Paznja i komplimenti

Nina2:
Gazdarica:
Rutina je strasno opasna... Covjek se zbog zene odrekne prijestolja, a kasnije tu istu zenu vara sa nekim potpuno nebitnim zenama...
Umjetnost je godinama odrzavati vezu srecnom...
E zato se treba boriti sa rutinom, a ne zabiti se u kucu i postati..dosadna. Isto vazi i za drugu stranu.
Pa da, treba se uvek truditi.... Bes truda nista! 8)
 
Gazdarica:
Koliko vremena, paznje, komplimenata posvecujete partneru? Pogotovo ako se radi o dugogodisnjim vezama... Koliko paznje dobijate od partnera?

Koliko se osjecate pozeljnim, zeljenim, voljenim? Koliko se oni pored vas osjecaju takvima?

Paznje - nedovoljno....tako on kaze, zato sto ocekuje da ga gledam i budem pored njega sve vreme od kako se vrati s posla. Vremena - ne mnogo, sobzirom da je po ceo dan na poslu.Komplimenata - i vise nego sto je zasluzio.
A sto se tice onoga sto ja dobijam?! Paznje - ne, na nacin na koji je ja zelim.
Vremena - isto koliko i on od mene.
Komplimenata, dovoljno da se osecam zeljenom (ponekad i previse,za moj ukus).
Trenutni izvestaj.
 
Kad pocne nesto da se 'podrazumeva' u vezi, iz licnog iskustva, ta veza je gotova...

Nisu komplimenti ti koji odrzavaju vezu, vec paznja... Bez paznje veza se svodi na povremeno trpanje, nevoljne kompromise, i gomilu bespotrebnih i besmislenih reci... I takva veza pre ili kasnije pukne...

Uopste se ne treba truditi da se neka ljubav/veza odrzi, da se lepe komplimenti pratneru, itd. - ako se to smatra trudom, obavezom, naporom ili cime vec, tu nema ni lj. od ljubavi... To oba partnera trebaju da osecaju, i to treba proizilaziti striktno iz emocija a ne iz neke obaveze, nekog reda, neke odlucnosti da veza opstane, itd. itd. - ako toga nema, ta veza je samo navika koja smeta svima, ali ne zele da je se odreknu jer ili trenutno nemaju nista 'bolje' (pa traze u medjuvremenu), ili se plase neizvesnosti (tipa, ovo je stabilna veza, dugo traji, kakva je - takva je...) da krenu opet od nule sa nekom drugom osobom, ili pak tu vezu dozivljavaju kao backup soluciju a svrljaju sa strane... U svakom slucaju, to nije veza dvoje zaljubljenih ljudi, vec zajednica dve kukavice koje sebi i drugima ne smeju da priznaju da je gotovo, da se odreknu te navike i nastave da koracaju kroz zivot odvojeno...

Dakle, paznja nestaje sa emocijama, jer dok covek voli on ima potrebu da iskazuje paznju prema voljenom bicu... kad to prestane, paznja je samo 'obaveza', a kako svi vrdaju od obaveza manje ili vise, i ta paznja pocne bivati plasticnija, redja, mucna...
 
Snezna_kraljica:
Gazdarica:
Da... Bojim se da ljudi cesto upadnu u zamke svakodnevice i uljuljkani u kolotecinu prosto prestanu jedni drugima da posvecuju paznju...
Nemam ja iskustva u tim vezama, ali kad pomislim da vreme sa sobom nuzno nosi i nedostatak paznje... Ne zelim dugu vezu. :x
Sa umiranjem paznje, umiru u osecanja... ili postaju deo te kolotecine.

Pa ja imam iskustva u "tim" vezama, i mislim da vremenom veza postane takva da nedostaje paznje.
npr. kad mi devojka kaze ma videcemo se drugi put, i onako cemo ceo zivot da budemo zajedno - to mi smeta. ajd sad ako cemo da budemo dugo zajedno da se ne vidjamo "mazimo i pazimo" i tako to.
mislim da u svakoj vezi jedan od partnera prestane da posvecuje paznju drugom. nikada se ne desava uzajamno ne posvecivanje paznje- ako to moze tako da se nazove.
za ljubav je potrebno i mnogo truda.
 
Incognito:
Kad pocne nesto da se 'podrazumeva' u vezi, iz licnog iskustva, ta veza je gotova...

Nisu komplimenti ti koji odrzavaju vezu, vec paznja... Bez paznje veza se svodi na povremeno trpanje, nevoljne kompromise, i gomilu bespotrebnih i besmislenih reci... I takva veza pre ili kasnije pukne...

