Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
radila mi je bris i na osnovu toga mi je dala gino daktanol a mom decku tu mast,i rekla mi da imam jaku infekciju(gljivice),i da treba da uradim sve analize koje terba da se radim- kortoskopiju itd ali nije insistirala da se to uradi odmah!to mi je bio drugi put kod ginekologa,s tim sto je prvi bio stasno neprijatan pa sam i izbjegavala odem..dok mi se nije desilo nesto konkretno(e sad cu da idem svakih mjesec dana:):) malo mi je bzv i zbog njega,jer mi se ovkve stvari nisu desavale ranije...ali danas postoji sve i svasta da kad cujem ne mogu da spavam kao cojvek:(
ne znam zasto je njemu dala tu mast...ako vec nije prenosivo polnim putem ?i da li preko brisa moze da se ustanovi da je nesto ozbiljno u pitanju jer ako je neka od onih ozbiljnih napasti...:(UZAS!
pitala sam je da li je ozbiljno rekla mi je da nije...ali meni sad sve i svasta prolazi kroz glavu..jer najgore je sto necu biti u mgucnosti da uradim komplet nalaze jos mjesec dana!
ja nisampila nikakve antibiotike u skorije vrijeme tako da mislim da nije od toga,higijenu odrzavam,mada mi malo ishrana nije bas najbolja!
citla sam upustva iz vaginaleta i te masti i pise da su namijenjeni za kandidu...a i na linku sam procitala simptome za kandidu koje sam ja imala,mada ginekolog mi nije rekao sta imam...tacno...tako da...vise ni sama ne znam sta da radim!
DOK---HVALA PUNO :):)
 
Pazi sad dobro....nije ti radila bris nego vaginalni sekret!!!
E sad lepo procitaj sve postove ponovo iz pocetka da bi shvatila razliku jer ja stvarno nemam zivaca za ponovno objasnjavanje.
dakle ,dobila si vaginalete na osnovu simptoma, ne potvrde infekcije brisom u mikrobioloskj laboratoriji.
Rekla ti je da uradis kolposkopiju, sto nije hitno no treba uraditi.
Narode na kom jeziku ja pisem, da probam na spanskom, mozda ce neko shvatiti o cemu pricam.

Ako vam je stalo do vaseg zdravlja, i menjali ste partnere prekontrolisite svoje zdravlje kako treba!
 
Zemljom zavladala epidemija steriliteta, na prvom mestu uzroka su infekcije koje ostavljaju trajne posledice na reproduktivne organe kako zena tako i muskaraca i umesto da svako stavi prst na celo i zapita se, dobro jesam li se ja adekvatno pregledao i jesam li siguran da ne nosim sa sobom neku infekciju koja me lagano unistava, ja ovde po hiljaditi put tupim sta sve treba uraditi za svoje zdravlje i opet vam nije jasno.

bris to je supersonicna metoda,naucna fantastika od dijagnostike, spermokultura, spermogram...sta to bese.
E majke mi u bedak me bacate!
 
MA dobro, nisu oni krivi - ne moraju da znaju sta treba da urade jer to treba ginekolog da im kaze, ali sto se tice ove teme i lenjosti da se iscita tema od pocetka, da se pogledaju prethodni postovi, da se nesto nauci, da se o svom zdravlju informise, kad vec neko ima dobru volju da te nauci i informise - e to je vec zaista za svaku kritiku! A ti me jos pitas da li je bilo veceg fonta i jarkije crvene boje od one - pa rekoh ti ja: nit je dovoljno velik font, nit dovoljno jarka boja kad nema ko da cita..... :(
 
meni nije jasno zasto toliko negativnog tona u odgovorima? ukoliko vam je dosadilo da odgovarate na naša pitanja o razlici vaginalnog sekreta i brisa, o trećoj grupi i tim stvarima- jednostavno ignorirajte pitanje!!! dovoljno mi je maltretmana i nadobudnosti u domu zdravlja. nismo svi DOKTORI!!! izvinjavam se, ali jače je od mene... da postoji neznanje postoji, ali nismo mi krive, i ako ste već u svetoj misiji, ili kako već sebe doživljavate, molim vas da ili pomognete ili ćutite. čim smo na ovom sajtu znači da imamo problem ali i želju da shvatimo ono što lekari nemaju vremena i volje da objasne. bez uvrede, neću više ni postovati, ukoliko je ovakav odgovor nepoželjan, ali DR. i osteli- nismo na kolokvijumu pa da je neznanje sramota. ima nas i pravnika, filologa, matematičara, neobrazovanih, tehničara, spremačica!!! nismo svi studirali medicinu!!!!! :shock:
 
Tacno, niste svi studirali medicinu i ne treba da poznajete medicinu, uopste se ne radi o tome ali ako posle ovoliko postova koji sve objasne do tancina vecinu vas mrzi da procita ono sto pise ,ponovo postavljate isto pitanje e ne znam sta onda da kazem, ostavljate me bez komentara.
izvini ali alergicna sam na lenjost.
 
