Rezervisti tuze Srbiju- Sud presudio odstetu

ma daj bre ne budi dete,najveci procenat tih rezervista nije ni metka ispalio,drzali su ih po skolama i polj.dobrima kao eto rezervu,krkali pili rakiju i dobijali dnevnice za to.
Oni koji su prosli igranku nisu ni pomislili na dnevnice ,nego se se zahvali Bogu sto im je ostala glava na ramenima

Nije tacno, mnogi su se bavili i odnosenjem bele tehnike, piromanijom, reketiranjem Siptara, a bogami neki i ubistvima i silovanjima. Sve bre to treba da im se plati, znas li ti koliko je to tezak rad?:rtfm:
 
svima su dnevnice isplacene,svima koima je upisan ratni staz.Mozda ti nisi primetio ali pobunila se grupa rezervista samo iz jednog regiona i koliko daleko je to otislo da se zbog par stotina evra po pojedincu ide pred sud u Strazburu.Imali su strpljenja i raspolozenih advokata kao da se radi o desetinama hiljada evra dugovanja po coveku pa su resili da presaviju tabak i teraju pravdu do kraja, a o kakvoj se sumi zaista radi i sta je pravi razlog tuzbe to je nesto sasvim drugo.Po juznim opstinama je rezervistima podeljeno izvesna suma zavedena kao pomoc.Zasto je to tako ispalo,da li je tu bilo nekih mahinacija to treba da odgovre nadlezni,ali gejaci su odmah pomislili ako moze i njima onda moze i nama mimo redovnih dnevnica.
je8ali bi ste se za dinar,dvanaest godina od prekida bombardovanja ovde neki jos jure milionske dnevnice
Bombardovanje je bilo na citavoj teritoriji ali rat "nije".Nije isto biti rezervista u centralnoj Srbiji ili Vojvodini kao sto nije isto biti rezervista,vojnik na granici prema Albaniji ili tamo gde se cistio teren od terorista .Iz tog i jos nekih razloga policija i rezerva su imali jednu visinu dnevnica,spec.jedinice vojske i policije duplo vece, a aktiva JSO je imala 100DM po danu terena i to je sasvim ispravno.Zna se ko kosi a ko vodu nosi i cija je glava redovno u torbi
Ne bune se ljudi koji su bili u ratu, nego se bune rezervisti iz jednog regiona zato sto su oni iz drugog regiona dobili vise para.

Пријатељу, толико си небулозан да ми се чини да ти је сва памет у томе што седи на тој лопти.
Прво, ако је Стразбур пресудио то што јесте, о чему онда ти дрвиш?
Друго, нека је и 100 евра, зашто би то ико опростио било коме и било где, ти си изгледа врло великодушан кад су у питању туђе паре.
Треће, ако се заведе ратно стање у држави, онда је свуда у држави рат, као што и јесте био, колико неко треба да буде глуп да то не разуме.
Четврто, ако је и било различитих износа исплаћиваног новца, пресуда јасно говори да новац није свима исплаћен.
 
Nije tacno, mnogi su se bavili i odnosenjem bele tehnike, piromanijom, reketiranjem Siptara, a bogami neki i ubistvima i silovanjima. Sve bre to treba da im se plati, znas li ti koliko je to tezak rad?:rtfm:
Теби сад жао што си рат провео у неком подруму, а бела техника ти одавно била дотрајала...
 
Што је Србија крива ако су људи јајаре?

Zato što je po zakonu bila obavezna da isplati novac.
Neisplatiti obavezu prema ljudima koji su išli da životima brane zemlju je izuzetno podlo.

Lično smatram da niej trebalo da postoji obaveza da se plaćaju dnevnice - jer ako ideš idu svi i niko ne dobija pare:
MEDJUTIM!
POŠTO JE POSTOJALA OBAVEZA ISPLATE - onda obaveza mora da se ispuni.

Ako neke ku*ve u minićima u ministartvima mogu da dobijaju 1000 E plate mesečno i za to ima, onda morajud a se plate dnevnice veteranima!
 
Zato što je po zakonu bila obavezna da isplati novac.
Neisplatiti obavezu prema ljudima koji su išli da životima brane zemlju je izuzetno podlo.

Lično smatram da niej trebalo da postoji obaveza da se plaćaju dnevnice - jer ako ideš idu svi i niko ne dobija pare:
MEDJUTIM!
POŠTO JE POSTOJALA OBAVEZA ISPLATE - onda obaveza mora da se ispuni.

Ako neke ku*ve u minićima u ministartvima mogu da dobijaju 1000 E plate mesečno i za to ima, onda morajud a se plate dnevnice veteranima!

Они су добили паре. Проблем је што се буне они из Београда, Краљева и Врњачке бање који су блејали уз ракију што су добили мање од неких других који су се вратили са Косова крвавих гаћа. Или се нису вратили. Зна се шта је ветеран.
 
