Program za kompletan tuning Windowsa

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Drugari, da li neko zna za program koji bi na jednom mestu imao sto vise podesavanja (pa i onih specificnih, skrivenih), da ne moram da se patim.
cesto vidim da poneko odgovori da se resi neki problem, a tu mogucnost podesavanja Windowsa nisam znao ni da moze korisnik da koristi.
Ima toliko gomila raznoraznih trikova i sitnica ili krupnica da se podesi i setuje, da prosto ne mogu da verujem. Bilo bi lepo da postoji neki program koji sve te cake ume da odradi kad mu zadamo.

Pitam se da li postoji neki program koji ima veliki broj podesavanja takvih specificnih stvari rada sistema.

Konkretno sinoc sam poblesavio od problema koji i dalje ne mogu da resim.
Imam mnogo uradjenih programa i ma gde (na bilo koji disk) da ih instalisem rade normalno sa fajlovima.
Jednu od aplikacija koje sam nesto preradjivao skoro , sinoc sam je premestio sa D na C disk u neki direktorij i gle cuda. Ne moze da se izvrsi RENAME komanda iz programa! Jednostavno izjavi da polazni fajl ne postoji.
Vratim aplikaciju na disk D - radi normalno!
Proverim u drugim aplikacijama koje takodje sadrze ovu komandu i rade na C disku - rade! Samo ova alikacija nece. Premestim program na drugi direktorij jos uvek na disku C - i dalje nece da izvrsi rename.
Kreiram baze ponovo, proverim atribute, proverim atribute svih fajlova u tom direktoriju, proverim prava na taj direktorij i fajlove, proverim sve sto se proveriti moze.
Ta jedna aplikacija nece da uradi rename i kvit!
Sve druge na istom disku hoce. Ako jogunastu aplikaciju pomerim na D disk - radi normalno ponovo. Da izludis.

Pretpostavljam da je nesto sa nekim pravima pristupa ili sharing ili slicno oko zastite, ali nemam pojma sta. Da nijedna druga aplikacije nece da uradi rename na C disku pa da razumem nekako ali druge rade sem ove. Programski kod isti.

Dakle, ima li neki program koji moze u sitna crevca sa sve skrivenim opcijama da podesava i setuje OS ? Jer ako vec moze, onda je mozda neko i sabrao sve te cake i napravio od toga koristan program. Imam ja gomilu programa slicne namene popdesavanja sistema ali nijedan ne nudi bas mnogo opcija kao sto su izmena nekih parametara rada i podesavanja.

Zna li neko za tako stogod, pa da vidim sta me zeza?
 
Da, verovatno sam dosta konfuzno napisao sta zelim :(

Radi se o tome da svi znamo da ima gomila "trikova" i nacina da se postigne ovo ili ono, na samom OS. Te udji u registry bazu pa za kljuc unesi to i to pa ce biti setovano to i to... te spreci da se pojavljuje pri dizanju ovo, te udji u registry pa zameni ovo, da bi user bio ono itd, itd. Milijarda mogucnosti, trikova i setovanja za svasta.
I nije stvar samo u cackanju po registry bazi. Mnoge stvari se mogu uraditi nekim drugim "zahvatima", pa kad bi se sve to nekako objedinilo, bilo bi idealno...
Ima li program koji je u sto vecoj meri objedinio te cake, fore, setovanja....
Ja imam recimo TUNEUp Utility ali nema ni delic onoga o cemu pricam...
 
codemaker:
...
Konkretno sinoc sam poblesavio od problema koji i dalje ne mogu da resim.
Imam mnogo uradjenih programa i ma gde (na bilo koji disk) da ih instalisem rade normalno sa fajlovima.
Jednu od aplikacija koje sam nesto preradjivao skoro , sinoc sam je premestio sa D na C disk u neki direktorij i gle cuda. Ne moze da se izvrsi RENAME komanda iz programa! Jednostavno izjavi da polazni fajl ne postoji.
Vratim aplikaciju na disk D - radi normalno!
Proverim u drugim aplikacijama koje takodje sadrze ovu komandu i rade na C disku - rade! Samo ova alikacija nece. Premestim program na drugi direktorij jos uvek na disku C - i dalje nece da izvrsi rename.
Kreiram baze ponovo, proverim atribute, proverim atribute svih fajlova u tom direktoriju, proverim prava na taj direktorij i fajlove, proverim sve sto se proveriti moze.
Ta jedna aplikacija nece da uradi rename i kvit!
Sve druge na istom disku hoce. Ako jogunastu aplikaciju pomerim na D disk - radi normalno ponovo. Da izludis.
...

