Alfa Romeo

brera:
a bice i premijerno predstavljena brera :wink:

Ako vec do sada nije i predstavljena
1109746955_dsc_0153_small.jpg

U prodaji ce se naci (u Svajcarskoj) do kraja godine. U ponudi ce biti 3 motora, 2 benzinska (2.2l/185ks i 3.2l/260ks) i jedan dizel (2.4l/200ks).
 
Dragi moji alfisti, delim odusevljenje novim modelima.
Imam jedno konkretno pitanje: da li neko od vas ima ili zna gde mogu da nabavim Workshop Manual za Alfa Romeo 156 ('98.). Ako nekom treba za 33-ku neka kaze...
 
Sumnjam da ces se pokajati, ni sam nisam :)
Moj ti je savet da razmislis o 1.8cc, najbolje joj lezi, 2.0 cc je ipak previse "zedan". Obrati paznju na kriticne tacke navedene u buyers guide-u prilikom odabira.
http://www.alfa156.net/buyersg.html
Inace je izuzetno zabavna za voznju ali ces tesko pronaci dovoljno ocuvanu. Imaj na umu da je neophodno redovno odrzavanje a delovi nisu nimalo jeftini (npr. svecice se menjaju na 100.000km i kostaju 150 eur pa navise, vesanje unistavaju nasi putevi, jedini filter za gorivo je u punmi pa se menja sa njom u kompletu, Selenia ulje je 500 din litar...).
Glavni adut Alfe156 je po meni definitivno sportski dizajn i vozne karakteristike tako da ako su to aduti kojima se rukovodis neces pogresiti.
 
zunam:
sta mislite o alfi 156?


(do 2000tog godista ili starija,2000ccm,,,,)

Najrealniju predstavu o toj alfi mozes procitati ovde
moje je misljenje da je tu sve apsolutno realno napisano i da ce ti koristiti!
Licno misljenje, ako trazis trkaca u obliku limuzine, samo napred... :wink:
 
0451

0452

Na drugoj fotografiji je tim koji ove godine sa Alfom 156 učestvuje u svetskom šampionatu za turističke automobile:
-Gabriele Tarquini
-James Tompson
-Fabrizio Giovanardi
-Augusto Farfus
 
I jedna ispravka: Sampion 2004 godine u Touring sampionatu je BMW 320i E46, sa 52 boda ispred Alfe dok su u konkurenciji vozaca trojica od prve cetvorice vozaci BMW-a, gde je, naravno i sampion vozac BMW-a, inace Andy Priaulx je imao isto bodova kao drugoplasirani Dirk Miler ali sa vise pobeda :wink:
 
Od pre par meseci sam vlasnik alfe croswagon.Isti auto kao i 156 samo sa povisenim klirensom i pogonom na sva cetiri tocka.
Uzmi je i bices odusevljen.U bilo kom obliku sa bilo kojim motorom i bilo koje godiste.Uvek ces biti zadovoljan.I zaboravi na bajke idealan automobil nepostoji.Pa tako nije ni alfa ali ni mercedes,vw,opel i drugi.
Alfa ti pruza ono sto bmw nikada nece.Bmw vozi svako i ko ima ukusa i stila ali i oni koji ga nemaju ama IC.Alfu Ne.Dovoljno su glupi da kupe alfu jer cene samo gastarbajterska govvvvna iz nase nam mile Nemacke.
pozd,i resp.za izbor
 
RaiKkonen 911:
I jedna ispravka: Sampion 2004 godine u Touring sampionatu je BMW 320i E46, sa 52 boda ispred Alfe dok su u konkurenciji vozaca trojica od prve cetvorice vozaci BMW-a, gde je, naravno i sampion vozac BMW-a, inace Andy Priaulx je imao isto bodova kao drugoplasirani Dirk Miler ali sa vise pobeda :wink:
Kako bi bilo da pažljivije čitaš i praviš razliku između ETCC i WTCC?
 
ARistic:
Mene zanima da li neko ima CD - Workshop Manual za Alfu 156 ili zna odakle mogu da ga downloadujem.

Probaj da nabavis program koji se zove eMule. Rec je o pretrazivacu koji prvenstvrno skida muziku ali kada na modu pretrazivanja stavis "any" odnosno sve i kada ukucas "Alfa romeo" sigurno ce ti izbaciti par desetina ,mozda i stotina pogodaka. Ja sam probao da nadjem neke slicne stvari za neke automobile i uspeo sam. Ocekuj da ce biti u PDF,rar ili Zip formatu a oni se lako otvaraju. Kad budes trazio, budi uporan pa ako nenadjes sa "alfa romeo", probaj "alfa workshop" ili takve varijacije....Srecno :lol:
 
Ako slucajno ne uspes, pokusacu da ti ga nadjem pa cu ti poslati kad se skine. Uglavnom su fajlovi tog tipa oko 15 MB pa navise. Jednom sam skidao AutoDatu pa je imala 2,1 GB !!! Trebalo joj je uzasno mnogo vremena... :lol:
 
HEMI 426:
Ako slucajno ne uspes, pokusacu da ti ga nadjem pa cu ti poslati kad se skine. Uglavnom su fajlovi tog tipa oko 15 MB pa navise. Jednom sam skidao AutoDatu pa je imala 2,1 GB !!! Trebalo joj je uzasno mnogo vremena... :lol:

Hvala Hemi na ponudjenoj pomoci.
Uspeo sam pre nedelju dana da pronadjem download za originalni Alfin Workshop Manuall za sve modele 156-ice. Instalacija je 540 mb (potrajalo je :) ) i nije .pdf format (kao stari za 33-ku) vec je uradjen u vidu programa (prvo ide instalacija). Jako je dobar (zato me inace i nije bilo na netu nedelju dana).
 
Ma treba samo (nadam se) da zamenim svecice. Malo mi je sumnjiv katalizator ali videcu sta sa njmi da radim posle. Vise mi je trebao manuall da bih se ljudski sa autom upoznao. Tako je mnogo vece zadovoljstvo, meni barem.
Sto se svecica tice znam da ide NGK (13500 din komplet) ali da postoji jeftinija alternativa u vidu Champion-a (oko 8000 din). Da li neko moze malo da me posavetuje u tom pogledu. Prodavac me je ubedjivao da (posto ne radi u mesari :) ) Golden Lodge posao zavrsava. Znam da su se ugradjivala u alfine boxer masine ali nigde nisam nasao podatak da se koriste i za Twin Spark modele.
 
Uvek je bilo najbolje-najskuplje i ako se time rukovodis ne mozes da pogresis ali mozes da se istrosis ponekad i nepootrebno :lol:

Sto se tice katalizatora, skini ga ako te zeza, hvala Bogu ne zivimo u EU i niko te nece zezati zbog toga....... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top