Ginekologija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E pa moj problem je sledeci! Vec pet meseci ja i momak pokusavamo da ostanem u drugom stanju ali nam nikako new polazi za rukom :-) salim se a ipak mi nije do sale! problem je ne samo u tome nego ih ima vise, prvi je sto ja zivim u maloj enklavi u dubini Kosova i nemogu nigde da odem dalje a ovde nikako ne mogu da odem kod ginikologa koji ovde dolazi jednom nedeljno a i mesto je malo i patrijarhalno tako da bi to bas bilo strasno u stvari to je nemoguce, drugi problem je sto moj momak radi u drugom mestu i vidjamo se dva puta nedeljno pa je moguce da nam zato ne polazi za rukom da uhvatimo te plodne dane!!!
E tu dolazimo do mog pitanja, a ono je da li ja nekako mogu da znam kad su mi plodni dani ustvari da li mogu nekako da ih planiram tj podesim kada je on tu (znam da zvuci smesno), jedna koleginica mi je rekla da kada se piju AB pilule i da kada se ne popije jedan ili dva dana tada nastupaju plodni dani i da se tada moze ostati u drugom stanju mozes li mi molim te pomoci reci mi da li je to tako i malo mi pojasniti stvari! PONOVO NAGLASAVAM DA NISAM U MOGUCNOSTI DA ODEM KOD GINIKOLOGA!!! Molim te pomozi!!! Unapred HVALA!!!!
 
Od kog dela tvog pitanja da pocnem, to da zbog male sredine ne ides kod ginekologa, sta cekas, da se udas?
Ako vec planiras dete onda se lepo prvo udaj pa onda ces moci da odes i kod ginekologa...mislim zbog male sredine.
Jezim se tog laznog morala.
To sto ti je rekla koleginica nije dobro formulisano, a o plodnim danima imas na pocetku ove teme.
 
Stalno mi se vraćaju gljivice, a koristila sam (ovo je priod od 10 god.) nistatin, pa ginodaktanol, pa geonistin... Da preciziram, sve po preporuci lekara. Za ovaj period, bila sam kod više njih, i kod poslednjeg se evo zadržala, recimo 2 god. on mi je konkretno rekao d mi se sekret javlja zbog ranica koje su ostale nakon porođaja (12.02.2006), i da te ranice nakon god. dana treba snirati paljenjem ako ih još uvek ima.
međutim, meni su se ponovo vratile gljivice, i pošto živim u jednom mestu, a radim u drugom, nemam puno vremena, pa me interesuju podaci o ovim Mumio vaginaletama, znači, ako mi možete reći, za koje slučajeve i indikacije ste ih koristili,da znam šta da pitam ginekologa.
 
dr:
Od kog dela tvog pitanja da pocnem, to da zbog male sredine ne ides kod ginekologa, sta cekas, da se udas?
Ako vec planiras dete onda se lepo prvo udaj pa onda ces moci da odes i kod ginekologa...mislim zbog male sredine.
Jezim se tog laznog morala.
To sto ti je rekla koleginica nije dobro formulisano, a o plodnim danima imas na pocetku ove teme.
Da budem iskrana i nisam ocekivala neko razumevanje po pitanju male sredine i ne odlazaka kod ginekologa, jer je to tesko za razumeti devojkama koje zive u velikim gradovima! Ali sam takodje ocekivala da cu dobiti neki precizniji odgovor koji ce mi malo olaksati moju nimalo jednostavnu situaciju!
Moje pitanje je bilo da li se mogu pomocu anti bebi pilula "tempirati" pilodni dani! Ako ih devojka pije pa jedan dan zaboravi da popije do lazi do trudnoce e to sam zelela da mi pojasnis, da li ja tako nesto mogu uraditi!
Sto se plodnih dana tice to jeste problem jer mozda oni padaju bas tada kada moj momak nije tu (napomenula sam da radi u drugom mestu i da je samo vikendima tu) pa upravo zato i ne dolazi do zaceca!!!
Hvala!!!!
 
