Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da si ti doktori otisli .....koliko ja shvatam , ti si trudna i imas te kratke i ostre bolove jos od 21h ( najmanje) . Ako si iz BG i nocas sigurno ima dezurna neka ginekoloska bolnica i na tvom mestu bi ja odmah otisla tamo . A ako i nisi iz BG , i u tvom gradu radi neka .
 
nisam.......... sve sam to planirala za ponedeljak , jer mislilasam da pricekam jos malo ,ali ovi bolovi me sad brinu traju par dana .......nisam seljanka ,nego kao ono ma bice sve ok........a sad vas davim......
 
Do ponedeljka imas jos 2 cela dana ,,,,malo previse to traje ako je vezano za trudnocu .....U gin bolnici ti ipak mogu bolje pomoci i dati neki lek odgovarajuci ako zakljuce da treba .....i ja bi bas isla nocu , najmanja guzva i vise ti se posvete ......Druga opcija ti je da se zakucas za krevet do ponedeljka , nema tusiranja previse toplom vodom , nema ustajanja i nikakav rad , .....pa sta ti Bog da
 
nisam.......... sve sam to planirala za ponedeljak , jer mislilasam da pricekam jos malo ,ali ovi bolovi me sad brinu traju par dana .......nisam seljanka ,nego kao ono ma bice sve ok........a sad vas davim......
Батали планове и иди одмах да те прегледа гинеколог.
Овако ти дијагнозу нећемо поставити, а док се издоговарамо може свашта да се деси.;)
Можда није ништа, а можда ти се материца контрахује.
Јави се шта си урадила.:)
 
kuci sam........... sve je uredu ali moram mirovati i u ponedljak doci na kontolu i da se sve zvede...ali mene boli na sta su bili jako ljubazni i rekli da ako bolovi budu jaci i cesci da se vratim.........ali jedna fina sestra mi je rekla da se opustim i da e biti sve uredu ,ja sam malo vise napravila panike........ hvala vama sto ste tu samnom bile .......
 
Bas dobro......ipak je bolje da te ginekolog pogleda nego da gubis vreme koje ponekad moze biti dragoceno u takvim slucajevima . Nije to nista neuobicajeno ali nije ni normalno ...tako da mozda nece biti lose da malo vise budes pod kontrolama , bar u pocetku .....Trudnoca nije bolest , vec jednostavno jedno drugo stanje i svaki organizam reaguje na svoj nacin ...neko prodje lako a neko uz malo vise nadzora ......Opredeli se za doktora do koga mozes doci i u takvim situacijama , opusti se i uzivaj ( smisli neke sitne pakosti --tipa jaja od prepelice , maline --kad im vreme nije i sl ..hehe kojima ces da maltretiras okolinu ), jer trudnoca zaista moze biti jedno jako lepo stanje .
A kad ti nesto nije jasno, ti navrati ovde , pa mozda dobijes bar reci podrske ako ne i strucan savet
Poz.....
 
Zdravo svima...:D
Kuburim već neko vreme sa kondilomima. Pojavili su se letos, naglo i u velikom broju, čini mi se zbog katastrofalnog pada imuniteta...imala sam nekih drugih zdravstvenih problema. Širili su se jako brzo i bilo ih je mnogo dok nisam otišla na skidanje laserom - a onda je postalo još gore :( Iz perianalne regije preselili su se u analni otvor i "procvetali" kao nikad pre u roku od samo nedelju dana. Intervencija je koštala boga oca, a druga bi koštala isto samo ne u lokalnoj nego potpunoj anesteziji. Em mi potpuna anestezija nije ni malo mila em sam bila sva isprepadana em stvarno nisam imala novca i "mudro" odlučila da eskiviram celu stvar.
E sad! U međuvremenu su krenuli da se povlače :D i ostalo je 2-3 minijaturna. Zanima me da nije ovo samo zatišije pred buru? Ili sam uspela da popravim imunitet? Malo mi je neverovatno da spadam u mali broj srećnika kojima se spontano povlače? Kojom metodom da uklonim preostale?
 
Cudno mi je da su se bradavice koje su vec "iznikle" povukle same od sebe !!!
U svakom slucaju, sta god im uradila, virus ostaje u tebi do kraja zivota i prilikom svakog veceg pada imuniteta postoji sansa da bradavice opet izadju.
Ipak, nemoj se igrati sama sa kondilomima, njih moraju otkloniti lekari.
 
imam 18 godina i posto sam pre par meseci postala seksualno aktivna otisla sam kod ginekologa na pregled...nadjen mi je sekret 3 grupe,a rezultati ultrazvuka su:
Zm:
AVF uteri,pravilne konture,homogene eho strukture dim.58,6x33mm
cavum uteri:prazan.Endometrijum 2mm.
D.O.dim 33x22 mm,policistican
L.O.dim35x26.5mm policistican,sa vodecim folikulom 16mm
Cavum Douglasi bez prisustva slobodne tecnosti.

meni je jasno da ovi rezultati nisu dobri,ali mi nije jasno sta tacno znace.a da bi pricala sa ginekologom moram da sacekam rezultate papa testa koji ce biti za 4 nedelje.
zbog toga vas najljubaznije molim da mi ovo malo pojasnite,stvarno sam zabrinuta...
 