WithdrawnWater:
Kelis - a ti nemas pametnije posla nego da se ovuda vrzmas i nas za'ebavas, a?! Pa posle kukas da ti crkavaju mali kucni aparati - Bog te gleda! (Strogim pogledom!) :)

nego...zdravlje mi dodje kao mesto gde se uvek razveselim

crkla 2 za sada... u inat sam kupila tri nova
p.s. prichas sa ateistom
:lol:

p.p.s ajmo malo taj espanol...
nema sinonima za kandidu....
http://www.spanishdict.com/
trazila sam
 
anuska1:
nije neznanje sramota..... nismo svi studirali medicinu!!!!! :shock:

Neznanje nije sramota, ali lenjost jeste, niste svi studirali medicinu ali svi ste pismeni i znate da citate zar ne? Pa se lepo vratite i procitajte temu od pocetka, vec kolko na prvoj strani postoji link koji objasnjava grupe sekreta i sta je vaginalni bris, pa onda na desetine postova koji to opet i opet i opet objasnjavaju. I onda sledi pitanje o vaginalnom brisu i grupi sekreta. Izvini, nemoj da se ljutis, mozda je tebi dosta svega, ali utrosi 10 minuta svog vremena da nesto procitas ako vec ne znas; to isto tako nije sramota!
 
Može li krvarenje od 15-tak dana da ozbiljnije naruši krvnu sliku? Spaljivali su mi ranicu na grliću nedelju dana pre menstruacije i posle menstruacije sam nastavila da krvarim iz grlića. :( Krvarenje je bilo srednjeg intenziteta i konstantno. Posle tuširanja grlića Albotilom prestalo je i sad imam samo braonkasti trag. Poslednjih dana nemam snage, nemirno spavam ali sasvim je moguće da je to i od vrućine i pada pritiska (mada mi je stan klimatizovan) i stresa.
 
neupucena:
Može li krvarenje od 15-tak dana da ozbiljnije naruši krvnu sliku? Spaljivali su mi ranicu na grliću nedelju dana pre menstruacije i posle menstruacije sam nastavila da krvarim iz grlića. :( Krvarenje je bilo srednjeg intenziteta i konstantno. Posle tuširanja grlića Albotilom prestalo je i sad imam samo braonkasti trag. Poslednjih dana nemam snage, nemirno spavam ali sasvim je moguće da je to i od vrućine i pada pritiska (mada mi je stan klimatizovan) i stresa.

Ukoliko je krvna slika pre intervencije bila dobra (hemoglobin, gvozdje i eritrociti i hematokrit u granicama normale, dakle bez znakova anemije) krvarenje koje opisujes nije dovoljno da te utera u anemiju. Naravno, stres, promena vremena i velika vrucina, ali vise od toga izuzetna vlaznost ovih dana sve su faktori koji su mogli da u kombinaciji sa krvarenjem i padom pritiska te stresom daju pomenuti zamor i malaksalost.
 
I ja sam slično mislila ali ne škodi da pitam. :) Krvnu sliku sam proveravala u martu i dobra je, ne verujem da se odonda nešto promenilo. Nisam se ranije osećala toliko loše ali sad se baš sve poklopilo, i krvarenje i nalet nezgodnog vremena i ispitni rok...Hvala.
 
interesuje me kako se pravilno stavljaju vaginalete(gino-daktanol)i da li je neophodna neka pumpica za ispiranje...ginekologa sam zaboravila da pitam!:(
da li se stavljaju sto dublje...ili vec kako??
i da li mogu dan posle zavrsetka koriscenja vaginaleta da imam odnose ili bi trebalo da sacekam??
hvala unaprijed:)
 
