Live8

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.001
Ајде да се мало бавимо страним (глобалним) темама пошто ме је овај подфорум тотално сморио и не сећам се када сма га последњи пут читао (мада сам некада био стварно активан члан). Све се претворило у фртење у круг и у Copy/Paste :(

Дакле, да ли сте гледали и шта мислите о Live8? Као прво, музички ме је одушевила, али о томе на http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=88075 . Политички, па занимљива акција, али сматрам да неће бити никаквог утицаја зато што је апиталистима више стало до пара него до здравља и уопште опстанка планете!!!! Ја сам ипак потписао петицију (и довукао још неке људе), чисто да не буде једног да нисам ништа урадио... Неке статистике су ме стварно згрозиле и мислим да је ово био прави начин да се људима богатих земаља покаже како народ тамо живи. На мене је најјачи утисак оставио онај спот када деца у развијеним земљама нестају и онда слике мртвих црнаца.... Ипак, лоше је што се сва пажња усмерава на ову осморицу, а не на људе који су иза њих.... Једино ми жао што иза свега тога стоје они, али шт ћете, бар је то дошло до више од 2 000 000 000 људи!!!!
 
dobra stvar....

nije bitno kolko ce se uraditi u ovom trenutku, bitno je da je sira populacija imala prilike da se preispita po ovom pitanju
 
Nexus 6:
covece, kako moze da te cudi, s'obzirom ko je ostao na ovom forumu...
sve se svodi na srBovanje...
postadosmo kao oni hrvatski forumi... :roll:

Па наравно, је*еш Србина, а тек срБовање, па то је
чист блам... ееее, а шта ћемо са празилуком
који вам из дупета вири !!! :x :x :x
 
Nexus 6:
pa naravno da je blam...ti iz svoje sobe "branis srBstvo", na srpskom forumu, gde su 95% ucesnika Srbi... :roll:


Ја српство браним тамо где га нападају, па сад што
се то догађа на овом форуму... шта можемо...
Можда овде има 95% учесника Срба по рођењу, али не
по убеђењу и осећању и вери.
Најтеже је срБство бранити од Срба... хе, ниси то
знао... па појединци на овом форуму толико
нападају и блате Србе као да су им потурице и
усташетине обећале проценат ако нам на врат
натоваре ратну одштету...

Па Ти из собе нападаш српство, да ли мислиш да ја
треба да га браним из авиона ??? А ако се, не дај
Боже, деси да овде опет пукне нека пушка, верујем
даћеш први збрисати преко гране.
 
eremita:
Nexus 6:
pa naravno da je blam...ti iz svoje sobe "branis srBstvo", na srpskom forumu, gde su 95% ucesnika Srbi... :roll:


Ја српство браним тамо где га нападају, па сад што
се то догађа на овом форуму... шта можемо...
Можда овде има 95% учесника Срба по рођењу, али не
по убеђењу и осећању и вери.
Најтеже је срБство бранити од Срба... хе, ниси то
знао... па појединци на овом форуму толико
нападају и блате Србе као да су им потурице и
усташетине обећале проценат ако нам на врат
натоваре ратну одштету...

Па Ти из собе нападаш српство, да ли мислиш да ја
треба да га браним из авиона ??? А ако се, не дај
Боже, деси да овде опет пукне нека пушка, верујем
даћеш први збрисати преко гране.

:lol:
pa mogao sam da brisem i ranije preko grane, ali nisam HTEO, jer ovo je moja zemlja...patriotizam je i kada spasavas zemlju od onih koji je vode...

a sto ti i dalje ne mozes da shvatis da nije neko "izdajnik" ako ima drugaciji politicki stav od tebe...tvoj je problem...
 
Nexus 6:
eremita:
Nexus 6:
pa naravno da je blam...ti iz svoje sobe "branis srBstvo", na srpskom forumu, gde su 95% ucesnika Srbi... :roll:


Ја српство браним тамо где га нападају, па сад што
се то догађа на овом форуму... шта можемо...
Можда овде има 95% учесника Срба по рођењу, али не
по убеђењу и осећању и вери.
Најтеже је срБство бранити од Срба... хе, ниси то
знао... па појединци на овом форуму толико
нападају и блате Србе као да су им потурице и
усташетине обећале проценат ако нам на врат
натоваре ратну одштету...

Па Ти из собе нападаш српство, да ли мислиш да ја
треба да га браним из авиона ??? А ако се, не дај
Боже, деси да овде опет пукне нека пушка, верујем
даћеш први збрисати преко гране.

:lol:
pa mogao sam da brisem i ranije preko grane, ali nisam HTEO, jer ovo je moja zemlja...patriotizam je i kada spasavas zemlju od onih koji je vode...

a sto ti i dalje ne mozes da shvatis da nije neko "izdajnik" ako ima drugaciji politicki stav od tebe...tvoj je problem...