Ne, pilulama ne mozes namestati plodne dane.
Drugo ne radi se o maloj sredini ili velikom gradu, radi se odnosu prema sopstvenom zdravlju.
Imas decka, imas odnose, planiras dete a ne ides kod ginekologa pod izgovorom male sredine.
Plasis se da ce te neko videti, a onda kad ostanes u drugom stanju i planiras vencanje te se udas sa stomakom do zuba onda se to desilo slucajno.
Izvini ali stvarno to ne mogu da razumem.
 
Vaginalete Polyginax??? Sinoc sam pocela sa istim....Kaaako ih stavljate zeene? Ja sam se jeedva snasla, siroke su a i pukla mi je na krajui i iscurelo malo tocnosti....Bas su mi komplikovane. Zasto ih koristim, neeemam pojma, nista mi nije rekla doktorka :(
 
Krisstina:
Vaginalete Polyginax??? Sinoc sam pocela sa istim....Kaaako ih stavljate zeene? Ja sam se jeedva snasla, siroke su a i pukla mi je na krajui i iscurelo malo tocnosti....Bas su mi komplikovane. Zasto ih koristim, neeemam pojma, nista mi nije rekla doktorka :(

Drzi ih u frizideru, pogotovu na ovoj vrucini. I nemoj je mnogo drzati u rukama dok stavljas, nego probaj da odmah posto je otpakujes i postavis ;) hm, na mesto. Sve ostalo, kao i za druge vaginalete.
 
--------------------------------------------------------------------------------

Interesuje me da li ih je neko pio tablete za odlaganje menstrucije ( NE KONRACEPCIJSKE TABLETE , o kojima je na linkovima koji su dati na prvoj stranici sve objasnjeno -znaci NE one! Iskljucivo tablete SAMO za odlaganje menstruacije! ) i kakvi su utisci?
Jedna drugarica mi je rekla da su joj sindromi PMS- a bili pojacani i da je bila grozno depresivna, melaholicna i sl.i da joj je odmor propao jer je bila skroz bzvz i da ih nece vise piti zbog toga,a druga mi je rekla da nije imala nikakvih slicnih simptoma i da se osjecala normalno!
Treba da idem na more i dobicu bas u to vrijeme, pa bih bas zeljela da cujem vasa iskustva!
Jos nesto : da li se pomjera citav ciklus ili sledecu menstruaciju dobijam u isto vrijeme kad bih dobila i da ih nisam pila , ili je pomjeren za nekoliko dana u skladu sa pomjeranjem menstruacije?

Nadam se da cu ovde naici na odgovor koji trazim,jer sam ovaj topic postavljala na Zenskom kutku i na kutku Zdravlje,ali osim nekog muskraca koji se javio sa savjetima koje nisam trazila ( pogotovo ne od muskarca! ) niko vise nije nista odgovorio i zatvorili su mi ga dajuci mi neki stari link sa slicnom temom u kojoj se iskljucivo spominju kontracepcijske pilule za odlaganje menstruacije( a koliko vidim i na gornjim linkovima se samo one spominju! )! Al ja ne mislim na njih , vec iskljucivo na tablete koje sluze samo za odlaganje menstruacije! Mislim da se zove Prometriol ili nesto nesto slicno,zaboravila sam tacan naziv!
Pa nemoguce je da niko to nije pio ili cuo za njih!

Hvala na svakom odgovoru koji se tice pitanja koje sam postavila!
 
Niko ne moze da zna kako ces ti reagovati na tablete, moze da bude sve ok a moze da ti presedne odmor.
Njihova osnovna funkcija nije da pomeraju ciklus, ne mozes ih uzimati bez znanja ginekologa i ne savetujem ti da se igras sa svojim hormosnkim sistemom zbog letovanja koje u krajnjoj liniji mozes da preguras i sa tamponom.
 
