Srbija je srce jedno

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Izadjem ja sinoc u grad.Znate ono kao bio je Uskrs,Prvi maj.Krenem sa ortakom ajmo kao da se malkice prosetamo kroz Knez Mihajlovu(popularni “Blamodrom”).Do Zelenog Venca stigli smo za cas sa Novobeogradske strane peske,lagano opusteni.Vece lepo,mi razvezli neku pricu,skoro idealna situacija.Grad opusteo,svi negde otisli za praznike.Mi poslali nase lepse polovine sa rodbinom malo do sela,placa I ostalo,cisto da bi uzivali u nasem rodnom gradu bez one sveprisutne Beogradske guzve.I tamo kod Zelenog Venca pomislismo da se nalazimo u Portoriku,Meksiku,Indiji…U prvoj grupi ljudi na koju smo naisli bilo je pa oko dvadesetak Roma,Romkinja…Ajde prodjosmo mi tu veselu druzinu,oni pevaju neke nerzumljive pesme ,valjda neki Tursko-Indijski melos.Smeju se,vicu,podvriskuju…Ortak I ja kao cirkali neke konzervu piva I bas nam bi drago da se ljudi vesele.Malo dalje krenusmo,cela Knez Mihajlova se crni od Roma.Pomislismo da je u blizini neki Bal Roma,da se negde bira neka Ciganska Kraljica…I nema belaca,tek poneki stidljivo prodje pored nas.Sa razglasa postavljenog na Trgu Slobode cuje se neka Turska muzika.Pomislismo da smo u Istanbulu!!!
Eto ka nama ide i grupa Kineza i oni zbunjeni,ali veseli.Pa Beograd je srce jedno.Kaze meni ortak(inace izraziti desnicar),kaze sta je bre ovo Djole,pa mi i ne znajuci odosmo u drugi grad,u drugu drzavu…Pobicu ih sve,iznervirao se.Ja mu kazem sta ti je bre Igore,sto sad ne dodju borci za ljudska prava pa vide kako Cigani uzivaju u srcu Srbije,pa Kinezi,pa kako se cuju zurle kod Narodnog Pozorista.
A ovi Romi vicu,dozivaju se kao da su na poljancetu:”Kasandra,Ismeteeee puuuusiiiiiii…Saaaamire,Aziiiire”.
Ja i ortak pobegosmo!Svi cemo I da bezimo kako je krenulo!!!
Ali kuci sam dosao srecan sto smo veci ljudi od svih,mi Srbi.Sto to nikada ne bi bilo ni u Rimu,ni u Moskvi,ni u Briselu,ni u Hagu…To samo kod nas ima!!!
Beograd je srce jedno.Jedino sto sam natrenutak pomislio(delic sekunde)bilo je kad ti isti Romi odu u Haustriju,Nemacku,Italiju pa se zale da ovde nemaju ljudska prava i da su zrtve diskriminacije,pa traze politicki azil.i sto je najgore i dobiju ga!!!
Mislite o tome braco Srbi I sestre Srpkinje
 
mislim o tome brate Srbine i super ti je pričica to samo u Bg ima,a?...baš ste divni ti i tvoj drug...i šta je poenta priče? manje Roma tj. manjina manje problema? ili šta????
ili...aaa da kontam...nezahvalne menjine...da...pu pu majku im a mi smo tako dobri prema njima...prava i tako to...eto čak su se i po gradu razmileli a nigde naših samo neki ofarbani... na to si mislio?
ajd objasni leba ti...

Inače,da Srbija jeste divna zemlja i Srbi jesu divni ljudi...naziv topica je divan...priča je trula doduše...mislim njena poenta...
 
gigule:
mislim o tome brate Srbine i super ti je pričica to samo u Bg ima,a?...baš ste divni ti i tvoj drug...i šta je poenta priče? manje Roma tj. manjina manje problema? ili šta????
ili...aaa da kontam...nezahvalne menjine...da...pu pu majku im a mi smo tako dobri prema njima...prava i tako to...eto čak su se i po gradu razmileli a nigde naših samo neki ofarbani... na to si mislio?
ajd objasni leba ti...

