Sa magarca na konja?

El Muerte

Primećen član
Poruka
765
Ok ljudi....ajde da cujem vase savete. Hteo sam pre nekoliko dana sam hteo da kupim neki Barton 3000 ali su mi ljudi lepo objasnili da bi to bilo bacanje para i da bolje nadjem otkljucan 2500. Posto vec imam 2500 a zeleo bi da unapredim masinu, a usput sam dosao do dodatnog kesha, u tom slucaju najradije bi presao na 64bit AMD. E sad, isnteresuju me sledece stvari:

1.Ako bi prodavao Barton 2500 Zakljucan, Abit NF7-S (sa modovanimhladnjakom na NB-u) i Abit ATI 9600XT (sve ovo naravno bez RAM memorije) koliko bi mogao tarziti za to?

2.Ako ovo gore uradim, koju maticnu da uzmem s754 ili s 939....

3.Sta da radim sa grafickom? Imaju li te ploce AGP ili moram obavezno da predjem na PCI-E? I koliko kosta jedna graficka u istoj klasi?

4.Ima li adekvatnog napajanja kod nas za takve ploce, jer sam video kod drugara skarabudzeno standardno 20-pinsko napajanje prikaceno na 24-pinsku plocu.....

5, Koliko ce me kostati ovo zadovoljstvo ? :)
 
He he he...El Muerte i njegov legendarni Barton.

Stvarno mi nije jasno sto si toliko navalio da menjas masinu kad je i dalje vrlo aktuelna.
Svakog Bartona 2500+,bio on otkljucan ili ne,mozes pretvoriti u 3200+ prostim podizanjem FSB-a na 200MHz-a.Sve sto ti treba je memorija sposobna da podnese FSB na 200MHz-a i eventualno podizanje napona procesora na 1.7 do 1.725v.Jos mi se nije desilo da sam morao da menjam mnozilac na Bartonu da bih dobio stabilan overclock,svaki je radio bez problema uz minimalno povecanje temperature.

Al' ajde,evo sta bih ti ja savetovao,bazirano iskljucivo na licnom iskustvu(lokalni savetnik po pitanju hardwera :lol: ).
U varijanti Socket 754 u kombinaciji sa Athlonom 64 3200+(NewCastle),moja preporuka bi verovao ili ne bila Chaintech VNF3-250.Znam,znam....Chaintech,ali mene je ovaj model odusevio pre svega stabilnim radom i dobrim overclockom 8) .
Ima 5 PCI slota,ima AGP tako da ne bi morao da menjas graficku,ima mreznu kartu i raid,podrzava 2 SATA diska i ima 4 prikljucka za ventilatore.Takodje ima i promenu napona chipseta sto je verovatno uticalo na to da sam postigao FSB od 230 MHz-a uz potpuno stabilan rad :twisted: .
Uz sve to kosta samo 70 evra,za te pare po meni bolje nema.
E sad,da li bi ova kombinacija bila skok na konja......

Druga varijanta je neki Winchester Athlon64 na 3500+ uparen sa po meni fenomenalnom Gigabyte K8NSNXP-939.I ovo je varijanta sa AGP slotom pa ne bi morao odmah da se trosis na graficku.
Sta da ti kazem za ovu kombinaciju....letenje bi bio adekvatan izraz.
Ploca ima 6-phase :twisted: napajanje procesora koje ovaj put nije izvedeno kao opcioni slot za dodatnu karticu vec je implementirano direktno na plocu...bruka.Na njoj imas sve sto ce ti ikada zatrebati od dodataka,7.1 zvucnu,firewire,sata,gigabitni lan.
Ploca je fantazija i bila bi steta ne upariti je bar sa 3500+.
Gigabyte plocu nisam ni probao da overklokujem,nama svrhe a i preskupa je za takve experimente.

Ponavljam,ove 2 kombinacije sam izdvojio kao najbolje iz licnog iskustva sa AMD64 platformom koje se mozda razlikuje od iskustava drugih.

Ploce sa nForce4 chipsetom ti ne preporucujem jer bi onda morao da menjas i graficku koja objektivno jos nije za bacanje a ako za 6-12 meseci ne bude mogla da se izbori sa novim igricama do tada ce ove AGP graficke koje su sada 300-400 evra a jedino su dobre za 3DMARK 05,prepoloviti cenu i opet si miran godinu-dve.


Sto se tice napajanja,svako Chieftec napajanje ima 24 pina i spremno je za nove ploce.
Cena standardnog Chieftcovog napajanja od 360w je negde oko 3500din.

Sad mi pade napamet,koliko rama ima tvoja graficka?
Ako ima 256Mb onda je to model u koji je Abit ugradjivao TSOP memorijske chipove(starije,sporije,toplije)od 3.3ns koji jedva rade i na 600MHz-a kolika je specifikacija za 9600xt i to je jedna od najlosijih 9600xt kartica.
Cini mi se da ona u 3DMARKU 03 jedva prebaci 3000 dok Asus i Saphire(2.8ns BGA chipovi) na defaultu bacaju preko 4000.
Ako je taj slucaj onda mi je jasno sto je menjas.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao i da necu biti jedini,ima ovde i iskusnijih od mene.
Veliki pozdrav
 
Father, shvatam tvoju zelju da pomognesh, ali nemoj...:)

Prvo, ako prelazish na A64, s754 nije solucija...Nishta manje para (neka sica je u pitanju) necesh dati, stoga s939 i vozi...

