ELITE

Gazdanebojsa

Početnik
Poruka
10
Poz ljudi...

Nisam audiofil sa velikim iskustvom, nisam sluhista, ali umem da osetim kad mi u nekom zvuku fali odredjeni opseg frekvencija.

Dodjoh do nekih para, uskoro necu ponovo. E sad za te pare sam hteo da kupim nesto za muziku. I dok sam trazio video sam ELITE-ove zvucnike za relativno male pare, oko 8-9000. Ime ELITE ne uliva nikakvo poverenje, ali ne znam nikog ko to poseduje. Izgled deluje OK, ono sto sam cuo u prodavnici je takodje OK. A na kraju krajeva, to sto ime ne uliva poverenje, ne znaci da ne moze da ga stekne...

Pa aj sad recite nesto...
 
Tačno da ELITE ne uliva nikakvo povjerenje, meni je sumnjivo to što su namjerno iskoristili ime koje mnogi renomirani proizvođači,ali uglavnom za gornju klasu uređaja. Zabava počinje negdje oko 200-300 eura,mada ne znači da za vaše potrebe nisu dovoljni i jeftiniji zvučnici, znači savjet je poslušajte ih (tražite to od prodavca, to je praksa kod iole ozbiljnijeg prodavca), možda vam se dopadnu, ali sistem uopšte se ne gradi od zvučnika već je najlogičnije da krenete od pojačala, a ako ga već imate bitno je koje je...
 
Sto se pojacala tice, sticajem nekih okolnosti, imam da biram izmedju dve solucije ili da cekam... A dve solucije su daleko od odlicnog resenja. Nisam ih detaljno ispitivao jer je to ponuda od prekjuce. I to je bukvalno receno "biraj od ova dva koje hoces da uzmes", tako da nemam mogucnosti.

Prva je takodje ELITE-ovo pojacalo. 5.1, ne znam oznaku veceras. Deluje masivno, nema opticki izlaz i ima touch panel. To je jedino sto mi upada u oci. Inace, ceo 5.1 sistem ELITE zvucnika je bio zakacen za njega i sve zajedno je lepo ispunjavalo celu prodavnicu zvukom.

Drugo je Creative DDTS-100. E, sad... Nisam siguran, ali mu to valjda dodje kao neki hub ili sta ja znam. Ne znam da li funkcionise kao pravo pojacalo. Nije bilo povezano u radnji, a na netu nisam nasao nista posebno o njemu. Inace, ima gomilu ulaza raznih tipova, dobro resene kontrole, deluje sasvim OK. Oba kostaju slicno.

Koje god da izaberem, kosta me skoro nista, a prodajna cena im je oko 150 evra. Ali samo to je izbor. A, naravno, za neko vreme, mozda uzmem nesto bolje.

Pitanje... Uz ELITE-ov set zvucnika iz prvog posta, koje mi pojacalo od ova 2 (neiskusno bih rekao - ne bas sjajna) preporucujete?
 
Taj Creative DDTS nije pojačalo već kao što mu skraćenica kaže digitalni dekoder što znači da ti trebaju aktivni zvučnici (podržava i 7.1 valjda),pošto imaš ponudu koju nemožeš odbiti i pošto kažeš da ti se na prvo slušanje dopalo nema šta: kupuj ELITE.E a kad ga budeš želio zamjeniti za nešto bolje bojim se da to nećeš moći udati, ali ko zna možda će ti biti i dovoljno. Vidim da cijena igra bitnu ulogu, ali ima super polovnih komponenata za male pare koje su puno bolje
 

Back
Top