error!!!

pota

Aktivan član
Poruka
1.187
Hm,...
postoji li neki program koji ispravlja greske u kodu na stranicama,a ne samo da vas obavesti da je greska prisutna?
Naime,sve mi je na sajtu dobro funkcionisalo ali mi se sad stalo u dnu javlja onaj famozni zuti trokutic sa usklicnikom!!!!Nisam ja neki strucnjak i sajt sam radila u Dreamweaver-u.Cini mi se da tamo ima takva mogucnost,ali samo otkrije gresku ali bi mi bilo draze da je i ispravi!Bas sam lenja! :(
 
U DW imash pored polja gde upisujesh title sa desne strane prva ikona, ona sluzi za raport o greskama :arrow:

kliknes na nju i iz padajuceg menija izaberesh show all errors :arrow: i ispod properitise bara ce ti se otvoriti results bar i tu ti je lepo objasnjeno koje sve greske postoje.
a010.gif
 
Mislim da imas neku gresku u neku java skripti na stranici, cim ti se javlja "famozni zuti...", a ne verujem da ce ti bilo koji program sam ispraviti takvu gresku, pa baci pogled na tu java skriptu. koji sajt, tj. stranica je u pitanju?
 
Ponekad se desi da Internet Explorer prijavi gresku pomocu onog malog zutog trougla, a Netscape to proguta bez prijave o gresci. Uzrok tome je poznata nekompatibilnost razlicitih browsera u vezi JavaScript-a.
Ako se desi da u IE vidim tu gresku, otvorim tu istu stranu (ili sajt) pomocu Netscape. Kad u statusnoj liniji vidim poruku o gresci, u Netscape u delu gde inace ukucavam adrese sajtova koje zelim posetiti, "javascript:" (obrati paznju na dvotacku). Pojavice se okvir u kome ces lepo imati navedeno sta je problem, koja funkcija je prouzrokovala gresku, pa ti mozda to pomogne.

Ne koristim DreamViewer pa ne znam za drugu varijantu testiranje kako JavaScript radi i da li ima gresaka.

U svakom slucaju ponekad pojava greske uopste ne utice na sam tok programa i izvrsavanja skripte, jedino sto je neki browser "osetljiv" na preciznost a drugi ne ili je manje osetljiv.
Naravno, najcesce je u pitanju stvarna greska koja ce se pokazati kad taj JavaScript treba da se izvrsi.
 

Back
Top