Uopste se ne treba truditi da se neka ljubav/veza odrzi, da se lepe komplimenti pratneru, itd. - ako se to smatra trudom, obavezom, naporom ili cime vec, tu nema ni lj. od ljubavi... To oba partnera trebaju da osecaju, i to treba proizilaziti striktno iz emocija a ne iz neke obaveze, nekog reda, neke odlucnosti da veza opstane, itd. itd. - ako toga nema, ta veza je samo navika koja smeta svima, ali ne zele da je se odreknu jer ili trenutno nemaju nista 'bolje' (pa traze u medjuvremenu), ili se plase neizvesnosti (tipa, ovo je stabilna veza, dugo traji, kakva je - takva je...) da krenu opet od nule sa nekom drugom osobom, ili pak tu vezu dozivljavaju kao backup soluciju a svrljaju sa strane... U svakom slucaju, to nije veza dvoje zaljubljenih ljudi, vec zajednica dve kukavice koje sebi i drugima ne smeju da priznaju da je gotovo, da se odreknu te navike i nastave da koracaju kroz zivot odvojeno...

Dakle, paznja nestaje sa emocijama, jer dok covek voli on ima potrebu da iskazuje paznju prema voljenom bicu... kad to prestane, paznja je samo 'obaveza', a kako svi vrdaju od obaveza manje ili vise, i ta paznja pocne bivati plasticnija, redja, mucna...

Sudeci po tebi onda kad zavlada kriza u vezi (a uvek zavlada, hteli mi to ili ne pogotovu ako je duza veza u pitanju) treba samo reci 'cao.' jer trud je nesto plasticno, nesto ne potrebno? Nista trud da se kriza prevazidje? Nista pokusaj da se veza spase? Mislim, nije bas ni sve tako jednostavno ;)
 
Izvrces mi malo reci... Ako ti to dozivljavas trudom onda definitivno odmah treba reci 'cao'... Ako ti je tesko raditi nesto, onda nema svrhe raditi istu stvar, bar kad je rec o emocijama...

Da, krize se u svakoj vezi desavaju, ali je ljubav ta koja ih prevazidje (ili ne prevazidje ako ljubavi vise nema), a ne neki svesni trud...

U normalnoj situaciji bi mi bilo recimo tesko da moram da predjem ne-znam-koliko kilometara pesaka, i to bih shvatao trudom... Medjutim ako bi me emocije naterale da to isto uradim, to ne bi bio trud uopste, cak stavise zadovoljstvo...

Trud je svesno odricanje zarad nekog cilja... Mozes se truditi na poslu, biti dobar sa komsijama, etc. - zato sto ti je to u interesu ne zato sto to volis... Kad volis nekoga, odricanje ili zrtvovanje zbog te osobe uopste nema isti aspekt kao u drugim sferama zivota... Ljubav je samo davanje... Ako ti unapred imas cilj da nesto dobijes zauzvrat (pa se zato trudis) to nema veze sa ljubavlju...
 
e...to sam uvek obozavao...da delim devojkama komplimente...da li su iskreni ili ne...manje bitno...svaka devojka ce da poveruje u sve lepo sto se o njoj kaze...zato sto je to takav mentalni sklop...sad ce neko da pomisli da to radim da bih precicom dosao do kreveta...netacno...krevet ceka...da li danas ili sutra...bas me briga...razlog je taj sto sam uvek voleo da posmatram reakcije devojaka kad im nesto lepo pricas...mnogo zanimljivo...u vecini slucajeva...pa hvala...kao nije njoj do komplimenata...a vidis da hoce da poleti...ne moze da suzdrzi onaj osmeh...odmah postane zivlja...gleda te drugacije...uvuces se pod kozu...svaka misli da ludis za njom...obasipas paznjom...pa ti kaze da joj nije jasno zasto sve devojke kazu da si djubre...a ti tako fin prema meni...a onda...ih fino...na vrlo dzentlmentski nacin...ostavis...i njima nista nije jasno...kako to da me ostavi...a zaljubljen je u mene do usiju...i svima prica da te mrzi iz dna duse...i misli da moze da te zaboravi za par dana...sve dok ne nadje novog decka....nekog prostaka...koji ne zna da sastavi tri slozene recenice...i nema ni malo vaspitanja...ne zna ni da se pristojno ponasa...pa onda uporedi...pa pocne da pati...i da u tri ujutru cima telefonom...da salje poruke...pa onda pocne da dolazi kod tebe u stan...tajno...samo da bi slusala komplimente...
 
Incognito:
Izvrces mi malo reci... Ako ti to dozivljavas trudom onda definitivno odmah treba reci 'cao'... Ako ti je tesko raditi nesto, onda nema svrhe raditi istu stvar, bar kad je rec o emocijama...