Neposredno pred spavanje se istusiras, izvadis vaginaletu iz folije, malo je nakvasisi vodom i aplikujes sto dublje u vaginu, onda legnes da spavas.
Ne treba ti nikakva pumpica.Nakon posledenje vaginalete sacekaj 2,3 dana i za kontrolu i za odnose.
 
jedno pitanje...
vec nekoliko meseci imam bolove sa leve strane (jajnik). Isla sam na pregled kod ginekologa i nista nisu nasli. Navodno bila je neka bezopasna cista koja je tokom ciklusa menstruacije napukla i to sve u krug. Bol (kao kad ti neko zabije noz) osecam kad imam odnose (samo leva strana) i isto sam primetila kad vozim biciklo. Kao da je neki nerv ili nesto prikljesten pa me odma zaboli...Pre sam imala neku infekciju, bila sam antibiotike i sve je bilo ok. Da isto napomenem, obicno pre menstruacije dobijem na par dana krvarenje (tamno braon) i tek onda menstruaciju. Ne znam u cemu je problem? Upomoc!
 
Shalala:
Po opisu lici kao da imas neku priraslicu (od prethodnih jakih infekcija) pa da te to boli prilikom fizickog napora koji angazuje pomeranje muskulature (celokupne) donjeg trbuha. Sto se tice ciklusa i toga sto prokrvaris 'tamno' pa tek onda dobijes - to nije nista za brigu. Hormoni malo neizbalansirani i to je sve.

Sara: kantarion vaginalete imaju ista svojstva kao kantarion u globalu: dakle regenerisu sluznicu, deluju antisepticki, uspostvaljaju sredinu za normalnu vaginalnu floru......Nista strasno, one su prosto povremena profilaksa (zastita). MOzda imas pojacan sekret....
 
WithdrawnWater:
Shalala:
Po opisu lici kao da imas neku priraslicu (od prethodnih jakih infekcija) pa da te to boli prilikom fizickog napora koji angazuje pomeranje muskulature (celokupne) donjeg trbuha. Sto se tice ciklusa i toga sto prokrvaris 'tamno' pa tek onda dobijes - to nije nista za brigu. Hormoni malo neizbalansirani i to je sve.
.
Hvala na odgovoru, ako smem da pitam jos jedno pitanje vezano za odgovor, sta ja mogu tu da uradim sada? Jel to nesto DR moze da ukloni, ili je u pitanju neki tretman?
Pozdrav
 
Ako se radi o priraslici, ne postoji nista sto Vi tu mozete da uradite. Ukoliko bi priraslica bila takvog kvaliteta da izaziva jake bolove i restrikciju svakodnevnih zivotnih aktivnosti, dolazi u obzir eventualni pokusaj ginekologa da je presece hiruski i tako oslobodi vezane organa, ali sve zavisi od pozicije priraslice. U svakom slucaju da ja ne bih ovako nagadjala, sto je neozbiljno, moj savet vam je da odete kod ginekologa i objasnite o cemu se radi, te da se zajedno dogovorite o eventualnoh dijagnostici i tretmanu. Mozda uopste nije priraslica....
 
WithdrawnWater:
U svakom slucaju da ja ne bih ovako nagadjala, sto je neozbiljno, moj savet vam je da odete kod ginekologa i objasnite o cemu se radi, te da se zajedno dogovorite o eventualnoh dijagnostici i tretmanu. Mozda uopste nije priraslica....
Hvala. Upravo sam i bila kod ginekologa i objasnila simptome da bi mi onda rekla nije nista tj nista ne moze da nadje ili ti mozda je neka infekcija evo ti antibiotici:-(
Pogledacu na postavljene linkove na pocetku ove teme, zelela bi da malo bolje razumem to stanje
Pozdrav
 
Dakako, moze da bude i upala jajnika u pitanju. Da li ste skoro radili nalaze vaginalnog sekreta i mikrobioloski bris? POnekad vaginalne infekcije (hlamidija) hoce da daju i upale jajnika, obicno one prolaze bezbolno ali nije pravilo. Moj predlog, ako to ginekolog nije predlozio i uradio: zaputite se na mikrobioloski Institut u laboratoriju i trazite vaginalni bris (o tome mozete procitati na prethodnim stranama). Ako se izoluje neki od uzrocnika onda njega specificno treba leciti antibioticima po antibiogramu. Naravno, ako ste vec poceli da pijete antibiotike, onda zavrsite sa njima, sacekajte 10 dana pa tek onda uradite mikrobiolosko ispitivanje. Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top