Objasnite molim vas.korak po korak

  • Začetnik teme skYwalkeR
  • Datum pokretanja
Dreamweaver ima u sebi ugradjen neki FTP (File Transfer Protocol) klijent,ali ja nikada nisam probao da preko njega postavim neki sajt,jer postoji mnogo laksih nacina,po meni!
Potreban ti je domen i uplacen hosting kod nekog provajdera (ili ako imas mogucnost 24 h on-line mogao bi i kod sebe na komp da ga postavis)gde postavljas sajt, ako si kupio neki domen onda bi trebalo da imas USERNAME i PASSWORD da pridjes FTP-u (tj. njihovom racunaru gde su smesteni sajtovi koje oni hostuju) odredjenog provajdera!
Da ti ne komplikujem, potreban ti je neki FTP program (ima toga dosta, "Cute FTP" ili sl.) pomocu koga ces stranice i potrebne fajlove, sa svog kompa postaviti na drugi (provajderov)!
Ako nemas takav program, to odlicno obavlja i WINDOWS COMMANDER (bar ja to tako radim,i veoma je jednostavno)!
Ako postavljas sajt na neki besplatan hosting na netu, treba samo da citas uputstva (tipa geocities.com ili slicno...)!
Nije nikakva komplikacija,al bi bilo najbolje da nam kazes gde hoces da postavis sajt, tj. dal imas kupljen domen ili ne, pa da ti konkretizujemo!
Pozdrav!
 

Back
Top