Kako vreme prolazi

Ali, odnosno glumac koji ga igra, u ovoj drugoj sezoni briljira.

Ne znam joj ime, ali mi je iritantna ona Meteova.

Osman nestašan baš na neki sladak način.

Klinac je fantastičan, mada, lik koji grade bi mogao da postane vrlo problematičan kada odraste (ja sam negde kod 84-te epizode).
Da se citiram: nikad nikakve telenovele nisam gledala, ali ova serija me oduševljava iznova i iznova. Glumci su fantastični i zaista me sveukupno podseća na našu seriju "Petrijin venac". Neverovatno puno sličnosti karaktera sa našim ljudima iz nekih vremena od pre pola veka, a možda i danas, treba samo zagrepsti po crnim hronikama u novinama.
Čitam po novinama da sad privode kraju snimanje treće sezone, da li ćemo to ikad videti na našim televizijama.
 
U sinoćnoj epizodi videli smo priču o iskrenoj ljubavi.Soner i Ajlin. Sjajna ljubavna priča. Briljantni glumci.
Čaše ispijenog vina na stolu. Vatra tiho tinja. U polumraku sobe njih dvoje. „U meni su hiljadu godina hladnoće,” kaže Soner. Njihovi poljupci i zagrljaj. Zatim prizor njene kose, očiju velikih i sjajnih, iza kojih se krije dubina bez pristupa, ali se nazire nešto nestašno divlje. Ti lagani rajski pokreti, melodija tela. Trenutak blistave tišine, a samo sledeće sekunde otpočinje takva magija da zastane dah. Jednostavno su se prepustili trenutku, pustili stvari da idu svojim tokom. Svaki njihov dodir je melodija uz koju srce igra, ako ona stane, staje i srce! Snaga koja zrači iz svakog dodira, poljupca.... Više ne koračaju paklom, oni se vole. Toliko snažni, spremni na sve prepreke, ta ljubav toliko zrači, toliko jaka, toliko jedinstvena, da sve počinje da oživljava oko njih. Koja daje smisao života. Reč „ljubav” više nije samo reč, ona oživljava. Daje vam snagu, osećaj da niste sami. Svi problemi su odjednom nestali, tako sićušni, kao da ne postoje, jer kad je ljubav prisutna kao da ništa osim nje i ne postoji.
„Volim te”, „Seni Seviyorum” izusti Ajlin. Ove reči imaju smisao kada se sve kockice slože, kada se krug zatvara. Treba pažljivo birati trenutak za izgovaranje tih reci. „Za to treba da postoji pravo vreme, prava osoba... jedino tada imaju smisao,” rekla je Ajlin nežno.
 
Na svetu postoji jedna osoba koja čeka onu drugu, bilo da je nasred neke pustinje ili usred velikog grada.
A kad se te osobe sretnu i njihovi se pogledi ukrste, sva prošlost i sva budućnost gube svaki značaj.
Kratki esej o ljubavi...
Prepoznala sam ljubav Ajlin i Sonera u ovome.
 
Sjajna scena srece u onom skromnom restoranu, konaku, konobi sta li je pored mora. Cista hemija.... I dedica je sladak.
Muzika za pamcenje. A Soner i Ajlin kao da nisu glumili, Imala sam utisak, u jednom trenu, da su te scene ljubavi stvarne, i da su zaljubljeni ... i tu prestaje svaka gluma.
By the way: Posto sam "pocetnik" (registrovala sam se pre par sati jer je forum fenomenalan) molim nekoga da mi objasni kako se stice " reputaciona moc."
 
Poslednja izmena:
Sjajna scena srece u onom skromnom restoranu, konaku, konobi sta li je pored mora. Cista hemija.... I dedica je sladak.
Muzika za pamcenje. A Soner i Ajlin kao da nisu glumili, Imala sam utisak, u jednom trenu, da su te scene ljubavi stvarne, i da su zaljubljeni ... i tu prestaje svaka gluma.
By the way: Posto sam "pocetnik" (registrovala sam se pre par sati jer je forum fenomenalan) molim nekoga da mi objasni kako se stice " reputaciona moc."
odeš na LJ&S i postaviš par fotki u bikiniju (toples još bolje) i čas dostigneš četvorocifrenu reputacionu moć :mrgreen:
 
Sjajno Microwave:))) Duhovito:))))
Lako je tebi pricati o reputaciji kada imas trocifrenu reputaciju a u isto vreme si i zasluzan clan.
Posto sam (jos uvek) pocetnik, informisala sam se.
By the way, procitala sam kako se stice reputacija na forumu... u svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Sjajno Microwave:))) Duhovito:))))
Lako je tebi pricati o reputaciji kada imas trocifrenu reputaciju a u isto vreme si i zasluzan clan.
Posto sam (jos uvek) pocetnik, informisala sam se.
By the way, procitala sam kako se stice reputacija na forumu... u svakom slucaju hvala na odgovoru.
nije baš tako :) ja sam ti na ovom forumu od 2005. a reputaciona moć od 585 i nije nešto. mnogi na popularnim pdf-ovima za nekoliko meseci nakupe mnogo više. a kako ja provodim najviše vremena na politici, onda i tkve reputacije. u suštini nemaš razloga da se opterećuješ reputacijama...one ništa posebno ne znače jer svi znaju da se dobijaju sistemom "ja tebi, ti meni"
 
Vidim da si na ovom forumu od 2005. Ne opterecujem se reputacijom, Jednostavno sam pitala iz radoznalosti, nista posebno. Primetila sam da nemam ni onu strelicu :))) pa se pitam kako cu dobiti reputaciju... cisto da pitam:) I jos nesto, dokle cu biti "pocetnik"?

