Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
niste shvatili moje pitanje.ok,izvinite na smetnji.

Shvatila sam ja pitanje ali ti nisi shvatila odgovor.
Ako se nesto ponavlja besumucno, mesecima i na vaginalete se stvar primiri pa se onda opet vrati onda se nesto ne radi kako treba.
A prva stvar koja se ne radi je sto se tebi terapija ordinira na osnovu pregleda vaginalnog sekreta.
Da li si upucena na mikrobiolosku pretragu, da li poslata da se uradi mikoloski bris da se vidi koja tacno gljivica uzrokuje problem, da li je radjen antimikogram, spisak lekova koji su najadekvatniji i najefikasniji da rese tvoj problem.
O brisevima druge vrste da ne govorim.
Dakle, odgovor na tvoje pitanje ne treba da bude, da postoje slucajevi gde je taj problem hronican vec da treba da se kompletno, kako treba ispregledas.
I moj savet ti je da to ucinis sto pre, pre nego sto ti se pojavi ranica na grlicu materice od stalne iritacije grlica pojacanim sekretom.

Da li i dalje nisam shvatila tvoje pitanje?
 
Da li je normalno da dok koristim Logest (ovo mi je prvi ciklus na Logestu) menstrualno krvarenje bude oskudnije i traje samo 2 dana?
Dok sam pila yasmin trajalo je 4 dana, a sad kako pijem Logest samo 2 dana. Je li to normalno i trebam li se javiti ljekaru?
Hvala
 
Imam jedno pitanje...Moja drugarica je danas saznala da je trudna,pa je zanima kada bi trebela da ode na prvi pregled? Problem je u tome sto je ona iz Hrvatske,ovde zivi vec nekoliko godina,pre par meseci je predala zahtev za drzavljanstvo,ali jos nista od toga,pa samim tim nema zdravstveno osiguranje i ne zna kada ce ga dobiti. I da li neko zna koliko kosta pregled ako nema knjizicu? Unapred hvala na odgovoru...:D
 
Neke 2 do 3 nedelje nakon izostanka ciklusa ima svrhe javiti se lekaru jer pre tog perioda ultrazvucno se trudnoca ne moze dokazati.
Sto se tice domova zdravlja, mislim da pregled bez knjizice ne kosta vise od 1000 dinara ali nisam sigurna.
Neka drugarica ode do njoj najblizeg dz pa nek se raspita.
 
Pre mesec dana mi je radjena biopsija,ujutru oko 11h a uvece kad sam izvadila gazu dobila sam odliv i sutradan sam opet isla kod ginekologa i imala sam terapiju sa elektrodama da bi se zaustavilo krvarenje pa zbog ranica nisam smela da imam odnose 3 nedelje.Sve sam to ispostovala i doktorka je rekla da je sad sve ok i da dodjem na pregled za godinu dana medjutim sinoc posle odnosa sa deckom osetila sam jak bol u jajnicima,toliko jak da nisam mogla da se pomerim,proslo je posle sat vremena.Da li je to normalno,zbog cega se desilo i da li ima veze sa biopsijom?Molim vas da mi mali opsirnije objasnite,ne na brzaka.Unapred hvala
 
dr:
Neke 2 do 3 nedelje nakon izostanka ciklusa ima svrhe javiti se lekaru jer pre tog perioda ultrazvucno se trudnoca ne moze dokazati.
Sto se tice domova zdravlja, mislim da pregled bez knjizice ne kosta vise od 1000 dinara ali nisam sigurna.
Neka drugarica ode do njoj najblizeg dz pa nek se raspita.

hvala na brzom odgovoru :) imam jos samo jedno pitanje,da li bi trebala da uzima neke vitamine...?
 
Dr najljubaznije bih Vas zamolila za savet dok ne odem kod mog ginekologa. Jutros mi je bilo muka i povracala sam posebno kada sam osetila miris kafe. Pitanje je da li da prekinem uzimanje dovicina kolim lecim hlamidiju dok ne utvrdim uzrok mucnine? U napred hvala pozdrav
 
A koliko vec pijes dovicin?
Dovicin je tezak na stomak i moze dati mucninu pa se savetuje da se uzima posle jela, nekih sat vremena.
Da li postoji mogucnost za trudnocu?Koji dan ciklusa je, kada je bila poslednja menstruacija?
 