Da, krize se u svakoj vezi desavaju, ali je ljubav ta koja ih prevazidje (ili ne prevazidje ako ljubavi vise nema), a ne neki svesni trud...

U normalnoj situaciji bi mi bilo recimo tesko da moram da predjem ne-znam-koliko kilometara pesaka, i to bih shvatao trudom... Medjutim ako bi me emocije naterale da to isto uradim, to ne bi bio trud uopste, cak stavise zadovoljstvo...

Trud je svesno odricanje zarad nekog cilja... Mozes se truditi na poslu, biti dobar sa komsijama, etc. - zato sto ti je to u interesu ne zato sto to volis... Kad volis nekoga, odricanje ili zrtvovanje zbog te osobe uopste nema isti aspekt kao u drugim sferama zivota... Ljubav je samo davanje... Ako ti unapred imas cilj da nesto dobijes zauzvrat (pa se zato trudis) to nema veze sa ljubavlju...


Ne razumem zasto trud poistovecujes sa recju tesko? Ali na kraju krajeva, svaki izlazak iz krize jeste tezak, pa ako zbog toga onda mogu i da skapiram. Pa opet, trudices se bas ukoliko ljubav postoji, ako ne postoji cemu onda uopste i trud? Stvarno ne vidim razloga. Onda zaista samo kazes cao i to je to. Ja ne gledam na tu rec kao ti. Trudim se na poslu jer ga volim i ne zelim da ga izgubim, trudim se oko partnera iz istog razloga, znaci ljubav i zelim da ga usrecim. Nekako ne vidim povezanost reci trud sa necim mehanickim, vestackim i ne znam ja cime, vec bas u nekoj povezanosti sa ljubavlju, trudis se jer ti je stalo do neceg. Zar je inace dovoljno samo reci 'volim te' a ne truditi se da to i pokazes i dokazes?
Ocigledno je kod nas samo razlika u tome kako gledamo na znacenje date reci i nista vise.
 
?:
Snezna_kraljica:
Ja njemu pruzam svu paznju (odnosno, kad nemam ispite; kad imam neke obaveze onda sam napast :? ), dajem komplimente, mazim, pazim.

A on meni nista (osim sto me mazi i pazi). Vrlo retko daje komplimente, misli da se sve podrazumeva... To me jako iritira. :?

Hocu jednog zigola! :cry:

evo ona.nju crkva vezuje za njega...i muchi je!!!
a drugo sto ona mu daje komplimente uvek neke taktike u tim odnosim uvek neko razmisljanje nema direktnosti...jer se time mozda gubi odnos i sigurna luka i siguran sex (u nekom slucaju) i status u drustvu (Stttaaaaa raskinuli ste). sigurna luka, ne znam sta htedoh reci...dobijes dosadniji seks i ne upoznavanje sebe potpuno ali dobiejs i vechno spasenje. pa ti vidi

Da ne bude bas da te svi ignorisu. Mislim da ovo nije tako lose receno. Kao ni ono o braku. U stvari svidja mi se. Direktno je, a ima i malo ironije. Odlicno. :)
 
Komplimenti? Problem je u tome sto vecina veza pocinju sa vrlo malo komplimenata sa obe strane. Tako da komplimenti postanu osvezenje. Ali u slucaju da se to praktikuje od samoga pocetka, posle nekog vremena bar nekom partneru dosadi.
 
Zene jednostavno zive da budu lepe,muskarci da budu omiljeni.
I za to je oboma oduvek potrebna konstantna potvrda.

Ako zena zena kaze da ne voli komplimente i paznju izrekla je navecu laz koja se direktno kosi sa njenim polnim opredeljenjem.
Medjutim,nijedna nikada ne bi menjala pravu ljubav u kojoj je nezadovoljna kolicinom paznje i komplimenata za povrsnu vezu koja obiluje time.
 
Ovaj... Da se ispravim. Paznja i komplimenti jesu pozeljni, ali ne treba preterivati ni sa njima. Jer moze doci do prezasicenja.

Ali u krevetu su komplimenti i vise nego pozeljni. Ako se vas partner oseca sigurno u krevetu, bice i bolji seks. Zato treba komplimentima odagnati stidljivost ili stid od nekih delova tela (preveliko dupe, premale sise, itd...). Tj. treba im odvuci paznju na delove tela ili osobine koje smatrate seksi, a ignorisati te sitne mane koje vam ionako nista ne znace. ;)
 
A, i da ne pominjemo cinjenicu da su te njihove izmisljene "mane" ponekad vrlo seksi. Ona moze reci: "ali ja imam veliko dupe". A ja: "Pa sta... Meni se bas svidja. Za mene je to jedno vrlo seksi i slatko dupence koje volim da mazim"... Napr.
 