- - - - - - - - - -

Vidim da si na ovom forumu od 2005. Ne opterecujem se reputacijom, Jednostavno sam pitala iz radoznalosti, nista posebno. Primetila sam da nemam ni onu strelicu :) pa se pitam kako cu dobiti reputaciju... cisto da pitam:) I jos nesto, dokle cu biti "pocetnik"?
 
Vidim da si na forumu od 2005. godine.
Ne opterecujem se reputacijom, pitala sam iz radoznalosti. Koliko sam primetila, nemam ni onu strelicu, oznaka za reputaciju...
Jos jendo pitanje: dokle su biti 'pocetnik"? Na forumu, naravno:)
 
Vidim da si na forumu od 2005. godine.
Ne opterecujem se reputacijom, pitala sam iz radoznalosti. Koliko sam primetila, nemam ni onu strelicu, oznaka za reputaciju...
Jos jendo pitanje: dokle su biti 'pocetnik"? Na forumu, naravno:)
to se menja sa brojem poruka. a kakvu strelicu...valjda zvezdicu? verovatno je nemaš jer ti je reputaciona moć i dalje nula pa nema smisla
 
Roknu se siroti Murat. Odlicno su snimili samoubistvo. Bzv sto nije rekao Soner bar Ajlin sta se desilo, nego "sad hoda kao zombi" al aj , valjda reziser zna. Inace Soner izgleda stariji od Alija, uopste mi se ne svidja kako izgleda, pravi malo ocvali alkos. Al ga zene volu ;)
 
Roknu se siroti Murat. Odlicno su snimili samoubistvo. Bzv sto nije rekao Soner bar Ajlin sta se desilo, nego "sad hoda kao zombi" al aj , valjda reziser zna. Inace Soner izgleda stariji od Alija, uopste mi se ne svidja kako izgleda, pravi malo ocvali alkos. Al ga zene volu ;)

Ovih dana čitam da je Soner 75-to godište, da ne poveruješ, meni zaista deluje stariji od Alija, a Ali je 71-vo, meni deluju kao pedesetogodišnjaci.
 
Ovih dana čitam da je Soner 75-to godište, da ne poveruješ, meni zaista deluje stariji od Alija, a Ali je 71-vo, meni deluju kao pedesetogodišnjaci.


Da, da i meni u sceni posle propala svadbe izgleda kao Alijev stariji brat! Ma Ali je faca, najlepsi od svi Turci sto su se pojavili do sada :brus:

- - - - - - - - - -

Microwave, dobro si primetio. Bila je greska u kucanju. Mislila sam na zvezdicu.
Hvala na odgovoru.:)


Evo repka od mene, al da drukas sta ce bude u seriji, ako gledas na nekoj drugoj tv
 
Život je ispunjen i bolom, tugom, gubicima... već vidjeno. Deja vue. Nisam izmislila rupu u saksiji konstatujući ovo. Serija, film ili knjiga nisu ništa drugo do oslikavanje života.
Pitanje koje postavljamo svi, celog života. Jednostavno pitanje koje iziskuje hiljadu odgovora: šta je sreća? Priželjkujemo je čitavog života, nadamo joj se, a ona nekog posećuje, dugog zaobilazi. Lukava je. Smeška nam se iz prikrajka, gleda nas kako patimo i nonšalatno išeta iz našeg života odlazeći kod drugih... ostavljajući pustoš, tugu i večno pitanje: zašto baš ja? Sreća je neuhvatljiva. Ne može se kupiti, pokloniti, izmamiti, još manje oteti. Treba umeti prepoznati je i sačuvati, a pre svega – ne tražiti je na pogrešnim mestima.
Postoje trenuci ushićenja, vrhunskog zadovoljstva, jedinstvenog, neponovljivog doživljaja. Tako se osećala Ajlin, na dan njenog venčanja. Nasmejana, puna vedrine i nade ka korak do ispunjenosti i ostvarenosti sna.
Sreća ne traje večno.
Dovoljan je bio tren da razbie taj začarani krug sreće u hotelskoj sobi, telefonski poziv koji je zlosutno odzvanjao. Soner odlazi, ne sluteći ništa, u susret ogromnoj nesreći.
U sinoćnoj epizodi kada se Ajlin u bunilu vraća „svojoj kući”, ne razaznaje šta je realnost i šta je tuga, bol i patnja. Kao da još uvijek lebdi. Ne razume šta se dešava i zašto se stvari dešavaju.
Pesma Son arzum (Zadnja želja), peva je Nilufer, govori vise od hiljadu reči.
„Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, i kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenutci čiste radosti vrijede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provrdeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohtjeva. A minut čiste radosti ostaje u nama zauvjek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti.” (Ivo Andrić)
 
Sulejman nije dosadan, naprotiv, odlicno su uradili seriju, ja je gledam na netu, stigla sam do kraja trece sezone, jako je uzbudljivo. A sto se ove serije tice, ima mnogo bre :D Ja je gledam na netu, pocela sam da gledam 3 sezonu.. Svasta ce se izdesavati!
Gledam i ja 3 sezonu i prilično je teška. Druga je bila opuštenija. Ali bez Ajlin i Alija nije više tako zanimljivo
 

Back
Top