Dozvola za SKUTER u Grckoj???

Aha. 'Ste culi da jedan tip (bas na Krfu) iznajmio skuter kome je falilo ulje u motoru. On hteo sam da popravi to pa sipao neko ulje koje je kupio tamo al ne znam zbog cega - motor mu riknuo skroz. :shock:
NARAVNO - okrivili njega!!!
...
A dakle, da li da vadim medjunarodnu vozacku ili mi je dovoljan samo pasos?
 
Atrix:
Aha. 'Ste culi da jedan tip (bas na Krfu) iznajmio skuter kome je falilo ulje u motoru. On hteo sam da popravi to pa sipao neko ulje koje je kupio tamo al ne znam zbog cega - motor mu riknuo skroz. :shock:
NARAVNO - okrivili njega!!!
...
A dakle, da li da vadim medjunarodnu vozacku ili mi je dovoljan samo pasos?
Ma kakva međunarodna ! To su skuteri sa motorima do 50 cc, za koje ni kod nas ne treba dozvola. Grk će da ti ga iznajmi, ako mu daš pasoš kao garanciju, a panduri nisu siledžije i drka.ije kao naši. Neće da te diraju ako normalno i pristojno voziš, vide da si turista. A i kad te neki zaustavi, pokaži mu našu dozvolu, nije on sisao vesla, videće da si položio. Ponavljam, u saobraćaju se ponašaj pristojno i korektno i niko te ne dira. (Ja godinama kolima putujem kroz Heladu, i nikad, ali nikad me nijedan nije zaustavio)
Skuteri troše "mešavinu", dakle benzin (bilo koji: super, bezolovni) + 2% dvotaktol ulja. Tamo se prodaje pod nekim drugim imenom ali radnici na pumpama će sigurno znati šta ti treba kad pojaviš sa skuterom. Zato pazi kad točiš gorivo. Taj tip o kome pričaš je verovatno sipao benzin a nije dodao ulje u benzin i upropastio motor, za šta i jeste kriv.
 
samo pasos.
ako ides na krf,skoro svuda rade srbi na motoricima.
pazi i na benzin,imaju foru da ti ostave tek da ga upalis...pa posle guras do pumpe...ili ti prodju kantu za duplu lovu :wink:
mesavinu kupujes na pumpi.ima posebna ''pojilica'' uglavnom je tamo gde je vazduh za gume...
kada uzimas motor dobro ga pogledaj.svaku ogrebotinu!
jer ako je nisi na vreme vidoe...farbaces im ceo motor.
oni nemaju osiguranje za motorice,mada ti kazu da imas...gde ides u koje mesto?
mozda mogu da ti preporucim kod koga da odes.
:wink:
 
Najverovatnije na Tasos. Pa sam mislio, posto ima mnogo dobrih ali udaljenih plaza, da uzmem dvotockasa pa da obidjem sve zanimljivo. Doduse, jos bolje je kolima ali to je bar nekih 30e sa osiguranjem dnevno. Mozda je skuter ipak prihvatljiviji?!

Je li neko iznajmljivao to na Tasosu? :?:
 
Atrix:
Cao! Zna li neko da li je potrebna neka vozacka dozvola za iznajmljivalje skutera (onog sto se vozi po zemlji) i koliko je sigurno ostaviti ga ispred hotela ili vile? HVALA UNAPRED 8)

Ja sam u Bugarskoj 2001 iznajmljivala skuter sa drugaricom. Trazili su nam samo na uvid vozacke dozvole, i da ostavimo pasos. Mada ja pasos nisam htela da ostavim, pa sam im ostavila vozacku dozvolu. Nisu pravili problem. Ne znam za Grcku, verovatno isto.

A medjunarodna dozvola ti treba ako krenes svojim autom za Grcku ili neku drugu stranu zemlju, pa ako te neko zaustavi radi kontrole onda pokazes tu dozvolu, posto nasa nije validna.
 

Back
Top