Da su to hormonske tablete, to znam.
Kazu da nije zdravo piti bilo koje tablete.
Po meni nije zdravo trpiti bol po svaku cijenu.
A ja odmor imam 2x5 dana , dakle sledecu sedmicu i sredinu avgusta, i to UTVRDJENE TERMINE koji se ne mogu odgoditi! A posto dobijam menstruaciju svakih 25 dana, dobicu oba puta kad odem na more , a sad ti zamisli kakav je to odmor kad ja moram cijelih 10 dana da mjenjam tampon svakih 2 sata !?!A da ne pricam o bolovima koje moram da pretrpim!
Kad bih sad pila odgodila bih ciklus i one sledece menstruacije i onda ne bih imala menstruaciju ni sad ni za sledeci odmor! Razumijes li zbog cega su mi vazna tudja iskustva!?!
A ginekolog mi je na odmoru 20 dana , a kad bih htjela da zakazem kod nekog drugog onda bih morala da cekam termin, a za to nemam vremena!
A ako nekog zanima zasto nisam razmisljala o tome ranije: bila sam zatrpana poslom i nekim drugim problemima i nisam stigla o tome da razmisljam!
Al pronasla sam preko GOOGLE neke forume sa slicnim temama, samo da jos uhvatim malo vremena da sve to iscitam!
Mislila sam da ce mi ovako biti jednostavnije!Al eto... :roll:
 
dr:
Ne, pilulama ne mozes namestati plodne dane.
Drugo ne radi se o maloj sredini ili velikom gradu, radi se odnosu prema sopstvenom zdravlju.
Imas decka, imas odnose, planiras dete a ne ides kod ginekologa pod izgovorom male sredine.
Plasis se da ce te neko videti, a onda kad ostanes u drugom stanju i planiras vencanje te se udas sa stomakom do zuba onda se to desilo slucajno.
Izvini ali stvarno to ne mogu da razumem.
Uz svo postovanje ali stvarno ne razumem zasto toliko ulazis u motive mog pitanja!
Ne nece biti slucajno samim tim sto sam ti vec rekla da pokusavamo vec mesecima, ali ne zelim da celo selo bude upuceno u to da pokusavam da dobijem bebu, i da glavna tema uz kaficu bude pogadjanje razloga zasto ne ostajem trudna!!!!
A sto setice tvog odgovora IDI KOD GINIKOLOGA, pa veruj mi za toliko nisi morala da se mucis da mi das odgovor jer to sam znala i bez tebe, a ako je sve tako jednostavno "samo otici kod ginekologa" IZVINI ali onda stvarno ne vidim svrhu otvaranja ove teme jer ne verujem da se niko toga sam nije setio vec da je cekao da mu ti kazes ali sigurno svako ima neki razlog zasto ne moze da ode vec odgovor trazi na ovoj i slicnim temama!!!
 
Izvini ali vrlo je jednostavno otici kod bilo kog lekara samo je to stvar licne zdravstvene kulture.
Uputila sam te na sam pocetak teme gde se medju linkovima nalaze i postovi gde se spominje odredjivanje plodnih dana, takodje sam ti rekla da pilule za to ne sluze.
Ne znam sta ocekujes da ti kazem....bez ikakve namere da te vredjam ,to kako ti postavljas stvari ,to je malogradjanski, i nisi ti jedina u tome.
To nema veze sa tim gde zivis, tako se ponasaju i zene u Beogradu.
Ko ce me videti? Sta ce reci?
A koga sta briga zasto ti ides kod ginekologa?
I kod ginekologa se ne ide zato sto ti nesto fali nego zato sto treba da preveniras da nesto krene po zlu.I da nije pokusaj da ostanes u drugom stanju, nakon stupanja u odnose si trebala da odes kod ginekologa, ako nista drugo da otvoris karton i da budes sigurna da je sve na svom mestu.
 
Ako mogu ja nešto da dodam...

feniks25:
Uz svo postovanje ali stvarno ne razumem zasto toliko ulazis u motive mog pitanja!
Ne nece biti slucajno samim tim sto sam ti vec rekla da pokusavamo vec mesecima, ali ne zelim da celo selo bude upuceno u to da pokusavam da dobijem bebu, i da glavna tema uz kaficu bude pogadjanje razloga zasto ne ostajem trudna!!!!