Ovo mi pre deluje kao neki problem s programom nego problem OS-a. Obzirom da si ti radi na tom programu, pogledaj šta vraća kao error code funkcija rename, pa onda da dalje tražimo.
 
Ne verujem da je problem u programu, prosto zato sto kad sve prebacim na disk D (fizicki D, ne particija), sve radi normalno.
Na C disku nece ni na jednom direktoriju, gde god da stavim program...
Inace sama funkcija vraca kod 2, sto je "file not found", potpuna nebuloza, jer proverim da li fajlo postoji pre rename i kaze da postoji.
Nesto sam gadno zabrljao sa access rights ili slicno...
 
codemaker:
Ne verujem da je problem u programu, prosto zato sto kad sve prebacim na disk D (fizicki D, ne particija), sve radi normalno.
Na C disku nece ni na jednom direktoriju, gde god da stavim program...
Inace sama funkcija vraca kod 2, sto je "file not found", potpuna nebuloza, jer proverim da li fajlo postoji pre rename i kaze da postoji.
Nesto sam gadno zabrljao sa access rights ili slicno...

Problem verovatno jeste u programu, jer program ne može da uradi nešto što bi trebao da može. Mislim da trenutno pokušavamo da utvrdimo šta je uzrok problema. Verovatno da je u pitanju access rights kao što i sam kažeš.

Možda nije loša ideja da napraviš neku test verziju koja će izlistati spisak svih datoteka u tom direktoriju gde pokušavaš da uradiš rename i eventualno da proba da obriše neku postojeću datoteku. Ovako može da se dobije malo više podataka o tome da li je u pitanju samo rename funkcija ili još po nešto ne radi, a trebalo bi.

Pretpostavljam da proces koji pokušava da uradi rename ima ista prava kao i korisnik koji je prijavljen i da taj korisnik može da uradi rename iz komandne linije ili Windows Explorera datoteka u tom direktoriju.
 
Evo ovako:
Na C disku mogu iz raznih programa da radim delete, rename, copy (Explorer, Windows Commander...)
Kada moj program pokusa to isto, ne moze.
Inace program sam doradio tako da pre rename izlistam sve datoteke, pa i onu koju cu preimenovati, sa sve atributima. Potpuno ih n ormalno izlista i nijedna nije sa atributom "read only ili syste ili hidden".
Kad pokusam iz programa rename jedne od njih (bilo koje) prijavljuje gresku da NEMA datoteke koju hocu da preimenujem.

Na D disku (fizicki odvojen disk) sve to normalno radi, isti taj moj program.

Ranije to nisam imao kao problem, dok nisam poslednji puta reinstalisao ceo OS i sada koristim SP2.

Nemam vise ideju gde da pogledam u vezi access rights. Verovatno se radi o access rights na nivou C diska a ne celog sistema (ukljucujuci i D disk u tom slucaju).
Ako program instalisem na C:\NEKIDIR_1 imam problem sa rename. AKo program instalisem na C:\NEKIDIR_2 na primer, opet isti problem... Bilo gde da instalisem na C, problem postoji.

Na D disku mogu da instalisem program bilo gde, uvek normalno (kao i mesecima pre toga) radi.
Takodje sam premestio program na drugi racunar (zapravo na dva - sinov i cerkin), tamo radi na bilo kom disku normalno.
Znaci moj C disk je iz nekog razloga odlucio da blokira fajlove na rename... I to samo iz mog programa, koji je mesecima bez problema radio na bilo kom disku.

