MCSA pomoc!!!

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Potrebni su mi diskovi sa vezbama za pripremu ispita za MCSA, literaturu imam (takodje na diskovima). Interesuje me gde se diskovi sa vezbama mogu pronaci i po kojoj ceni.
Hvala svima koji su raspolozeni da pomognu.
 
Interesuje me iskustva onih koji su pripremali ispite za dobijanje ovog setrifikata, nacini pripreme i sva ostala sredstva (softver, literatura...) koji mogu biti od pomoci a koji nisu deo MOC-a.
 
@Nikodim, druze, pa sto nereche da si upisao MCSA, pa ja koliko znam dobijas od "njih" skripte za taj deo... i to na engleskom od strane Microsofta, ja sam pre mozda mesec dana obilazio za Inzenjera malo je skuplje al ono, nisu iste skripte to znam, a imas i ono Gold znanje od Microsofta.. e to kad bih uzeo ufff (kako sam alav) :lol: ... Btw mislim da si trebao da dobijes te skripte od "njih"... Cimaj na pvt da ti pomognem ako jos nisi to uspeo da zavrsisi, ali mislim da jesi. :wink:

Usput interesuje te kako se to polaze... znachi posle predavanja i davanja ispita tih kojih imas ides u jednu "posebnu" sobu za proveravanja znanja, znachi ti sam za kompom a preko neta neki Administrator iz Micorsofta kome objasnjavas znanje... to sve ide preko pitalica znachi ne moras da objasnjavas "kako ovo, kako ono"... Jedini je problem kod englesko je, jer ces morati da ga znas da bi mogao bilo sta da skapiras, dok budes chitao tu skriptu, jer su sve na tom jeziku...

Jos jednom, verovatno si to vec zavrsio :wink: ...
 
Ja mislim da za tvoj taj imas oko 4-5 ispita da polozis, nemas neki rok koji ti kaze tad i tad da zavrsis...

Ja imam 7 ispita, mislim tek cu imati...

I usput gradivo je obimno tako da... Nije za svakoga, ko voli to nek izvoli...

Pozdrav svim pravim igrachima!!! :wink:
 
Oziveo si ovu lesinu od teme.
Ovako... to je bio pokusaj da sam spremim ispite, odredjene simuilacije mreza na jednom compu (virtualne masine i tako dalje). Ebiga... ne ide to bas tako kao sto sam tada mislio.
Microsoftova literatura koja se dobija na predavanjima (MOC) je vrlo jadan izvor, pisane su po principu stavki bez objasnjenja i ostalih dodatnih stvarcica, prilicno oskudno. U te svrhe, kao i za pripremu bilo kog drugog ispita bih ti preporucio neka druga izdanja, koja nemaju veze sa Microsoftom. Da posttoje MS Press izdanja za samostalnu pripremu ispita, CET je to preveo i mogu se kupiti na srpskom po ceni od oko 2000din po knjizi. Mada ni to nije nizasta, nasao sam na netu verzije na engleskom u .pdf-u, shitina je to zestoka.
Istiti se polazu u sobama za testiranje u kojima se obicno nalazi jedan comp i kamera koja je tu da ne bi nesto podvalio. :) Najduzi ispit koji sam do sada polaga trajao je nesto vise od 4h i to 70-290.

I tako ti je to... ;)
 
Pa dobro posto si ti zavrsio, sta bi preporuchio nama mladima, koliko je to pametno uraditi i zavrsiti usput.. Koji su ispiti teski, sta bi trebalo kupovati od literatura, ja sam nesto razgovarao i znam sta su meni rekli ali eto iznesi ti svoj stav o tome, mislim chisto napisi i da drugi klinci (kao i ja) koji ce "sutra" gledati ovaj post, znati sta mu je raditi ako naidje na problem, tipa ovoga.
 
Auuu... ovo mu dodje kao neka anketica...

Pazi da je sve to toliko lagano i jednostavno verovatno ta predavanja koja traju oko 3 meseca ne bi kostala izmedju 1000 i 1500 E. E sada, imas tezih i laksih ispita, sto se mene tice najtezi su, definitivno 70-290 i 70-291, sve ostalo je dosta lakse.
Ostalo, vidis o cemu se pisalo ovde kada je tema postavljena. Dakle misljenja su razlicita, sto je sasvim normalno, radis ono sto te zanima, bezis od onog sto te ne zanima... i tako redom. Ako znas sta hoces lako ces stici do toga. ;)
 

Back
Top