U s939 varijanti 3500+ je krajnje glupa kupovina, obzirom da su se 3000+ procesori pokazali kao sjajni o/c-eri, a 3500+ koshta 100 evra vishe.

Gigabyte isto za izbegavanje...Dobra plocha, ali samo za default. Zashto davati pare na plochu koja nudi manje od konkurencije u istom cenovnom rangu? Obrati paznju na DFI, Epox, MSI (sa NF3 i NF4 je MSI procvetao)...

Ako prelazish na NF4 ne gine ti PCi grafika, ali ja bih je promenio, ako mene pitash...Zashto opet menjati platformu kroz 6 meseci - godinu dana?

Neki 6600 PCI-E ce savrsheno da radi posao, ili chak 6200, koji kad se moduje i nabifla, daje iste rezultate kao 9800PRO, a koshta dosta ispod...

Shto se napajanja tiche, ako ti se ne daju pare na Enermax, onda ce i Chieftec da radi posao kako treba...

Toliko za sada...
 
Hvala vam ljudi na svetima. :)

Sto se mog Brtona tice.......:) zapala me jedna od obogaljenih varijanti. Ne mogu ga podici na 2.2 Ghz cak i sa podizanjem napona (ni na 1.8v) nema sanse!
Po default varijanti (bez dizanja napona)mogao sam unutrasnji clock maximum da podignem do 181Mhz !!! :(
A sto se graficke tice....to je onaj model od 256Mb
 
El Muerte:
Hvala vam ljudi na svetima. :)

Sto se mog Brtona tice.......:) zapala me jedna od obogaljenih varijanti. Ne mogu ga podici na 2.2 Ghz cak i sa podizanjem napona (ni na 1.8v) nema sanse!
Po default varijanti (bez dizanja napona)mogao sam unutrasnji clock maximum da podignem do 181Mhz !!! :(
A sto se graficke tice....to je onaj model od 256Mb
Mozda ne mozes da postignes vise taktove zbog loseg memorijskog modula?
Da li si probao da pozajmis od nekoga na kratko modul koji sigurno radi na preko 200MHz-a?Probaj.
Graficku menjaj obavezno,Abit se extra zayebao kada je to cudo pustio u prodaju.

Ponavljam,za one koje mrzi da citaju cele tudje postove,saveti koje sam ti dao su bazirani na licnom,relativno skromnom iskustvu.
Nastavicu da iznosim svoje misljenje i naravno da citam misljenja drugih dok god se ovaj podforum zove HARDVER a ne "Vi Pitate-Rastaman Odgovara" ili "Rastina Radionica Hardvera".
Uz svo postovanje prema Rasti i njegovom iskustvu,ipak treba da ubaci malo vise takta i malo manje ismevanja u postove i da inspirise ljude da razmenjuju licna iskustva inace ce ovaj forum da se svede na "Koji stampac?" ili "Nece da cita!!!".

Veliki pozdrav
 
Sto se tiche tog tvog rama, jesi li pokushao da spustish frekvenciju na 333MHz, a latencije na najvishe(Najlabavije) vrednosti uz podizanje napona memorije za 0,1V? Kod jednog drugara koli ima slichnu konfiguraciju i isti ram isto tako nije hteo da se klokuje (memorija je chak na default-u odbijala da radi stabilno na 2.5V!), ali kad sam mu doneo moju memoriju ,komp je poleteo!
 
[quote="father]
Nastavicu da iznosim svoje misljenje i naravno da citam misljenja drugih dok god se ovaj podforum zove HARDVER a ne "Vi Pitate-Rastaman Odgovara" ili "Rastina Radionica Hardvera".
Uz svo postovanje prema Rasti i njegovom iskustvu,ipak treba da ubaci malo vise takta i malo manje ismevanja u postove i da inspirise ljude da razmenjuju licna iskustva inace ce ovaj forum da se svede na "Koji stampac?" ili "Nece da cita!!!".

Veliki pozdrav[/quote]


Zashto ovo ovako shvatash? Ja se razumem u HW i imam priliku da bacim na test sve shto izadje na trzishte. Ne pricham ovo da bih nekome trljao nos, nego da bih pomogao ljudima. Ja bih stvarno voleo da mi neko sazvace sve ovo umesto shto se drndam 6-7h svakog dana testiranjem, chitanjem i sl...Sam si rekao - "ovo je moje lichno mishljenje". Ovde trebamo da manemo lichna mishljenja, poshto se kvalitet svih komponenata moze izmeriti. Ostaje nam samo da sve probamo i srachunamo. Ja mrzim MSI, ali necu govoriti da je losh ako je napravio dobru plochu. Isto tako volim Abit, pa ne guram svima isti pod nos, poshto je napravio glupost i ja to vrlo dobro znam. Smatram sebe veoma objektivnim u sluchaju HW-a...Nisam nishta loshe mislio onim shto sam rekao. Mozda jeste zvuchalo malo sarkastichno, ali zla namera nije postojala.
 

Back
Top