trudnicko bolovanje

Da li imam pravo na trudnicko bolovanje i u kom iznosu ako sam prijavljena na neodredjeno 2 meseca i 10 dana? Posle toga otvorila sam bolovanje,jer mi je trudnoca rizicna.Inace u 5-om mesecu sam. Hvala unapred.
 
kako se kaze Blago tebi... Ja imam utisak da mi nikad nista nece leci na racun... A isto sam na bolovanju od kraja septembra :(


Jelena, proveri sa tvojima iz firme. Ja sam otvorila bolovanje 01. septembra i platu za septembar sam dobila kada i ostali zaposleni (bolovanje do 30 dana je na teret poslodavca, a preko 30 dana refundira RZZO), za oktobar sam cekala da RZZO refundira firmi pa da oni meni uplate. Kazu da isplata-refundacija zavisi i od toga kada poslodavac preda doznake u RZZO, da li redovno placa doprinose... Ja se trudim da doznake dostavim firmi pre isteka tekuceg meseca (posle 20. u mesecu ih uzmem od ginekologa, jer pre toga nece ni da daju doznake) kako bih kupila sebi vise vremena.
Negde sam procitala da RZZO vrsi refundaciju najkasnije 30 dana od dana predaje doznaka od strane poslodavca, sto se u mom slucaju poklopilo, jer su doznake za oktobar odneli pocetkom novembra.
Potpuno te razumem, prava agonija je cekati uplatu.
 
Da li neka od Vas zna, da li je moguće da se bolovanje kombinuje sa godišnjim odmorom: na primer 5 (radnih) dana godišnjeg, pa 30 dana bolovanja, pa sve tako do porodiljskog. Koleginica u obračunskoj službi kaže minimum je 5 radnih dana, odnosno 7 kalendarskih dana između dva bolovanja, a doktorica kaže minimum je 15 radnih dana. Ko je ovde u pravu??? Hvala unapred ako neko zna odgovor i pozdrav svima!
 

Back
Top