Koji je ovo auto?

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
01010010a3js.jpg

:wink:
 
Fiat X 1/9 - hobi klasa, doduse malo "zamaskiran" i najvise podseca na verziju "by Dalara" koja se nekada proizvodila ( zbog velikog zadnjeg spojlera i sirokih zadnjih blatobrana ). Mislim cak i da znas ko je autor ovog automobila, kao i kad i gde se pojavio... :wink: :wink: :wink: :wink:
 
HEMI 426:
Fiat X 1/9 - hobi klasa, doduse malo "zamaskiran" i najvise podseca na verziju "by Dalara" koja se nekada proizvodila ( zbog velikog zadnjeg spojlera i sirokih zadnjih blatobrana ). Mislim cak i da znas ko je autor ovog automobila, kao i kad i gde se pojavio... :wink: :wink: :wink: :wink:
Dobro misliš sve osim što nije više "hobi klasa" već "super sport" :wink:
Sviđa ti se?
 
Skoljka je uzeta od nekog starog Fiata, nisam siguran tacno koji je ali znam da se pravio u maloj seriji i da nikada nije stekao neku popularnost, ali mora se priznati da je pobrao simpatije na Uscu.A da, motor je naravno Alfin, uzet iz onog legendarnog SUPER FICE
 
RaiKkonen 911:
Samo steta sto se protiv ove lepotice bori-jedna zverka koja ne oprasta...

P.S. Sta im bi da stave gume za kisu?!

Bori se mnogo njih... ali - ima dana... :wink:
PS :shock: Jesmo li mi bili na istom mestu?! Ili sam ja nešto propustila? :? Gde si ti video gume za kišu?!
 
Ocigledno nisam mogao iz blizine(jer nisam bio u tom boksu), ali mi se bar ucinilo sa tridesetak metara...sorry.Ustvari ucinilo mi se na 3 auta, jedino sam za BMW sigurno znao jer sam pratio kako se satiru menjajuci na stazi :P :P :P
 
poTTa_13:
Skoljka je uzeta od nekog starog Fiata, nisam siguran tacno koji je ali znam da se pravio u maloj seriji i da nikada nije stekao neku popularnost, ali mora se priznati da je pobrao simpatije na Uscu.A da, motor je naravno Alfin, uzet iz onog legendarnog SUPER FICE

Evo, da budeš siguran :wink:
Osnova je FIAT X1/9 Bertone, inače toliko "nepopularan" da se proizvodio 16 godina i umesto u 10 proizveden u skoro 200 000 primeraka. Najviše za njim šizeli Ameri... :roll: :lol:
A motor je FIAT, samo poklopac ventila Alfin... :wink:
 
smeh:
RaiKkonen 911:
Mene zanimaju detalji o motoru, ali konstruktora nigde nema... :?

Ček' da ga pozovemo....
Kooonstruktoruuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
Izađi, nemoj da se stidiš :wink:
A da ti pokušaš sa pitanjem?
ok.Dragi konstruktore, da li bi nam otkrio neke osnovne podatke o motoru tvog dragog nam automobila? :)

Jel moze ovako :lol:

Po mojoj proceni redni cetvorocilindricni, po onome sto sam cuo dok prolazi pored mene sa 180 na sat :lol:Evdntualno 6 cilindricni, ali ostajem pri prvom.Espanol?
 
pNikakva tajna i da se svet dalje ne bi zaluđivao, evo podataka iz prve ruke:
-Blok motora FIAT sa prečnikom (4) cilindra od 86 mm (nekad bio u Alfi ST)
-Glava motora iz FIAT ABARTH- a 130 TC, sa dva bregasta vratila i 4 ventila po cilindru. Prečnik ventila maksimalno povećan sa sedištima od (teško nabavljenog) Berilijuma.
-Kolenasto vratilo (radilica) pravljena kako bi se hod smanjio na 68 mm, što znači ukupnu radnu zapreminu od 1588 ccm. (Proveravano više puta).
- Maksimalna snaga 245 KS pri 9500 o/min ("peglana" kompjuterom Magnetti Marelli koji je trenutno u autu)
Inače je krajnji domet (koji ne koristim) oko 255 KS na 10 500 o/min.
Klipovi sa "nosom" i klipnjače od magnezijuma u "H" profilu...
Šta još?
 
Espanol:
pNikakva tajna i da se svet dalje ne bi zaluđivao, evo podataka iz prve ruke:
-Blok motora FIAT sa prečnikom (4) cilindra od 86 mm (nekad bio u Alfi ST)
-Glava motora iz FIAT ABARTH- a 130 TC, sa dva bregasta vratila i 4 ventila po cilindru. Prečnik ventila maksimalno povećan sa sedištima od (teško nabavljenog) Berilijuma.
-Kolenasto vratilo (radilica) pravljena kako bi se hod smanjio na 68 mm, što znači ukupnu radnu zapreminu od 1588 ccm. (Proveravano više puta).
- Maksimalna snaga 245 KS pri 9500 o/min ("peglana" kompjuterom Magnetti Marelli koji je trenutno u autu)
Inače je krajnji domet (koji ne koristim) oko 255 KS na 10 500 o/min.
Klipovi sa "nosom" i klipnjače od magnezijuma u "H" profilu...
Šta još?


Jel moze jedno pitanje a da mi ne izbrises pos..................vezano za taj tvoj automobilcic..............ako izbrises znacu da se foliras i palim odavde..............ajd sad.........
 
Espanol:
p
-Blok motora FIAT sa prečnikom (4) cilindra od 86 mm (nekad bio u Alfi ST)
drago mi je da sam bio u pravu
Espanol:
-Glava motora iz FIAT ABARTH- a 130 TC, sa dva bregasta vratila i 4 ventila po cilindru. Prečnik ventila maksimalno povećan sa sedištima od (teško nabavljenog) Berilijuma.
Za ostale-2001. godine Be je zabranjen u Formuli 1, inace od F1 timova Meklaren Mercedes je najdalje otisao sa njegovom upotrebom.Tako da je prilican podvig sto su ovo uradili :wink:

-
Espanol:
Maksimalna snaga 245 KS pri 9500 o/min ("peglana" kompjuterom Magnetti Marelli koji je trenutno u autu)
Inače je krajnji domet (koji ne koristim) oko 255 KS na 10 500 o/min.
I bolje.
.
Espanol:
:wink:
Pa cenim da bi BILO KOJA interesantna informacija bila vise nego zanimljiva-za sve nas.
 
kakva misterija
pre nekih destak godina Boban Atanackovic je uvezao Alfu 155 ST, medjutim posto je i Pavle Komnenovic vozio isti auto ali malo brze< Bobanu dosadi da ivek bude drugi odluci da uzme brusilicu isece Alfin krov i nabudzi nekako ficin, stavi drugu radilicu i odjedanput eto Bobana u klasi hobi 1600 ccm., gde je imao mnogo bolje rezultate. E sad potpun je nejasno zasto se odrkao ficine sofersabne, ali predpostavljam da je zbog aerodinamike, tako da sad imamo FIAT. I da rezimiram, ovo zuto vozilo je ustvari Alfa 155st posto je zadrzalo njen menjac (sekvencijalni), motor (sa smanjenom kubikazom), kocnice, vesanje itd.
 

Back
Top