Ама, Нексусе 6, па овај форум би био идиотски
досадан да нема различитих политичких мишљења,
уосталом Ти знаш да ја мислим да си добар
саговорник и уопште ми не смета Твоје политичко
опредељење,
али ОВА ФАРСА СА СРЕБРЕНИЦОМ И ПЉУВАЊЕМ ПО СРПСКИМ
ЖРТВАМА-ЗАИСТА ЦИВИЛИМА... ТО НЕМА ВИШЕ НИКАКВЕ
ВЕЗЕ СА ПОЛИТИКОМ... то је нешто заиста гадно...
 
ama eremita, ovde nije rec o srebrenici vec o nad-nacionalnom genocidu nad africkim narodima - citavim narodima...

srebrenica je druga prica, i ne mora se stalno o njoj pricati - sta god mi mislili o njoj (mada ja dosta stavova u vezi sa tim verovao ili ne delim sa tobom)
 
iskreno, moj odnos prema tome je...podeljen
s jedne strane podržavam takve akcije,OK mi je to...ali na žalost veliki sam skeptik jer upravo oni koji mogu nešto da učine ne čine ništa...
eto našla sam podatak da rat u Iraku USA košta toliko da sedam godina može potpuno da finansira globalne akcije protiv gladi!
 
Обашка што су након првог концерта средином 80-их бродови хране просипани у море да не би пала цена на берзи.
Битно је да је онај пацов постао сер.
 
Muzički je to sve lepo i krasno, ali sve ostalo oko toga je čisto licemerje i lažno čovekoljublje od koga gladni i siromašni neće videti nikakve koristi!
Kuba i Kastro, iako su i sami siromašni,iskreno i suštinski pomažu pomažu Africi. Školuju besplatno Afrikance na Kubi, šalju svoje lekare u Afriku...
 
Ма то је секташење,ПРВО ајде да грлимо дрвеће па онда на каву, после тога мало СРБЕ да бомбардујемо па Ирачане,е када то завршимо ајде да им концерт направимои и дамо по 20 марака за бурека.

Е то је укратко запад и либерализам.
Тј. СРАЊЕ КРОЗ ГУСТО ГРАЊЕ.
 
Бл:
Ма то је секташење,ПРВО ајде да грлимо дрвеће па онда на каву, после тога мало СРБЕ да бомбардујемо па Ирачане,е када то завршимо ајде да им концерт направимои и дамо по 20 марака за бурека.

Е то је укратко запад и либерализам.
Тј. СРАЊЕ КРОЗ ГУСТО ГРАЊЕ.


:P :P :P :P :P :P :P
 
srbi i irachani od ovoga dobijaju kitu :)
sve je to namenjeno siromashtvu i africi. u stvari, ne znam dal je ishta namenjeno jer je koncert bio besplatan, to je samo trebalo da 'skrene' pazhnju mocjnika pred sastanak G8. nishta vishe. lep gest. ali nishta vishe.

mudonje iz G8 su potroshile milione samo na sastanak. izmedju ostalog, raspravljali su o otpisu dugova zemljama koje su do pre pola veka pljachkali u kolonijama. za to vreme, svake tri sekunde u africi umre jedno dete. ne od bolesti, ne od rata, ne od side, vecj samo od gladi.
 
Keeper:
srbi i irachani od ovoga dobijaju kitu :)
sve je to namenjeno siromashtvu i africi. u stvari, ne znam dal je ishta namenjeno jer je koncert bio besplatan, to je samo trebalo da 'skrene' pazhnju mocjnika pred sastanak G8. nishta vishe. lep gest. ali nishta vishe.

mudonje iz G8 su potroshile milione samo na sastanak. izmedju ostalog, raspravljali su o otpisu dugova zemljama koje su do pre pola veka pljachkali u kolonijama. za to vreme, svake tri sekunde u africi umre jedno dete. ne od bolesti, ne od rata, ne od side, vecj samo od gladi.

Ma ja причам о шемама Г8, вамо напрзну Африку попљачкају а после плате музику да свира за Африку.
Тако су концерти организовани и за Ирак, Афганистан за БиХ итд....... СВЕ КОНТРОЛИШУ ГАЗДЕ.
 
Kakve su to licemercine. Mega koncert, mega pomoc, velika atomska pecurka humanizma. Stite se kitovi, retko korenje, crnci, gladni. Majci Terezi, skromnoj zenici, posvecenoj ubogima su nasli posle smrti podebeo bankovni racun. Bob Geldof, stari majstor. Vec je jednom odradio nevidjenu stvar osamdesetih. Svi su pevali slozno. Pomoc nije stigla a Bob je dobro zaradio. Da se ispovraca covek.
 
Osamdesetih na onom megahitu i na prenosima sirom sveta mislim. Znam da je bila aferica oko toga. Dobro, podrazumeva se zarada ali i realna pomoc oplakanom svetu.
 

Back
Top