da se složim sa tvojom postom...očigledno da si samo projurila kroz Peštane i siguran sam da nisi dobro osmotrila mesto...da je tako kao što ti pričaš sigurno ne bi bio drugi po posećenosti oko ohridskog jezera...14 puta sam letovao u Peštanima i nisam ama baš nikoga video niti čuo da ima bilo kakvu zamerku za Peštane...ja recimo ne volim Gradište jer je tamo ludnica i podseća me na recimo crnogorsko Sutomore...ali je zato za mlade pravi mali raj...da me ne bi,kao što ti kažeš smarala vožnja ili duga šetnja do plaže upravo sve ono najbolje što se toga tiče nude Peštani i ostala naselja do Sv.Nauma stim što su ostala nešto manje naseljenija i nemaju toliko restorana i ostalih ugostiteljskih objekata...ali,najbitnije je da si se ti odlično provela i nije bitno gde si i u kom naselju bila (Ohrid,Struga,Peštani...)...jezero i sva lepota koja je okružuje se vidi gde god se nalaziš :bye:
 
Moram da te ispravim nisam rekla da na svetom Naumu ne moze da se kupa nego da plaza nije tako cista i lepa kao ostale po Ohridu,ima dosta trave koja je isplivala iz jezera i tu i tamo mozes da vidis i neku uginulu ribicu kako je talasi guraju ka obali poneku kesu koja pliva flasu od nekog soka,a da bi stavio peskir moras obavezno da imas asuru da peskir ne bi bio siv od peska,postoji jedna plaza na sv.Naumu ali na njoj ne mozes da se kupas tj.ne mozes da dodjes do nje jer je vojna i ne pustaju te da prodjes ali postoji varijanta ako ides brodicem da iskocis(jer je svuda plitko) onda niko nece da te dira,e ta plaza je bozanstvena prelepa,a inace moj utisak celog svetog Nauma je vasariste,sa jedne i druge strane se prodaju razne dzidz-bidze od igle do lokomotive i postoji par vecih kioska koji prodaju klopu i imaju svoje "baste" stolove prekrivene prljavim kariranim stoljnacima i zvucnike vezane za drvo,cak nem je i dosta makedonaca reklo da se na sv.Naum ne ide da bi se kupalo jer to nije plaza za kupanj.Slazem se sa dr.Jekyllom sto se tice soba nemojte da idete na autobusku, ima stvarno prelepih apartmana kada se krene ka sv.naumu koji su uz samu obalu a nisu mnogo udaljeni od Ohrida ako imate sopstveni prevoz a i plaze koje vidite do svetog Nauma su prelepe obisla sam par ciste bez guzve
 
Значи одлично је.
Ове године сам закаснио доста са планирањем летовања али следеће године идем у Охрид засигурно.
 
Pozdrav svima, i jedno pitanje..

Za koji dan bi trebala da odem u Ohrid na mali odmor, ali bih usput svratila i do Kiceva da vidim sta se desava sa mojom dedovinom...
Negde sam procitala na prethodnim stranicama da je Kicevo puno siptara, pa cisto da znam da li da planiram odmor kao samo odmor ili odmor sa mogucim problemima koje bih imala ako pocnem da se raspitujem u katastru i ostalim institucijama

Ovde je tema Ohrid i uglavnom se o tome pise ali ako neko zna nesto i o Kicevu, ako je nesto cuo,
unapred se zahvaljujem na informacijama


Pozdrav
 
Slobodno uživaj u Kičevu...mada mi nije jasno ako ideš da obiđeš dedovinu,kako ti ili neko iz tvoje familije ne znate za to ko sve u Kičevu živi od naroda i narodnosti :think:
 
Treba tek da ih kontaktiram, pogubljeni su kontakti tokom ovih godina, poumirali stari...
Ne poznajem nikog od rodbine koja tamo zivi jer se nije putovalo ovih godina, a niko od mojih nema priliku da putuje pa ajde kad ja vec mogu, onda mogu i da se raspitam sta se desava ...
Moja mama se seca da je tamo bilo uglavnom samo makedonaca ali ne znam da li se to promenilo od devedesetih, pricale su se razne price da nekretnine kupuju albanci pa sam morala da proverim cisto da znam da li bih mogla da uletim u neku nepriliku nacionalnog tipa i da postedim sebe nekog loseg dogadjaja ili slicno

Hvala na odgovoru, :bye:

Posto idem prvo na Ohrid, prenecu utiske iz oktobra ako neko zeli da zna cene i ostalo
 
Evo nekoliko slicica Ohrida,

Camac-Ohridsko_jezero.jpg


Ohrid18.jpg


Ohrid19.jpg


PanoramaOhridsko_jezero.jpg


Bogorodica_Perivlepta.jpg
 
Nikad nisam čuo da neko ide za doček u Ohrid...koliko ja znam,tamo je zimi mrtvo i nema skoro nikakvih dešavanja...sve se baca za leto a tokom zime se radi na nekim novinama (zidanja,asfaltiranja i ostala uređenja)...naselja duž obale jezera su pusta i može se videti tek po neki meštanin...možda hoteli organizuju doček ali mislim da to nije ono pravo.
 
ja sam bas cula suprotno, cak i to da je u Makedoniji centralni docek NG u Ohridu, prosle godine mi je par prijatelja islo i kayu da je bila ludnica...
 
OHRID...mozda cu da odem na leto...stvarno zelim da vidim to carobno Ohridsko jezero...
A makedonija i makedonci potpuno su me ocarali,tako da je zelja za letovanjem u Ohridu ogromna
 

Back
Top