Они су добили паре. Проблем је што се буне они из Београда, Краљева и Врњачке бање који су блејали уз ракију што су добили мање од неких других који су се вратили са Косова крвавих гаћа. Или се нису вратили. Зна се шта је ветеран.
koji su to oni koji su dobili pare?
 
Они су добили паре. Проблем је што се буне они из Београда, Краљева и Врњачке бање који су блејали уз ракију што су добили мање од неких других који су се вратили са Косова крвавих гаћа. Или се нису вратили. Зна се шта је ветеран.

Pravo i PRAVDA često nisu iste stvari.
Medjutim - država je bila obavezna da plati SVIMA.
Niko joj nije kriv što je pisala idiotski zakon.

Mora da plati.
 
. . .

Naravno da mi nije lako. Čitam ovu temu i pred očima mi moj komšija koga su devedesetih "nasilno mobilisali", bio tamo negde u Hrvatskoj nekih pola godine pa kad se vratio naglo postao "viđenini" građanin našeg malog grada. Do prisilne mobilizacije nije imao leba da jede a posle pola godine šakom i kapom po kafanama častio i provodio se, usput kuću napravio da padneš na dupe a ni dana radnog staža nema u SRBIJI:confused::confused::confused:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da mi nije lako. Čitam ovu temu i pred očima mi moj komšija koga su devedesetih "nasilno mobilisali", bio tamo negde u Hrvatskoj nekih pola godine pa kad se vratio naglo postao "viđenini" građanin našeg malog grada. Do prisilne mobilizacije nije imao leba da jede a posle pola godine šakom i kapom po kafanama častio i provodio se, usput kuću napravio da padneš na dupe a ni dana radnog staža nema u SRBIJI:confused::confused::confused:

То је твој комшија, нису сви такви. Генерализујеш без потребе.
 
То је твој комшија, нису сви такви. Генерализујеш без потребе.

Pa moj komšija bio u Arkanovoj gardi, a danas njegova udovica prva zvezda Srbije, idi begaj, gomila takvih kao moj komšija vodu ovu zemlju, očigledno u majčinu, a da li generalizujem bez ili sa potrebom, mislim da ti nikako nisi kompetentan da o tome sudiš.
 
niko ti nije branio da kreneš njegovim stopama. a mogla si da ispraviš grešku 99. pa pravac dobrovoljci i da se obogatiš i ti pljačkom po KiM. mislim...pošto mu toliko zavidiš...svako je odgovoran za svoje postupke pred Bogom i pred ljudima

Baš tako, svako je odgovoran, prvenstveno pred svojim potomcima. Ja se svojim sinovima ponosim, ni otac ni ja im nismo dali krvave pare ali smo im dali mnogo više mislim.
Ne zavidim nikome, samo komentarišem uvodini post, prvo su pljačkali a sad bi i nacionalnu penziju, ha ha, ali, kakva su vremena došla, verovatno će i dobiti tu nacionalnu.
 
Baš tako, svako je odgovoran, prvenstveno pred svojim potomcima. Ja se svojim sinovima ponosim, ni otac ni ja im nismo dali krvave pare ali smo im dali mnogo više mislim.
Ne zavidim nikome, samo komentarišem uvodini post, prvo su pljačkali a sad bi i nacionalnu penziju, ha ha, ali, kakva su vremena došla, verovatno će i dobiti tu nacionalnu.
onda te ne razumem...prvo trpaš u isti koš rezerviste koje je država mobilisala sa raznim paramilitarnim dobrovoljcima iz ratova u HR i Bosni, a još i pokušavaš da optužiš sve koji su se odazvali na poziv države da su pljačkaši i ratni profiteri. :think:
 
Sramota je sto ih drzava nije isplatila nego moramo da se vucaramo i blamiramo po belosvetskim sudovima....

Po meni je sramota sto se bune. Jos je veca sramota to sto postoji razlog za bunjavu. "Patriotski" rezim im do 5. oktobra nije isplatio dnevnice - a imali su bar godinu dana da to ucine. Posle to nije uradio ni Kostunica... Jel Tadic trebao da ispadne najveci patriota? :roll:

A sto se tice placenosti u vojsci... Svakako mislim da bivanje na frontu zasluzuje pare, ipak to jeste nesto znacajno.

Moj primer je, oko mog bivanja u vojsci - razocaravajuci, to oko para. Moja vojnicka plata je za tih 9 meseci (2002.) bila 200 dinara, pa je porasla na 210. Tacno za pola autobuske karte u jednom pravcu :roll:
Jedan iz srednje, koji je negde 2006. bio u civilnoj vojsci :roll: je dobio nesto preko 1000 dinara mesecno - nekih 14 000 za 12 meseci. Po kojoj logici ?!? Da se nije vise trudio? :roll:
Ali, ja ne pravim tuzbe. Moral onih koji su takva primanja namestili je vrlo problematican.
 