Nemam vise ideja. :(
 
codemaker:
Evo ovako:
Na C disku mogu iz raznih programa da radim delete, rename, copy (Explorer, Windows Commander...)
Kada moj program pokusa to isto, ne moze.
Inace program sam doradio tako da pre rename izlistam sve datoteke, pa i onu koju cu preimenovati, sa sve atributima. Potpuno ih n ormalno izlista i nijedna nije sa atributom "read only ili syste ili hidden".
Kad pokusam iz programa rename jedne od njih (bilo koje) prijavljuje gresku da NEMA datoteke koju hocu da preimenujem.

Na D disku (fizicki odvojen disk) sve to normalno radi, isti taj moj program.

Ranije to nisam imao kao problem, dok nisam poslednji puta reinstalisao ceo OS i sada koristim SP2.

Nemam vise ideju gde da pogledam u vezi access rights. Verovatno se radi o access rights na nivou C diska a ne celog sistema (ukljucujuci i D disk u tom slucaju).
Ako program instalisem na C:\NEKIDIR_1 imam problem sa rename. AKo program instalisem na C:\NEKIDIR_2 na primer, opet isti problem... Bilo gde da instalisem na C, problem postoji.

Na D disku mogu da instalisem program bilo gde, uvek normalno (kao i mesecima pre toga) radi.
Takodje sam premestio program na drugi racunar (zapravo na dva - sinov i cerkin), tamo radi na bilo kom disku normalno.
Znaci moj C disk je iz nekog razloga odlucio da blokira fajlove na rename... I to samo iz mog programa, koji je mesecima bez problema radio na bilo kom disku.

Nemam vise ideja. :(

I dalje nisi naveo da li si probao ono što sam naveo u prethodnoj poruci kao i u čemu je taj program rađen. Da li je možda ostala uključena opcija Data execution protection ili možda nešto od novih stvari koje sadrži SP2?

Možda bi bilo zgodno da se prebacimo u neku drugu temu?
 
Probao sve:
- Izlista sve datoteke ok
- Atributi nisu problem (readonly,hidden,system itd)
- Delete file moze
- Rename isti file u neki drugi file - ne moze!

Na C disku, drugi neki direktorij - isto problem
Na D disku, bilo koji direktorij - sve ok

Eto :(
Mora da je nesto sa access rights. Zanima me samo sto delete moze a rename ne moze. Te dve funkcije rade svuda kako treba vec godinama, sem na mom C disku od nedavno....
 
codemaker:
Probao sve:
- Izlista sve datoteke ok
- Atributi nisu problem (readonly,hidden,system itd)
- Delete file moze
- Rename isti file u neki drugi file - ne moze!

Na C disku, drugi neki direktorij - isto problem
Na D disku, bilo koji direktorij - sve ok

Eto :(
Mora da je nesto sa access rights. Zanima me samo sto delete moze a rename ne moze. Te dve funkcije rade svuda kako treba vec godinama, sem na mom C disku od nedavno....

Hm, vidim da ne želiš da odgovoriš na ostala pitanja koja sam pomenuo.

Ajde da probamo nešto jednostavno. Da li može copy te iste datoteke kada je program instaliran na C disku?
 
Pa Bojane, na STA vise da ti odgovorim? Koja ostala pitanja? Takstativno sam naveo sta moze a sta ne moze na jednom pa na drugom disku.
Sve sto si pitao, rekao sam ti a i dalje imam problem.
Daj budi jasniji.
Inace MOZE copy na oba diska, ne moze samo rename na C disku.
Sta te jos zanima?
 
Hvala za info!
Izgleda da je bas to sto mi treba :)

Skinuo sam verziju 7, samo mi nije jasno da li sam dobro video cenu. Ispada da je 5 evra? Jesam li u pravu ili mi je nesto promaklo. U svakom slucaju za te pare cu sigurno da kupim.
Inace, gde se ta besplatna verzija 6 moze naci, na sajtu nisam mogao?
 

Back
Top