Visual Basic

*LibeCk

Početnik
Poruka
2
1.) Napravio sam programcic u V.Basic-u. A da bi usao u taj program napravio sam potprogram, trebas da uneses sifru da bi se pojavio. Sada me zanima: Npr. "Zaboravio sam sifru", kako da ju razbijem, sa kojim programom?

2.) Jasna mi je komanda Show, kada treba da pozovem Form, ali komanda Call nije. Kako da pozovem drugi Project?

Npr. Project1(Project1)>Forms>frmDanas(Caption-Sada)
Project2(Project2)>Forms>frmSutra(Caption-Posle)



Private Sub cmdOK_Click()
Unload me
Call frmSutra.posle
End Sub


Ali nije ta komanda, ne znam gde gresim. Izbaci mi: run-time error '424':
Object required


POZ...
 
*LibeCk:
1.) Napravio sam programcic u V.Basic-u. A da bi usao u taj program napravio sam potprogram, trebas da uneses sifru da bi se pojavio. Sada me zanima: Npr. "Zaboravio sam sifru", kako da ju razbijem, sa kojim programom?
2.) Jasna mi je komanda Show, kada treba da pozovem Form, ali komanda Call nije. Kako da pozovem drugi Project?

Npr. Project1(Project1)>Forms>frmDanas(Caption-Sada)
Project2(Project2)>Forms>frmSutra(Caption-Posle)



Private Sub cmdOK_Click()
Unload me
Call frmSutra.posle
End Sub


Ali nije ta komanda, ne znam gde gresim. Izbaci mi: run-time error '424':
Object required


POZ...
Nisi napravio nego napisao...
Sta bre da razbijas sifru??? Mislis da je otkrijes ili sl.?
A objekat ti trazi zato sto si ga tako naveo (frmSutra.posle)-ovde posle treba da bude objekat, a koliko sam ja shvatio to je caption forme frmSutra.
Call funkcija sluzi za pozivanje Procedura, npr. napises neku proceduru, bilo gde, ali recimo u modulu(mada ne mora-ali ako jeste onda ide public a ne private), i onda na bilo sta kao mouse move ili click ili sl. napises
Kod:
Call <ime procedure> <atributi procedure(ako ih ima)>
to je to...
 
*LibeCk:
1.) Napravio sam programcic u V.Basic-u. A da bi usao u taj program napravio sam potprogram, trebas da uneses sifru da bi se pojavio. Sada me zanima: Npr. "Zaboravio sam sifru", kako da ju razbijem, sa kojim programom?

2.) Jasna mi je komanda Show, kada treba da pozovem Form, ali komanda Call nije. Kako da pozovem drugi Project?

Npr. Project1(Project1)>Forms>frmDanas(Caption-Sada)
Project2(Project2)>Forms>frmSutra(Caption-Posle)



Private Sub cmdOK_Click()
Unload me
Call frmSutra.posle
End Sub


Ali nije ta komanda, ne znam gde gresim. Izbaci mi: run-time error '424':
Object required


POZ...
Ti ako imas KOD tog programcica,izbrisi taj kod i unesi novi.Tj.unosis novu sifru.
Evo najprostijeg primera.Postavis mu uslov,u Form_Load-u:
If Password = "Ana" Then
MsgBox ("Cao,Ana!")
ElseIf Password = "Marko" Then
MsgBox ("Cao,Marko!")
ElseIf Password = "Sonja" Then
MsgBox ("Cao,Sonja!")
Else
MsgBox ("Izvinite" & Password & ",sa vama ne mogu raditi")
End If

Mada imas i onu foru sa modulima...
 

Back
Top