Trudna sam,u 12 nedelji.Bila sam na pregledu,a i imam i jaci sekret,zuto--zelenkaste boje,i rezultate sam dobila da mi je vaginalni sekret 3 i 6 grupa ali zbog rane trudnoce doktorica ce bris da mi radi tek na sledecem pregledu za 4 nedjelje.Dotad samo treba da mazem mast nystatin,jednu tubu.E sad meni nije jasno-sta znace te grupe,da li je to opasno za bebu,i kakav bris ce da se radi?
Hvala na odgovorima unaprijed :)
 
imam 18 godina i posto sam pre par meseci postala seksualno aktivna otisla sam kod ginekologa na pregled...nadjen mi je sekret 3 grupe,a rezultati ultrazvuka su:
Zm:
AVF uteri,pravilne konture,homogene eho strukture dim.58,6x33mm
cavum uteri:prazan.Endometrijum 2mm.
D.O.dim 33x22 mm,policistican
L.O.dim35x26.5mm policistican,sa vodecim folikulom 16mm
Cavum Douglasi bez prisustva slobodne tecnosti.

meni je jasno da ovi rezultati nisu dobri,ali mi nije jasno sta tacno znace.a da bi pricala sa ginekologom moram da sacekam rezultate papa testa koji ce biti za 4 nedelje.
zbog toga vas najljubaznije molim da mi ovo malo pojasnite,stvarno sam zabrinuta...
Nije nista strasno.
Oba jajnika su ti policisticna ali to je vrlo cest nalaz kod zena. To sto je "vodeci folikul" to je folikul koji ce da pukne i iz koga ce se osloboditi jajna celija u narednom ciklusu, znaci potpuno normalno.
 
Trudna sam,u 12 nedelji.Bila sam na pregledu,a i imam i jaci sekret,zuto--zelenkaste boje,i rezultate sam dobila da mi je vaginalni sekret 3 i 6 grupa ali zbog rane trudnoce doktorica ce bris da mi radi tek na sledecem pregledu za 4 nedjelje.Dotad samo treba da mazem mast nystatin,jednu tubu.E sad meni nije jasno-sta znace te grupe,da li je to opasno za bebu,i kakav bris ce da se radi?
Hvala na odgovorima unaprijed :)
O grupama vaginalnog sekreta pogledaj u ovom tekstu, tu je sve lepo objasnjeno.
Ukratko, grupe su podeljene prema uzrocniku infekcije ( vidi dalje u tekstu)

http://sr.wikipedia.org/wiki/Pregled_vaginalnog_sekreta
 
Hvala na ovome,mada mi i dalje neke stvari nisu jasne :).Sta sad lijecim ovim nystatinom?I zasto opet uzima bris i kakav?

Нистатин је контактни антибиотик из групе полиена. Веће дозе нистатина делују фунгицидно, а мање фунгистатски. Делује искључиво на патогене гљивице, у првом реду сојеве Candidae (Moniliae). Спектар дејства нистатина обухвата и Cryptococus neoformans, Hystoplasma capsulatum, Blastomyces dermatidis, Trychophyton, Epidermaphyton, Microsporum audouini. Нистатин не делује на бактерије, вирусе и протозое.
Ово је из упутства за коришћење лека. Вероватно је лекар проценио или претпоставио да су и гљивице узрочник секрета.:)
 
Vaki je kod mene slučaj. Imam 50 god ljubavnicu koja ima Sjögrenov sindrom a verovatno je ostala u drugom stanju.
Zašto baš nju za ljubavnicu i kako je do toga došlo?
Imam potrebu da i ovo obrazložim.
Imam prilične seksualne potrebe, a sa druge strane nisam promiskuitetan. Tek pre 4 godine sam prvi put imao seks van braka. Supruga mi kaže da joj se digne kosa na glavi kad pomisli na seks. To ne znači da nemamo seksualne odnose, ali je to manje od jednom mesečno (jednom u 2 a nekad i tri meseca). To što joj je seksa preko glave je rezultat vremena kada smo ga imali svakodnevno i to aktivno po 3 sata! Jednom je bilo i duplo više. Posle 6 god, došla i deca, polako je to opadalo dok na kraju nije došlo dovde. Prvo sam godinama masturbirao a onda... ne mogu više... Biće da nisam baš sasvim normalan po tom pitanju. I moj psihološki test pokazuje izraženu seksualnost. Supruga svesna svega kaže idi nađi neku samo nemoj da mi pričaš i da je dovodiš. I eto...
Ovo je treća ljubavnica sa kojom sam 1 ipo godinu. I ona ima izraženu seksualnost a u braku ima seks ređe nego ja. Kada je išla na preglede pitali su je da li ima seksualne odnose i predlagali joj da se snađe. Ni ona nije promiskuitetna. I ako bez većeg iskustva mislim da nije lako naći osobu sa iraženim libidom a da nije promiskuitetna. Budemo zajedno po dva i više dana i seksa na pretek. Poslednji put je želela da svršim u njoj jer je bila sigurna da je neplodan dan, odnosno, toga dana je trebalo po njoj da dobije menstuaciju. Nisam baš bio voljan da rizikujemo ali sam joj ispunio želju. Nije dobila menstruaciju i ima već 7 dana od tada.
Sada sam zabrinut za nju. Pije citostatike, antimalarike, kortikosteroide, antidepresiv (Zoloft), rivotril, protiv bolova... puna šaka. Imunitet nikakav zbog imonosupresora.
Uzgred, ja pijem Cipralex i rivotril. Baš smešno. (prvi put sam se javio kod psihijatra 1996 i naravno nisam bio non-stop u depresiji - trenutno sam pod terapijom).
Centralno pitanje je šta može da se očekuje u ovom slučaju i koliko je opasno?
 
znam da je bezveze pitati za odgovore bez pregleda ali barem otprilike bi znacilo da pomognete,isla sam na preglede bezbroj puta,cisto radi provere i svaki put kad pitam za svoj problem oni mi kazu da je sve u redu i da bezpotrebno brinem,epa ovako,imam ponekad bolove pri odnosu sa leve strane u donjem delu stomaka,znaci na tren zaboli pa stane i tako opet,i to mi se obicno javi 15ak dana pre nego da dobijem,sta bi moglo to bili i da li je to normalno??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top