CD ми је експлодирао...буквално

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.087
Значи убацио сам један диск који користим већ годинама...неколико тренутака после, док сам ишао по клопу, на пар метара од компа чуо сам снажан звук, као кад пуца гума. Прво помислих да није можда отишао осигурач или тако нешто и кад сам видео да је све у стану ОК, лепо седнем испред компа и видим поруку да ми са диском нешто није у реду. Наравно, помислих да треба мало да га прочистим...отварам CD-player...кад гле чуда...диск је био поцепан на хиљаде и хиљаде малих комадића и у том тренутку свуда наоколо су се просуле мале шљокице (као оне што рибе користе као шминку...буквално такве). Још увек усисавам и чистим CD-drive. Не може потпуно ни да се затвори од парчића до којих не могу да допрем. Мораћу да вадим цео плејер и да га растављам. Питање је да ли је уопште функционалан сада.
Јбт, још увек не могу да верујем шта се десило. Први пут чујем за овако нешто (на жалост и видим).
Има ли неко уопште идеју како је и зашто до овога дошло? Или му се десило?
 
Dogadja se kad koristis jeftine diskove i kada ih izvlacis iz kutije povlaceci samo bocne ivice a pri tom ne pritiskajuci prstom sredinu. Tada se pojave mikro naprsline po disku koje ne primetis. Moji ortaci su strpljivo istresali delove i sada svi njihovi uredjaji rade kao i pre. Ako nisi vican otvaranju uredjaja bolje nosi u servis. I kupuj kvalitetne diskove.
 
I posle nek mi kaze neko da gremlini ne postoje
1.gif
 
Ja sam to prvi put video kad su neki momci u internet kafeu noname disk rezali na
48x.Kad je doslo na 80%...booom ja sam bio okrenut ledjima pa sam mislio da je
neko razbio prozor. :)
Ja imam Asusa 5224A pre jedno 2-3 meseca oko 00:30 uzmem da bekapujem jedan
Verbatim disk, read speed stavim na 8X posle 2 sekunde okretanja...Booom!!!
Odletela vratanca 2 metra(bukvalno),sutra sam kupi jednu cetkicu za likovno
otvorio rom izvadio velike delove,ocetkao male,vratio vrata i i dalje radi
ko' nov,inace imam ga vec 2 godine i ovo je bio prvi i poslednji put da se
to desilo. :)

Ako ti je pod garancijom nosi ga u servis ako nije opet ga nosi u servis ako
nikad nisi radio tako nesto,ja sam el.tehnicar.
 
Диск је био стар око 2. године. Иако за већину ствари користим PRINCO дискове :oops: (осим за софтвер који ми баш треба) , овај је био квалитетан и није био у оној кутијици за дискове, него је био у коверти (WIN XP).
Својевремено сам отварао уређај ради чишћења (после неког кречења), било је успешно, али се сећам да сам се светски намучио. Срећа у несрећи је то што је CD експлодирао у CD-player-у, а не CD-RW-у, тако да и ако зезнем нешто није велика штета, ионако ће да ме одвале у сервису, па ми дође скоро на исто.
...а Боже здравља, треба ми и простор за DWD-RW. :wink:

P.S. Мало сам потражио на мрежи...човече има примера где су се вратанца уређаја од експлозије отварала и где су ситни комадићи упадали људима у очи. Произвођачи дискова би дефинитивно на својим производима морали да истакну да постоји могућност за овако нешто. Мислим, пази кад први пут чујем за овако нешто, а нисам баш лаик.
 

Back
Top