EE2

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Imam sledecu konfig.
AMD Athlon 2400+ XP
Asus A7V8X-X
512 MB DDR
Ge Force MX 440 Inno 3D With AGP8x
Uzeo sam pre neki dan Empire Earth 2 i dosta mi koci tj. gnjavi. Moj prijatelj ima losiju masinu:
Athlon 1700+
256 MB DDR
Graficka ista
I njemu radi odlicno. Cekao sam tu igru godinu dana i sad eto s*r*a*n*j*e. Kako bih mogao da sredim da mi igra ide normalno?
 
rajkec:
Imam sledecu konfig.
AMD Athlon 2400+ XP
Asus A7V8X-X
512 MB DDR
Ge Force MX 440 Inno 3D With AGP8x
Uzeo sam pre neki dan Empire Earth 2 i dosta mi koci tj. gnjavi. Moj prijatelj ima losiju masinu:
Athlon 1700+
256 MB DDR
Graficka ista
I njemu radi odlicno. Cekao sam tu igru godinu dana i sad eto s*r*a*n*j*e. Kako bih mogao da sredim da mi igra ide normalno?

minimum requirements: PIV 1500, 256MB RAM, 1.5GB HDD, 128MB video card
prvo pogledaj kakva su vam graphic podesavanja u igri(ako ti je na high eto problema), ako ne pomogne onda skini neki noviji drajver, zadnji koji sam skinuo je bio 71.89_win2kxp_english(8 MB)...ako ni to ne pomogne...a ceo komp ti je usporen...onda formatiranje :D
 
Nemoj bezveze predlagati coveku formatiranje. To nista nece resiti. Eventualno defregmentacija, ali format nikako. Dokle god ti Rajkec windows shljaka bez problema, nema potrebe za formatiranjem. Skini prijatelju najnovije i malo starije drivere takodje pa pogledaj kako ti radi. Nisu uvek najnoviji driveri najbolji. Ja sam npr imao usporavanje u Collin McRae 2004 jer sam imao lose drivere za audio kartu! A config mi je Barton 2500 ;Ati 9600XT i 768 DDR
Ali dobro ti SihtLord kaze: pogledaj takodje imas li napanjene video detalje.
Eh kada ste svi kupovali GF mmx 400-440 umesto ATi 9000 koji je imao istu cenu. Ali zbog stereotipa i nestrucnosti prodavaca (cast izuzecima), svi su pljuvali su po ATI-ju 9000 koji i dan danas moze da se nosi sa novim igrama jer je cak tada imao pixel shredere 1.1 !!! :shock:
 
Rezolucija je 1024x768x32 ako pokusam da smanjim na 800x600 jos vise koci i gnjavi. Sva video podesavanja su na low (ponesto na medium). Pokusacu da skinem te drajvere pa ako nista ne gine mi FX 5200
 
El Muerte:
Nemoj bezveze predlagati coveku formatiranje. To nista nece resiti. Eventualno defregmentacija, ali format nikako.
Nisam mislio ozbiljno kad sam rekao da formatira...ja to svima predlozim...kao poslednju ocajnicku...opciju :D

El Muerte:
Skini prijatelju najnovije i malo starije drivere takodje pa pogledaj kako ti radi. Nisu uvek najnoviji driveri najbolji.

Tu si upravu...to zavisi od igre do igre...npr. Disciples 2 mi nije radio sa novim driver-ima...pa sam neke "drevne" instalirao...i radio je...mada je to bio problem jer mi onda dve novije igre nisu radile...pa bi ja ipak probao prvo sa novijim drajverima...mada ti nije ni losa ideja da uzmes FX5200 :D


P.S. aj jos probaj da smanjis rezoluciju, a da stavis detalje na medium...pa mi javi...bas me zanima...i vidi kako je kod druga...
 

Back
Top