Vragolasta Amfibija:
Zene jednostavno zive da budu lepe,muskarci da budu omiljeni.
I za to je oboma oduvek potrebna konstantna potvrda.

Ako zena zena kaze da ne voli komplimente i paznju izrekla je navecu laz koja se direktno kosi sa njenim polnim opredeljenjem.
Medjutim,nijedna nikada ne bi menjala pravu ljubav u kojoj je nezadovoljna kolicinom paznje i komplimenata za povrsnu vezu koja obiluje time.


sta je polno opredeljenje?
zene zive da budu lepe?
prava ljubav u kojoj nema dovoljno paznje?

kako si samo ostala ziva posle ovih odvala...
 
Sve, sve, ali ono o pravoj ljubavi bez paznje i povrsnoj vezi sa puno paznje mi apsolutno nije jasno. Mislim, kako je uopste moguce da bude prava ljubav ako je u njoj bilo koja strana nezadovoljna paznjom, odnosno da je paznja u deficitu ili da je veza povrsna u kojoj je ta paznja i vise nego izrazena. Kanda je malo obrnuto. Ili to samo ja tako rezonujem...ko zna :?
 
Incognito:
Izvrces mi malo reci... Ako ti to dozivljavas trudom onda definitivno odmah treba reci 'cao'... Ako ti je tesko raditi nesto, onda nema svrhe raditi istu stvar, bar kad je rec o emocijama...

Da, krize se u svakoj vezi desavaju, ali je ljubav ta koja ih prevazidje (ili ne prevazidje ako ljubavi vise nema), a ne neki svesni trud...

U normalnoj situaciji bi mi bilo recimo tesko da moram da predjem ne-znam-koliko kilometara pesaka, i to bih shvatao trudom... Medjutim ako bi me emocije naterale da to isto uradim, to ne bi bio trud uopste, cak stavise zadovoljstvo...

Trud je svesno odricanje zarad nekog cilja... Mozes se truditi na poslu, biti dobar sa komsijama, etc. - zato sto ti je to u interesu ne zato sto to volis... Kad volis nekoga, odricanje ili zrtvovanje zbog te osobe uopste nema isti aspekt kao u drugim sferama zivota... Ljubav je samo davanje... Ako ti unapred imas cilj da nesto dobijes zauzvrat (pa se zato trudis) to nema veze sa ljubavlju...[/quote]

nekad bas pametno pricas :wink:
 
Gazdarica:
Sinoc na TV-u emisija o prostituciji...
U program se javlja decko koji se predstavlja kao zigolo... Krece tu neka prica, bla, bla...
Voditelj:Sta vi pruzate zenama?
Zigolo:Ono sto ne dobijaju od muza.
Voditelj:Ali, sta to?
Zigolo:KOMPLIMENT...

Njegov odgovor duboko me je zamislio...
Koliko vremena, paznje, komplimenata posvecujete partneru? Pogotovo ako se radi o dugogodisnjim vezama... Koliko paznje dobijate od partnera?

Koliko se osjecate pozeljnim, zeljenim, voljenim? Koliko se oni pored vas osjecaju takvima?

Gazdarice, znash koliko iskreno uvazzavam sve shto kazzesh i jeste ovo dovoljno da potakne razmishljanje, ali...

Ne mozze nam razmishljanje i iskustvo i pogled na svet zzigola, mushke prostitutke, koji za pare nudi "shta sve ne", biti merodavan obrazac ponashanja. Daleko bilo.
 
dugi777jezik:
Gazdarica:
Sinoc na TV-u emisija o prostituciji...
U program se javlja decko koji se predstavlja kao zigolo... Krece tu neka prica, bla, bla...
Voditelj:Sta vi pruzate zenama?
Zigolo:Ono sto ne dobijaju od muza.
Voditelj:Ali, sta to?
Zigolo:KOMPLIMENT...

Njegov odgovor duboko me je zamislio...
Koliko vremena, paznje, komplimenata posvecujete partneru? Pogotovo ako se radi o dugogodisnjim vezama... Koliko paznje dobijate od partnera?

Koliko se osjecate pozeljnim, zeljenim, voljenim? Koliko se oni pored vas osjecaju takvima?

Gazdarice, znash koliko iskreno uvazzavam sve shto kazzesh i jeste ovo dovoljno da potakne razmishljanje, ali...

