Hyndai

jomini, tebra, da se razumemo, automobili su jezivi! pogotovo onaj coupe/cabrio koji je pola hyundai a pola neuspela kopija aktuelnog SL-a!!! :lol:





ipak, moram nesto da pohvalim :shock: a to je onaj zuti koncept, zaboravio sam ime, pojavio se pre godinu i po dana u Detroitu. ni on nije lep, ali ima interesantnu siluetu, prilicno misicav izgled kao i snazan motor, mislim cak 8-maka sa puno konja... :wink:
 
jomini:
HEMI 426:
jomini, tebra, da se razumemo, automobili su jezivi! pogotovo onaj coupe/cabrio koji je pola hyundai a pola neuspela kopija aktuelnog SL-a!!! :lol:
Ni blizu da liči na SL. Ali, ni blizu.


ajde lepo pogledaj ponovo i obrati paznju na zadnji deo! ( da li treba da spominjem da je SL prvi uveo opciju staklenog krova ...)

Hyundai_CCS_1.jpg


a sad mercedes...

Mercedes%20SL%2055%20AMG2.jpg





ponekad pomislim da je Espanol bio u pravu u vezi oftamologa.... :shock:
 
Malo pažnje sad. Ovo gore je bio vaš način rezonovanja i logike koji ste vas nekoliko ispoljili i javno pokazali mnogo puta. Svesno sam uradio ovo gore na vaš način, a vi ste (ovog puta samo ti Hemi) uradili ono što sam i očekivao. Upecao si se. :wink:
Sećeš se ova dva poređenja, kad sam ja rekao da liče, a vas nekoliko tvrdili da ne. Hehe :lol:
Ona dva gore liče koliko i ova dva dole. Ili ne liče ni jedni ni drugi, svejedno je. Samo se ''odlučite već jednom šta hoćete u životu'', što bi rekao jedan od Topalovića.

2003alfaromeokamal5tg.th.jpg


:wink:

nissan-infinity.jpg


Ima još primera, ali biće dugačko.

:arrow: :arrow: :arrow: :idea:

A što se tiče doktora, suprotnoj strani bi trebao neko ozbiljniji :idea:
 
davno smo prevazisli pricu o Alfi i Infinityu i napokon da se raskrsti, ta dva automobila imaju samo slicnu liniju krova i ( bar u ovom poredjenu ) boju, mozda te je to navelo da ih poredis... :lol: Ajd jos tvrdi da dizajnrske kradje nisu ovo na cemu pociva japanska auto estetika, pa cu pomisliti da ti zaista i treba ozbiljniji lekar od oftamologa :shock:


uostalom...alfa je bila prva...toliko... 8)
 
Rekoh hiljadu puta, Alfa je odlična, super. Zapamtite već jednom. :roll:
Drugo, dizajnerske krađe su teška reč. Posle 100 godina auto industrije u svetu, složićeš se da preklapanja mora biti. A generalizovanje toga u vezi japanaca je nisko, plitko, nadmeno.
To se može reći za Koreju, ali već te stvari polako opadaju.
U svakom slučaju, ja vidim ko je gazda i ko pravi najbolje i najkvalitetnije automobile. A vi samo verujete :arrow: :lol:
 
dizajnerske kradje su, slazem se, ozbiljna optuzba ali osnovana a japanci a posebno koreanci ne prezaju ni od cega ( primera ima milijardu )! stvar je u tome sto je zaposliti renomirane dizajnere jako skupo kao i osnivati svoje dizajnerske studije, osim toga svi talentovani dizajneri odlaze u "brand name" kompanije u kojima imaju i bolje uslove. tako da japanci i koreanci ostaju ili sa domacim ili sa drugom dizajnerskom ligom. stoga, sta im preostaje, nego kopiranje i iz tog ugla ih i razumem, auto mora da lici na nesto pa zasto ne bi licio na nesto vec uspesno...nazalost, takvo razmisljanje radja rugobe na 4 tocka... :?


