KAV & ZA nikako zajedno!?

neledr

Primećen član
Poruka
748
Pa kao sto ste videli u naslovu imam problem.Naime radi se o tome da mi kada instaliram KAV i ZA oni nikako nece darade zajedno odn. nemogu da ZA koristim kao firewall (uh...jesam li dobro napisao ovo) :? ,a KAV kao normalan Anti virus!!Radi se o tome da kada su mi obadva instalirana cak i kada nisu aktivni, ni jedan od ova dva programa, prilikom pokusaja konekcije dolazi do toga da mi se komp restartuje sam od sebe! :( Znaci pokusao sam da deinstaliram prvo ZA a ostavio sam Kesprskog,-sve je OK!Onda sam ga ponovo instalirao dopunio bazu, deinstalirao ZA i probao- radi! Onda vratim i ZA, kad ja tamo a ono medjutim!Opet samo da se prikachi na net, a ono cvrc! Restart ! Posle tog restarta poruka preko ekrana...nesto kao ....vas sistem rekovery sadrzi..." serious error " :roll: Sta li je to pa sad!? :shock: :?: :idea:
 
jomini:
A jel AV program sprečava napade virusa (ne dozvoljava upad) ili samo obaveštava i pomaže (kad može) kad već uleti neki?

Av sprecava (ako mu je poznata ta definicija virusa) a i otklanja(pri narednom skeniranju ako updatuje svezu definiciju virusa a virus koji je na tvom kompu je u toj definiciji).
Znaci, dok ne zna za virus niti detektuje niti ga brise.
Nije bas ovako jednostavno ali je sustina ta.
 
jomini:
A jel AV program sprečava napade virusa (ne dozvoljava upad) ili samo obaveštava i pomaže (kad može) kad već uleti neki?
Pazi ovo,kada instaliras AV-program(bilo koji)on ti trazi da napravis bazu podataka(to radis kada si tek uradio instalaciju OS-a)sve posle sto bude njemu nepoznato,on prijavljuje kao virus ili nesto drugo.Posle ti nudi da li da stavis u kovceg,da li da brises,da otvoris(to nemoj),da vidis log,da popravis itd.Ja koristim Avast i stvarno je dobar,a i kompatibilan je sa Zone alarmom i verujem da su u tandemu najjaci.Pazi to je sve moje misljenje zato i postoji forum,uglavnom probaj ne kosta te nista :wink:
 
Fora sa KAV-om i ZA-om je shto oba programa imaju modul za zashtitu sa neta, kada su oba modula aktivna dolazi do konlikta i komp se restartuje. Ono shto treba da uradish jeste da u KAV-u pronadjesh opciju "protection against network attacks" i da je ISKLJUCHISH. Tada cesh moci da koristish Zone Alarm i Kaspersky bez problema.
 

Back
Top