Po meni je sramota sto se bune. Jos je veca sramota to sto postoji razlog za bunjavu. "Patriotski" rezim im do 5. oktobra nije isplatio dnevnice - a imali su bar godinu dana da to ucine. Posle to nije uradio ni Kostunica... Jel Tadic trebao da ispadne najveci patriota? :roll:

A sto se tice placenosti u vojsci... Svakako mislim da bivanje na frontu zasluzuje pare, ipak to jeste nesto znacajno.

Moj primer je, oko mog bivanja u vojsci - razocaravajuci, to oko para. Moja vojnicka plata je za tih 9 meseci (2002.) bila 200 dinara, pa je porasla na 210. Tacno za pola autobuske karte u jednom pravcu :roll:
Jedan iz srednje, koji je negde 2006. bio u civilnoj vojsci :roll: je dobio nesto preko 1000 dinara mesecno - nekih 14 000 za 12 meseci. Po kojoj logici ?!? Da se nije vise trudio? :roll:
Ali, ja ne pravim tuzbe. Moral onih koji su takva primanja namestili je vrlo problematican.
upravo je to glavni razlog pobune rezervista...isplaćivana je vojnička plata koja je bila iste visine kao regularnoj vojsci. stalnozaposleni u vojsci su dobili redovnu platu i plus ratne dnevnice. rezervisti su stupanjem u vojsku postali zaposleni na određeno vreme. a uskraćeno im je ono što je bilo predviđeno zakonom...ratne dnevnice. nisam čuo da se neki stalnozaposleni u vojsci odrekao tih dnevnica jer brani kućni prag...
 
upravo je to glavni razlog pobune rezervista...isplaćivana je vojnička plata koja je bila iste visine kao regularnoj vojsci. stalnozaposleni u vojsci su dobili redovnu platu i plus ratne dnevnice. rezervisti su stupanjem u vojsku postali zaposleni na određeno vreme. a uskraćeno im je ono što je bilo predviđeno zakonom...ratne dnevnice. nisam čuo da se neki stalnozaposleni u vojsci odrekao tih dnevnica jer brani kućni prag...

Onda je trebalo odmah posle rata da se bune za promenu zakona. To mogu da podrzim.

Inace je potpuna glupost da se vreme provedeno u sluzenju vojnog roka ne pise kao radni staz, ali to je druga tema.
 
Onda je trebalo odmah posle rata da se bune za promenu zakona. To mogu da podrzim.

Inace je potpuna glupost da se vreme provedeno u sluzenju vojnog roka ne pise kao radni staz, ali to je druga tema.
prve tužbe su krenule odmah posle rata...ako se dobro sećam. a dugo se krilo da su zaposleni u vojsci dobijali i dnevnice za 24-časovno angažovanje. ma totalno zamešateljstvo...
 
Zato što je po zakonu bila obavezna da isplati novac.
Neisplatiti obavezu prema ljudima koji su išli da životima brane zemlju je izuzetno podlo.

Lično smatram da niej trebalo da postoji obaveza da se plaćaju dnevnice - jer ako ideš idu svi i niko ne dobija pare:
MEDJUTIM!
POŠTO JE POSTOJALA OBAVEZA ISPLATE - onda obaveza mora da se ispuni.

Ako neke ku*ve u minićima u ministartvima mogu da dobijaju 1000 E plate mesečno i za to ima, onda morajud a se plate dnevnice veteranima!

podseti me koji zakon regulise dnevnice rezervistima..??
 
sama drzava je sebe dovela u apsurdnu situaciju...
pre 99 se isplata rezervista vrsila drugacije...znaci zaposleni rezervisti su primali plate u firmama u kojima su radili a drzava je firmama refundirala novac za dane koje rezervista nije bio na poslu...
kako je bilo reseno za nezaposlene -stvarno se ne secam...
zasto je to menjano--ne znam...tih burnih dana imao sam drugu zabavu...
 
sama drzava je sebe dovela u apsurdnu situaciju...
pre 99 se isplata rezervista vrsila drugacije...znaci zaposleni rezervisti su primali plate u firmama u kojima su radili a drzava je firmama refundirala novac za dane koje rezervista nije bio na poslu...
kako je bilo reseno za nezaposlene -stvarno se ne secam...
zasto je to menjano--ne znam...tih burnih dana imao sam drugu zabavu...
verovatno je menjano jer je veliki broj rezervista bio samozaposlen (kao ja) i ogroman broj poljoprivrednika (pogotovu u 3. armiji) Ko onda njima da isplati? Malo da problem sagledamo i sa ljudske strane. Te porodice koje su ostale bez izvora prihoda takođe su trebale nešto da jedu tih dana
 

Back
Top