jedan od skorijih uznemirujucih primera je i Kia Opirus, namenjena prvenstveno americkom trzistu koja od nazad ( ne zadnja svetla ) lici na Lincoln Town Car!!! Cak su i neke dimenzije i proporcije iste!!!Prilicno jezivo a za rezultat ima to da se Opirus prodaje kako treba samo u Aziji... :wink:


kia

kia-opirus-2.jpg


lincoln

lincoln-town-car-1998-2003-005.jpg
 
Ma slažem se, ali ti ga pretera sa tim :? .
Daj mi primer, ako te ne mrzi za nekog Japanca za sličnu tematiku. Neki u poslednjih 10-ak godina model!
Ali nemoj da liče samo po broju točkova :roll:
 
nisam preterao, zamisli uzasa kad sam video kiu...mislim, neke stvari i neki automobili ipak ne smeju da se kopriaju... :shock:

primer za japanca koji kopira evropljane....prvo sto mi je palo na pamet je Lexus IS 300 ( onaj mali ) pogledaj mu zadnji deo i pogledaj isto to na aktuelnoj C - Klassi...kakva slucajnost sto se nalaze u istoj klasi.... :roll:
 
nemam sta da priznajem samo da se gadim nad tim kolima...a evo ti primer za vrhunsku gadost!

ako mislis da je na slici neki tipicni americki hot rod, varas se...to je Lexus rod!!! :shock: koncept od pre par godina, veoma brzo zaboravljen jer su bili ispljuvani (pitam se zasto). Stvar je u tome sto niko ne moze da im zabrani da se igraju sa takvim stvarima ali time sto se zezaju sa legendarnim koncepcijama, markama, modelima, trzistima, ljudskim ukusom, moze i hoce da im se obije o glavu. konkretno, amerika je dzin, spor i trom, kome mozes da se popnes na glavu a on da te trpi, medjutim ako mu stalno guras prst u oko i zayebavas mu se sa fundamentalnim stvarima vec godinama, jednom ce tako da popizdi da ce te pojesti. japanci se vec dugo igraju sa vatrom a lexus rod je odlican primer da nemaju postojanja ni prema cemu... :shock: :shock: :shock:

Lexus_front.jpg

Lexus_rear.jpg
 
HEMI 426:
jomini:
HEMI 426:
jomini, tebra, da se razumemo, automobili su jezivi! pogotovo onaj coupe/cabrio koji je pola hyundai a pola neuspela kopija aktuelnog SL-a!!! :lol:
Ni blizu da liči na SL. Ali, ni blizu.


ajde lepo pogledaj ponovo i obrati paznju na zadnji deo! ( da li treba da spominjem da je SL prvi uveo opciju staklenog krova ...)

Hyundai_CCS_1.jpg


a sad mercedes...

Mercedes%20SL%2055%20AMG2.jpg





ponekad pomislim da je Espanol bio u pravu u vezi oftamologa.... :shock:
Kakve ima veze sto lici kad je Mercedes 100 puta bolji. :?:
 
jos jedan primer besramnog prepisivanja...sasvim slucajno sam ga primetio...

Suzuki Escudo/Grand Vitara 2006
06.gif


Jeep Grand Cherokee
Jeep%20Grand%20Cherokee%202005%20Geneva%20back%20copy.jpg




obratite paznju na zadnji deo...jel treba da se spominje ko je bio prvi.... :roll:
 
A zašto se svi hvatate za to ''bio je prvi''? Mora biti i jedini?
Npr. ako je neko izmislio 4wd, ostali nisu jednako dobri? Bezveze... :(
 
ali ako je neko "nacrtao" zadnji deo prvi koristeci pamet i inventivnost dizajnera, bilo bi lepo i da ostane jedini a ne da mu se dizajn brutalno iskopira i to pre nego sto je proveo i 1 godinu na trzistu...
 
Nek priča ko šta hoće, ali Coupe je preterano dobar. Znam čikicu (privatnik iz NS, pun para) tera se u jednom već sigurno 4god. Kaže da je prezadovoljan. Pre njega vozio traktor 124. I doš'o sebi.

Hyundai%20Coup%E9%2008.jpg
 

Back
Top