ne radi USB

phivefigures

Početnik
Poruka
20
Sta da radim? USB nece da prihvati nista, ne registruje ni pomocu Add hardware ni pomocu PnP, a u System Devices svi USB kontroleri i USB Hub kazu this device is working properly i use this device.Svi driveri updejtovani i provereno najnoviji.Takodje ukljucivao i iskljucivao u BIOS-u ali opet nista. Help, please.
 
Imam 4 USB-a na zadnjoj i dva na prednjoj strani(hub), ali ono sto me zbunjuje je kad u Device Manageru odem na USB hub, kaze "available current per port 500mA", a "required current 0 mA". Ima tri postavke za USB hub: USB 2,0 i dva USB hub. Ovaj 2,0 podrzava sest portova, a druga dva po tri, i svaki kaze isto sto se tice napona, bilo gde ukljucio Game Pad. Pad je inace OK, proveren na drugom compu.
Kako da izvucem drugi sa ploce?????
 
Slusaj: Brobaj da u BIOS-u vidis da li je USB ENABLE ili DISABLE. Ako je ukljucena opcija DISABLE, prebaci samo na ENABLE idi na SAVE and EXIT i mozda ce ti to resiti problem.
 
U BIOS-u je na ENABLE ali i dalje ne radi. Sto se tice + i - na ploci gde spajas zice imas oznake za sve (bar na mojoj ("ASUS P4SPMX-SE")ima - Gnd(ground), =, -, +5V (+5 Volt), i imas jumper koji bi trebao biti na +5V, jer ima postavke za +5V i +5 VSB, posto za +5 VSB trazi napon od najmanje 1A.
 

Back
Top