vaginoplastika

mojra

Ističe se
Poruka
2.555
da li neko u srbiji radi vaginoplastiku? zvanicna institucija ili strucnjak? pretpostavljam da postoji kao polje rada u okviru genitalne hirurgije ali da li mozete da mi kazete gde? dosta zena nakon porodjaja postavlja sebi ovo pitanje ali im je neprijatno da ga postave kad se nadju oci u oci sa ginekologom, posebno u sredinama gde se svi poznaju. molim vas da ako mozete kazete nesto vise i konkretno na kom institutu se moze zakazati pregled i intervencija. hvala
 
Prvo se isprobaju konzervativni tipovi lecenja pa tek onda se poseze za nozem, kao npr Kegelove vezbe.
Normalno je da je vagina malo prosirena nakon porodjaja ali to sve dodje na svoje mesto nakon izvesnog vremena, prvo probajte sa Kegelovim vezbama pa tek onda razmisljajte o operativnom tretmanu.
 
dr:
Prvo se isprobaju konzervativni tipovi lecenja pa tek onda se poseze za nozem, kao npr Kegelove vezbe.
Normalno je da je vagina malo prosirena nakon porodjaja ali to sve dodje na svoje mesto nakon izvesnog vremena, prvo probajte sa Kegelovim vezbama pa tek onda razmisljajte o operativnom tretmanu.

gospodine, vi ne morate automatski da pretpostavite da ja nisam radila vezbe. "nakon izvesnog vremena" je u mom slucaju vec dve godine a zaista ne nameravam da cekam jos deset godina pre nego sto uradim nesto za sebe i svoj seksualni zivot. u pitanju je moje telo i imam pravo da izaberem vid lecenja koji mi odgovara kao i svaka druga zena. hvala vam na misljenju, ali meni je bila potrebna informacija. u svakom slucaju hvala na vasem vremenu i razumevanju
 
Pod broj 1 ja nisam musko nego zensko, a pod broj 2 otkud ja mogu da znam da li ste radili vezbe ili niste kad to niste naveli.
Moja reakcija je uobicajena jer je to pitanje koje postavlja veliki broj zena u periodu nakon porodjaja.
Sto se tice toga ko izvodi takvu vrstu intervencije kod nas mislim da to radi prof. dr Savo Perovic ali nisam sigurna.
Ako vec zelite da uradite nesto za svoje telo prvi korak na tom putu je da prevazidjete stid i da se konsultujete oko intervencije sa svojim ginekologom.
Pozdrav!
 
dr:
Pod broj 1 ja nisam musko nego zensko, a pod broj 2 otkud ja mogu da znam da li ste radili vezbe ili niste kad to niste naveli.
Moja reakcija je uobicajena jer je to pitanje koje postavlja veliki broj zena u periodu nakon porodjaja.
Sto se tice toga ko izvodi takvu vrstu intervencije kod nas mislim da to radi prof. dr Savo Perovic ali nisam sigurna.
Ako vec zelite da uradite nesto za svoje telo prvi korak na tom putu je da prevazidjete stid i da se konsultujete oko intervencije sa svojim ginekologom.
Pozdrav!
U redu, hvala a ko je dr Perovic? Zapravo gde radi? Sto se vaseg saveta tice ja nisam stidljiva ali zasto ne bi zene koje to jesu mogle da prvu informaciju dobiju ovde na forumu? Ja zivim na zapadu, ginekolog mi i jeste govorio o intervenciji a nije nikakav problem da se operisem bez ikakvog "moralnog" opterecenja. Pretpostavljam da je mnogo skuplje nego u Srbiji (2000/4000 evra) i zato se raspitujem o ustanovama koje to rade u zemlji da bih uporedila cene. Hvala jos jednom na brzom odgovoru, a pomislila sam da ste muskarac samo zbog stila vaseg odgovora. zao mi je.
Pozdrav
 
Cao mojra,
Vaginoplastiku radi veliki broj ginekologa,to nije slozena operacija tako da bi za prof Savu Perovica to bio sto se kaze “sitnis” ali bi ga za pare svakako uradio.To bi te kostalo par hiljada eura jer je prof Perovic svetski poznat strucnjak.Kod drugih ginekologa verovatno mnogo mnogo manje.
Ako ti treba kontakt sa njim,mogu da pomognem...
 
Dr Savo Perovic je urolog hirurg , profesor na Univerzitetskoj decijoj klinici u Tirseovoj, i dr Dusan Stanojevic ginekolog u GAK Narodni Front...privatne klinike u kojima rade kao konsultanti ne znam a i da znam iznosenje takvih podataka spada u domen reklame koja nije dozvoljena.
Mislim da Vam nece biti problem da dobijete informacije o lekarima, zahvatima, cenama u navedenim ustanovama.
Pozdrav!
 
Vragolasta Amfibija:
Cao mojra,
Vaginoplastiku radi veliki broj ginekologa,to nije slozena operacija tako da bi za prof Savu Perovica to bio sto se kaze “sitnis” ali bi ga za pare svakako uradio.To bi te kostalo par hiljada eura jer je prof Perovic svetski poznat strucnjak.Kod drugih ginekologa verovatno mnogo mnogo manje.
Ako ti treba kontakt sa njim,mogu da pomognem...

cao
:D
jao hvala ti bas si divna
je l on plasticni hirurg? interesuje me samo nisam sada u srbiji i necu biti pre oktobra, novembra naj kasnije.
jel' mogu onda da te gnjavim? mnogo mnogo ti hvala sto si se javila bas sam pozelela neki friendly opusteni attitude :wink:
 

Back
Top