Molim vas pomagajte! Otkrila sam da imam hpv ( jos ne znam koji tip, to cu uraditi ali definitivno nije onaj koji izaziva kondilome) pa me interesuje jedna stvar. Doktorka mi je rekla da virus ostaje trajno u telu, da ne moze da se ukloni...medjutim, procitala sam na nekim sajtovima da se kod 70 % zena virus ukloni u roku od godinu dana i td... Ne znam sta da mislim. I kako ja da zivim dalje kad znam da sam prenosilac?? Kolposkopija i papa su mi za sad u redu. Promenila sam samo 2 partnera tako da sam u prilicnom soku (definitivno nije od prvog jer sam i ja njemu bila prva). Ne znam u cemu je razlika izmedju tipa hpva koji izaziva kondilome i ovog mog posto mi je utisak da se virus koji izaziva kondilome moze ukloniti. Neverovatno mi je da je toliko ljudi zarazeno... o tome se jako malo prica i zna... sto nije dobro, ljudi su potpuno neobavesteni. I ja sam bila...
 
A sta ti se desava sa tipom virusa koji imas? Njega ne mozes nikad ukloniti? Pitam jer imam neki hpv, a na tipizaciju idem sledece nedelje. Jako me plasi to sto je virus trajno u telu. Negde sam citala da pise da nestaje, a doktorka mi je rekla da je trajan. Kako ziveti sa hpvom dalje, kad znas da si prenosilac????
 
Molim vas pomagajte! Otkrila sam da imam hpv ( jos ne znam koji tip, to cu uraditi ali definitivno nije onaj koji izaziva kondilome) pa me interesuje jedna stvar. Doktorka mi je rekla da virus ostaje trajno u telu, da ne moze da se ukloni...medjutim, procitala sam na nekim sajtovima da se kod 70 % zena virus ukloni u roku od godinu dana i td... Ne znam sta da mislim. I kako ja da zivim dalje kad znam da sam prenosilac?? Kolposkopija i papa su mi za sad u redu. Promenila sam samo 2 partnera tako da sam u prilicnom soku (definitivno nije od prvog jer sam i ja njemu bila prva). Ne znam u cemu je razlika izmedju tipa hpva koji izaziva kondilome i ovog mog posto mi je utisak da se virus koji izaziva kondilome moze ukloniti. Neverovatno mi je da je toliko ljudi zarazeno... o tome se jako malo prica i zna... sto nije dobro, ljudi su potpuno neobavesteni. I ja sam bila...
 
Zanima me jos nesto..na nalazu su mi pronasli veliku kolicinu leukocita pa su mi dali uput za analizu na hlamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu. Da li moze da se desi da su ti leukociti poviseni jer sam imala odnos sa deckom dan pre kolposkopije? Zbog samog odnosa. Mozda je glupo pitanje. Bilo sta ako znate o ovome, obavestite me...
 
zdravo ja sam nova na blogu i jos se ne znam dobro koristiti njime ali pokusacu:)
zanima me kolika je verovatnoca da su testovi za trudnocu negativni?danas je 8-mi dan nakon mogucek zaceca i uradila sam 2 testa ujutru mada nista bili su negativni
dali je mozda jos rano?a imam ostale simptome trudnoce kao mucnina i nagon za povracanjem onda mi smeta dim cigarete sto pre nikad nije i takko dalje
hvala unapred:dontunderstand:
 
zdravo ja sam nova na blogu i jos se ne znam dobro koristiti njime ali pokusacu:)
zanima me kolika je verovatnoca da su testovi za trudnocu negativni?danas je 8-mi dan nakon mogucek zaceca i uradila sam 2 testa ujutru mada nista bili su negativni
dali je mozda jos rano?a imam ostale simptome trudnoce kao mucnina i nagon za povracanjem onda mi smeta dim cigarete sto pre nikad nije i takko dalje
hvala unapred:dontunderstand:

Izvini ali nesto nisam bas najbolje razumela.
Jeli tebi izostao ciklus?
Testovi za trudnocu se koriste nakon izostanka menstruacije, u vreme ocekivane menstruacije trudnoca se dokazuje analizom bHCG iz krvi.
A mucnine se ne javljaju tako rano.
 
Zanima me jos nesto..na nalazu su mi pronasli veliku kolicinu leukocita pa su mi dali uput za analizu na hlamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu. Da li moze da se desi da su ti leukociti poviseni jer sam imala odnos sa deckom dan pre kolposkopije? Zbog samog odnosa. Mozda je glupo pitanje. Bilo sta ako znate o ovome, obavestite me...

ne, leukociti nemaju veze sa odnosom.
Uradi potrebne pretrage.
A sto se tice HPV, imas HPV, nemas kondilome...kako su utvrdili da imas hpv?
 
Utvrdili su kolposkopijom. Ginekolog mi je rekao da moj tip hpv ne izaziva kondilome. Samo me zanima da li virus trajno ostaje u telu, tj. zauvek? Da li cu uvek biti prenosilac? Niko o tome ne prica. Samo o uklanjanju manifestacije (kondiloma i sl). A sta sa virusom?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top