Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li moze neko da kaze zasta se koriste vaginalete Povidon jod? A zasta Gino-Daktanol?Imam mozaik na grlicu materice a ne znam koje su vaginalete za to?Preporucila mi je ginekolog i jedne i druge ali sam zaboravila za sta su koje? Hvala unapred!
 
Meni je ginekolog preporucila jedne od ta dva (a ne znam koje) da stavljam 2-3 puta mesecno, a druge svako vece,a napomenula sam da imam mozaik na materici pa jel znate vi koje treba da stavljam 2-3 puta mesecno?Hvala na predhodnom odgovoru!
 
Nije mozaik na materici nego na grlicu materice, povidon moze da se stavlja svako vece ali mi nije jasno zasto bi ginodaktanol stavljala 2 do 3 puta mesecno.Tek da je obrnuto ne bi bilo logicno.
Bojim se da ti nisi tu nesto dobro shvatila.
Najbolje bi bilo da nazoves svoju doktorku i da je lepo pitas da ti razjasni kako treba da koristis terapiju, i koju.
 
...zbog cega je moguce da nastanu bolovi u dojkama...?
...obe dojke , redovno se samopregledam i nema nista...prestala sam pre tri meseca sa pilulama zbog migrena...medjutim malo mi je cudno da me opet bole kao kad sam pocinjala sa pilulama?

...znam da umeju da bole u trudnoci , ali ako iskljucimo to(nijedan odnos bez kondoma) postoji li josh neki uzrok?
 
Ne mora da znaci. A moze da bude. Moze da bude takodje da bi se to desilo i bez pilula - svakako za sve postoji prvi put, to sto te nikad pre nisu bolele grudi u PMSu ili ovulaciji ne znaci da te jednom nece poceti da bole. Ne opterecuj se time.
 
U proteklih mesec dana bila sam pod jakom antibiotskom terapijom (amoksicilin+clavulonska, cifixime i na kraju ciprofloxacin), i sada, nakon zavrshetka terapije pojavio mi se jaki beli (mlechne boje) sekret, bez mirisa. Nemam bolove, niti svrab. Znam da je to zbog antibiotika, al mene zanima dali je potrebna neka terapija ili da sacekam neko vreme dok se ne povrati normalna mikroflora pa ce to samo nestati?
 
Cao svima!
Prekjuce je moja devojka (zajedno 2 godine) dobila rezultate iz laboratorije, i pozitivna je na ureaplasmu. Nazalost, ne znam koja je koncentracija, ali je na nalazu pisalo "Napomena: koncentracija ureaplasme izrazito niska". Ovo su, i ona samostalno (uz komentar tipa - preispitaj sta si radio), i njen ginekolog juce, protumacili kao indikaciju da je ona u skoroj proslosti inficirana bakterijom.

Ja sam juce bio u mikrobioloskoj laboratoriji, i rezultati ce mi biti gotovi sutra. ALI, u medjuvremenu sam poceo da shizim, jer znam da nisam bio neveran, a ako ona zaista jeste skoro inficirana, pretpostavljam da shvatate zasto sam uzrujan.

Pretrazio sam ceo net, i zaista saznao svasta, pa cak i da ureaplasma jako sporo raste u laboratorijskim uslovima, i da se na rezultat moze cekati i 10ak dana, a i da je onda kolonija koja izraste izuzetno mala (mada vidim da se po privatnim laboratorijama koje sam zvao na rezultate ceka 48h). Ne zelim nikog da optuzujem napamet (posto jos nemam sopstvene rezultate), ali sta ako meni sutra stigne negativan rezultat, ili isto tako blago pozitivan? Da li je moguce da je neko od nas jedno drugom to preneo jos pre dve godine, a da se bakterija tako malo razvila tokom vremena (posto sam video na jednom forumu da je bilo slucajeva da se ona 'pritaji' pa onda odjednom vrati? Ili je ta mala koncentracija u njenom nalazu dovoljna sumnja na neverstvo?

Unapred hvala, i izvinjavam se na dugackom postu. Naravno, sutra cu javiti svoje rezultate.
 
Ja vise volim laboratorije koje sacekaju puna 4 dana pre nego sto izdaju nalaz.
Ovako ,uz tumacenje da je mala koncentracija vas dvoje bi mogli da se poubijate ko je bio neveran, kad i zasto i da li je uopste a da niko nije kriv, da se infekcija dugo nosi u organizmu, da niko od lekara nije uputio pacijenta da se mikrobioloski ispita...
Savet, iskuliraj,to sto je laboratorija izdala takav nalaz ne znaci da ti je devojka bila neverna.
 
imam tri pitanja:
- Kupila sam Logest, ali sad mi je vec 6. dan menstruacije. Da li mogu sad da pocnem da pijem ili moram da cekam sledeci mesec?
- Da li ima neko odredjeno vreme kad bi trebalo da se piju?
- Meni je preprosli mesec ciklus trajao 39 dana, ovaj 32, da li bez obzira na to treba da pijem do 21. dana? I da li sam zasticena i ako mi opet zakasni vise od tih 7 dana pauze?
 
Jesi ti uopste bila kod lekara da ti da te pilule? Ako nisi, morala bi, ako jesi zasto nisi pitala sve sto te zanima? Stvarno ne mogu da verujem da si ih uzela na svoju ruku, ako jesi, jer je to krajnje neodgovorno.

Na prvo pitanje neka ti Dr odgovori ako hoce, a na drugo- nema odredjeno vreme jedino sto mora uvek u to vreme, znaci ako uzimas ujutru od sada pa nadanje ujutru. Uglavnom se devojke odluce za ujutru ili uvece (cim ustanes ili pred spavanje). Ja sam se odlucila za ujutru jer cak i kad hocu duze da spavam ne smeta mi da me sat probudi, ja popijem i vratim se da spavam, a uvece ako duze ostajem morala bih da nosim sa sobom pa mi je to bezveze.
Uz pilule ce ti se ciklus regulisati, nece ti kasniti- 21 dan pijes, naravno, a zasticena si u tih 7 dana pauze...!!!!
 
Javi se svom ginekologu, pilule mozes da pijes od prvog dana sledeceg ciklusa (21 dan i pravis pauzu 7 dana), ne mozes tek tako da uzimas pilule na svoju ruku.
Ako nije tajna ,koliko imas godina?
 
18..
u redu, kontam neodgovorna sam..
stvar je sto nemam ni jednu osobu s kojom bih mogla da se posavetujem... S obzirom da sam jedina koja koristi redovno zastitu od svih devojaka koje znam ilisam makar cula za njih...

Htela sam da odem sledece nedelje, posto oko Uskrsa ne rade. A mislila sam da nije tako strasno da ovih par dana pre toga pijem "na svoju ruku", da ne bih cekala jos jedan mesec...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top