Ne mozze nam razmishljanje i iskustvo i pogled na svet zzigola, mushke prostitutke, koji za pare nudi "shta sve ne", biti merodavan obrazac ponashanja. Daleko bilo.

Da se neko ne nadje da izglupira igru rechi, DALEKO NAM BILO !
 
anakin:
Vragolasta Amfibija:
Zene jednostavno zive da budu lepe,muskarci da budu omiljeni.
I za to je oboma oduvek potrebna konstantna potvrda.

Ako zena zena kaze da ne voli komplimente i paznju izrekla je navecu laz koja se direktno kosi sa njenim polnim opredeljenjem.
Medjutim,nijedna nikada ne bi menjala pravu ljubav u kojoj je nezadovoljna kolicinom paznje i komplimenata za povrsnu vezu koja obiluje time.


sta je polno opredeljenje?
zene zive da budu lepe?
prava ljubav u kojoj nema dovoljno paznje?

kako si samo ostala ziva posle ovih odvala...

ej...pa nisi ti tako pametna kao sto se pravis !!! :shock:
 
Kad smo kod zigola, ispricam vam ja jednu pricu:

Kad sam bio negde 7-8 razred nasli smo kod nekog naseg druga kasetu nekog narodnjackog pevaca, a naravno nismo to slusali, i pitamo mi njega sta je to odkud mu to? Kaze on njegova keva zna tog lika pa je tako dobila kasetu.

Kad sam malo odarstao povezao sam neke stvari: njegovi roditelju sa vec tada bili ohoho razdvojeni, samo formalno u braku, a njegova mama je bila dosta starija od tate. On nasao mladju, ona... Ah da najbolje sam ostavio za kraj-pevac je bio NINO, a za one koji ne znaju nino je bio zigolo...

A ja sam o povezao tek mnogo kasnije...


Eto zamislite to!
 
Aleksej_BASO:
Kad smo kod zigola, ispricam vam ja jednu pricu:

Kad sam bio negde 7-8 razred nasli smo kod nekog naseg druga kasetu nekog narodnjackog pevaca, a naravno nismo to slusali, i pitamo mi njega sta je to odkud mu to? Kaze on njegova keva zna tog lika pa je tako dobila kasetu.

Kad sam malo odarstao povezao sam neke stvari: njegovi roditelju sa vec tada bili ohoho razdvojeni, samo formalno u braku, a njegova mama je bila dosta starija od tate. On nasao mladju, ona... Ah da najbolje sam ostavio za kraj-pevac je bio NINO, a za one koji ne znaju nino je bio zigolo...

A ja sam o povezao tek mnogo kasnije...


Eto zamislite to!

Shakespeare William: "Hamlet"...
Postoje stvari na ovom svetu, o kojima Vasha mudrost i ne sanja, dragi Horacije... (slobodan prevod)...
 
Dobro de, naglasio sam da sam bio klinac, ali najveci uticaj ima da sam ja to sve zaboravio, i kad sam cuo pricu o ninu, nije mi palo na pamet ono sto sam napisao. Tek ko zna kad, kad sam se prisetio dogadjaja sa kasetom (btw zasto bih ga i pamtio?!) i ongda tek povezem-nino, i porodicna situacija...

Ima nesto u onome kad ti stariji kazu 'kad porastes samo ce ti se kas'ti' ali to shvatis da je tako tek kad porastes... :wink:
 
CaLiMeRo:
Eh, verbalne komplimente ne volim... :roll:
Sem od ljudi koji me poznaju sto godina,
i za koje sam sigurna da me vole.

U vezi i prijateljstvu sam vrlo pažljiva i posvećena.
Trudim se oko ljudi koje volim i oni to znaju, osećaju.
Prema poznanicima sam distancirana i uzdržana.

P.S. Stepen očaja zanemarenih žena direktno je srazmeran
uspesima raznih žigola, javnih i prikrivenih... :lol:

Moje zapažanje je ono što je povećano , jer to je ono što si ustvari, ostalo su tvoje slike za pokazivanje....
 
Snezna_kraljica:
Ja njemu pruzam svu paznju (odnosno, kad nemam ispite; kad imam neke obaveze onda sam napast :? ), dajem komplimente, mazim, pazim.

A on meni nista (osim sto me mazi i pazi). Vrlo retko daje komplimente, misli da se sve podrazumeva... To me jako iritira. :?

Hocu jednog zigola! :cry:

Nauči ga, on je ipak tvoj. A žigolo je samo dim na kraju cigare....

Mislim da neznaš da mu udješ u šesnaesterac, on mora da oseti da tvoj kvalitet uvećava njegov kvalitet.
 

Back
Top