Pet meseci nije mnogo, obično se čeka do godinu dana da dođe do trudnoće i tek ako se u tom roku ništa ne desi onda se rade ispitivanja. Drugo, ako ti momak nije tu onda je moguće da ne 'potrefite' plodne dane a i kad ih potrefite šansa za trudnoću tokom odnosa je oko 30% (naravno to je statistika). Plodni dani su oko sredine ciklusa, postoji spravica koja pomaže oko njihovog određivanja, Persona, koliko je pouzdana nemam pojma.

Ali pre nego što ste uopšte krenuli da pravite bebu trebalo je da odeš kod ginekologa da budeš sigurna da je sve u redu. Treba isključiti postojanje raznih infekcija (koje ne moraju nužno imati simptome a mogu da zakomplikuju trudnoću pa i izazovu pobačaj) i proveriti da li je, kako dr reče, sve na svom mestu.
 
Na zalost moram opet da postujem ovde. Imam 25 godina, porodjaj pre 9,5 meseci. Poslednjih 6 meseci se patim sa raznim bakterijama. Prvo je bila hlamidija pa klebsiela, i sad, kada sam se pomenutih resila, u brisu cerviksa Enterococcus spp (veliki broj). Prema antibiogramu, osetljiv je na penicillin g, ampicillin i chloramphenicol. Ja sam alergicna na penicilin.
Moj ginekolog je na godisnjem, pa me je danas primio drugi ginekolog kod kog sam otisla da dobijem terapiju. Receno mi je da odem do apoteke i da ih pitam sta imaju od hlorofenikola, pa ako postoje tablete da uzmem njih da pijem, ako ne ... Mozda bih mogla da probam da uzmem mast, pa da tampon natopim njome, i svako vece to da stavljam jedno 5 dana. Posto mi nije delovala ubedljivo postavila sam pitanje da li ona misli da tako lek moze da stigne do grlica materice, na sta mi je ona odgovorila:" Pa, vidite da je na penicilin osetljiva, ali ste vi alergicni?"
Takodje, na pitanje da li je moguce da imam bolove slicne menstrualnim, u vreme ovulacije zbog enterococcusa nisam dobila odgovor.
Dakle, sta Vi mislite, da li je moguce ovako leciti ovu stetocinu, i da li ovi nesnosni bolovi koje imam mogu imati veze sa njom?
 
Bolovi u vreme ovulacije nemaju veze sa infekcijom, u nekom periodu zivota svake zene se javljaju i nisu razlog za zabrinutost.
Sto se tice terapije infekcije, moje pitanje je da li se na tom antibiogramu nalaze hinoloni kao grupa, ako se ne nalaze naci laboratoriju koja ima siri antibiogram, znaci da se uradi osetljivost bakterije na sve moguce antibiotike,dakle dati ponovo bris.
 
U cetvrtom sam mesecu trudnoce (15.nedelja) i pronasli su mi bakteriju (Echerihia Coli). Zanima me koliko je ona opasna za ovu nedelju trudnoce? Negde sam procitala da moze da se javi prilikom opstipacije, a ja je imam. Molim Vas da mi odgovorite, mnogo sam uplasena!
Unapred hvala!
 
cjeli mjesec se osjecam malaksalo,cesto mi je muka rano u jutro i kasno navece,boli me glava,prispava mi se vec u 21 h , ujutro sam kao pijana,grudi su mi napete,stomak napuhnut,ubi me zgaravica,gladna sam svaka 2-3 sata,razdrazljiva sam,place mi se bez razloga.Juce sam dobila mjesecnicu 6 dana ranije i za cjeli dan imala jednu malu tackicu prljavo roze-smeckaste boje,a mjesecnice su mi obicno tacne i jako obilne.Sta mi se desava?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top