Spletkarenje sa sopstvenom dusom

srna33:

Jinxy, ti si malo skrenuo sa teme. Ne radi se o tome hocemo li savrsen zivot baz gresaka ili zivot zivimo i cinimo greske. Devojka je zelela JOS takvih kamencica. Sasvim je jeasno da se tu radi o lakomosti njenoj.

A sto se gresaka tice, svi smo nekad pogresili, niko nije bezgresan.

Slazem se da dok se ne oseti na sopstvenim ledjima, ne moze da se zna.

nisam. mi nismo lakomi, kao ta devojka, mada nije ni ona, vec uslovljeni na takav obrazac ponasanja. svi mi zelimo vise, bolje, lepse, jace, vece... to je pokretacka snaga sveta. napravila je gresku, ali nije prihvatila nauceno. nije shvatila da ne treba da se prepusti letargiji, da ne treba tugovati za propustenim, vec da ide dalje, da stvara svoje kamenje sama. sve sto ti je poklonjeno nema pravu vrednost u tvojim ocima, tako je i ona podcenila vrednost poklonjenog joj kamena.
 

Ne slazem se i nije tacno da pokloni nemaju pravu vrednost.

Ali nismo svi isti, neki znaju da cene ono sto imaju i zadovoljni su , neki ne znaju nikakvo bogatsvo da cene, pa zele jos , vise, bolje, lepse,....i na kraju nikad nece ni biti zadovoljni ni sa cim.
 
ako prestanemo da zelimo,pocecemo da stagniramo.
Ona treba izvuci pouku koliko dalje moze da ide.
Devojka je precenila sebe.


A licno mi je glupo da slusam kako neko kuka.Kad je bio pohlepan.A sad kao nije? Jeste,ali zato neka cuti i trazi ono sto zeli.I nek izvlaci pouke
 
srna33:

Ne slazem se i nije tacno da pokloni nemaju pravu vrednost.

Ali nismo svi isti, neki znaju da cene ono sto imaju i zadovoljni su , neki ne znaju nikakvo bogatsvo da cene, pa zele jos , vise, bolje, lepse,....i na kraju nikad nece ni biti zadovoljni ni sa cim.

ok, malo objasnjenje, VOLIM novac, ali ne da bih ga cuvao, vec trosio neumerno. volim dobro da jedem i pijem, da castim drustvo, da se, jednostavno receno, zezam. zbog toga i radim na sebi i usavrsavam se. motor koji me pokrece jeste novac, ali ne zbog bogacenja ili sljastecih stvari, vec zbog sasvim drugih sitnica. hocu bar malo da se ponasam bahato. da izivim hirove.

a ono za kamen si povezala sa voljenom osobom. ili mi se samo cini? dragulj jos nisam nasao, trudim se, ali kada ga nadjem znacu. posle ovolikih promasaja znam kako da je pepoznam.
 

:) Svi volimo neke udobnosti i volimo novac, ne zbog samog novca , vise radi toga sto ne brinemo i ne mislimo kad ga imamo.

A kamencic.... pa ne mora da bude samo voljena osoba u pitanju....

Evo jedan primer,..., svi mi volimo bolje i lepse, ali ja kazem , i moj stari dobri 101 meni je odlican, odvede me svuda gde god hocu. :)

Nadam se da se ipak razumemo. :)
 
srna33:

:) Svi volimo neke udobnosti i volimo novac, ne zbog samog novca , vise radi toga sto ne brinemo i ne mislimo kad ga imamo.

A kamencic.... pa ne mora da bude samo voljena osoba u pitanju....

Evo jedan primer,..., svi mi volimo bolje i lepse, ali ja kazem , i moj stari dobri 101 meni je odlican, odvede me svuda gde god hocu. :)

Nadam se da se ipak razumemo. :)

da. treba znati kada stati!

a je li 101 '79 godiste? tada su ih pravili od italijanskih delova, mnogo jaka masina. i bez injection pumpe je bio najstartniji u svojoj klasi.
 

Back
Top