Inače,da Srbija jeste divna zemlja i Srbi jesu divni ljudi...naziv topica je divan...priča je trula doduše...mislim njena poenta...
Pazi cika Gigule,ima jedan interesantan test kod cika doktora.Pa kad odes oni ti daju jednu sliku pa ti kazes na sta ti ona lici.Svako vidi nesto drugo.U stvari na slici je jedna fleka.Takva je i poenta ove price.Posto ja jesam srbin i jesam satanizovan kao i svi mi srbi,i nemam nista ali stvarno nista protiv obojenih.Samo htedoh da dam jednu malu sliku kao kod doktora.Ti si je shvatio na taj nacin drago mi je sto si zaintrigiran i sto imas svoj stav.Ali juce je bio Uskrs brate Srbine,a nesto su mi parale usi Turske pesme i ciganski melos.Doduse vrlo malo,ali dovoljno da napsem nesto na tu temu.Pozdravljam te i zelim ti da budes jos veci kosmopolita :wink:
 
Priča dobra, istinita (ne samo za BG), ali malo njih to shvataju kako vidim. A oni pomenuti su često nezahvalni. Bilo, biće. Mislim da je Srbija tolerantnija prema drugim narodima i manjinama nego prama Srbima. Tako je bilo i mnogo ranije, i zato smo naj.....! Činjenica.
 
jomini:
Priča dobra, istinita (ne samo za BG), ali malo njih to shvataju kako vidim. A oni pomenuti su često nezahvalni. Bilo, biće. Mislim da je Srbija tolerantnija prema drugim narodima i manjinama nego prama Srbima. Tako je bilo i mnogo ranije, i zato smo naj.....! Činjenica.
Naravno cika JOMINI.Ne znam sta samo znaci ono naj ali smo naj u svakom pogledu.Pozdrav!! :wink:
 
crni djordje:
gigule:
mislim o tome brate Srbine i super ti je pričica to samo u Bg ima,a?...baš ste divni ti i tvoj drug...i šta je poenta priče? manje Roma tj. manjina manje problema? ili šta????
ili...aaa da kontam...nezahvalne menjine...da...pu pu majku im a mi smo tako dobri prema njima...prava i tako to...eto čak su se i po gradu razmileli a nigde naših samo neki ofarbani... na to si mislio?
ajd objasni leba ti...

Inače,da Srbija jeste divna zemlja i Srbi jesu divni ljudi...naziv topica je divan...priča je trula doduše...mislim njena poenta...
Pazi cika Gigule,ima jedan interesantan test kod cika doktora.Pa kad odes oni ti daju jednu sliku pa ti kazes na sta ti ona lici.Svako vidi nesto drugo.U stvari na slici je jedna fleka.Takva je i poenta ove price.Posto ja jesam srbin i jesam satanizovan kao i svi mi srbi,i nemam nista ali stvarno nista protiv obojenih.Samo htedoh da dam jednu malu sliku kao kod doktora.Ti si je shvatio na taj nacin drago mi je sto si zaintrigiran i sto imas svoj stav.Ali juce je bio Uskrs brate Srbine,a nesto su mi parale usi Turske pesme i ciganski melos.Doduse vrlo malo,ali dovoljno da napsem nesto na tu temu.Pozdravljam te i zelim ti da budes jos veci kosmopolita :wink:


Jedna mala opaska, Gigule nije cika nego dama (da ne kazem teta :wink: )
 
Pjer_Nis:
crni djordje:
gigule:
mislim o tome brate Srbine i super ti je pričica to samo u Bg ima,a?...baš ste divni ti i tvoj drug...i šta je poenta priče? manje Roma tj. manjina manje problema? ili šta????
ili...aaa da kontam...nezahvalne menjine...da...pu pu majku im a mi smo tako dobri prema njima...prava i tako to...eto čak su se i po gradu razmileli a nigde naših samo neki ofarbani... na to si mislio?
ajd objasni leba ti...

Inače,da Srbija jeste divna zemlja i Srbi jesu divni ljudi...naziv topica je divan...priča je trula doduše...mislim njena poenta...
Pazi cika Gigule,ima jedan interesantan test kod cika doktora.Pa kad odes oni ti daju jednu sliku pa ti kazes na sta ti ona lici.Svako vidi nesto drugo.U stvari na slici je jedna fleka.Takva je i poenta ove price.Posto ja jesam srbin i jesam satanizovan kao i svi mi srbi,i nemam nista ali stvarno nista protiv obojenih.Samo htedoh da dam jednu malu sliku kao kod doktora.Ti si je shvatio na taj nacin drago mi je sto si zaintrigiran i sto imas svoj stav.Ali juce je bio Uskrs brate Srbine,a nesto su mi parale usi Turske pesme i ciganski melos.Doduse vrlo malo,ali dovoljno da napsem nesto na tu temu.Pozdravljam te i zelim ti da budes jos veci kosmopolita :wink:


Jedna mala opaska, Gigule nije cika nego dama (da ne kazem teta :wink: )
pardon tetka g nisam znao.jedan kosmopolitski poljubac za tebe :lol:
 
More da nije zalosno bilo bi smesno .U mom kraju dan danas tu gde se cuje stanica tipa Radio Teheran,braca Srbi cekaju dandanas u red za burek.Nikad mi necemo da se probudimo .Srbin na Kosovu njima ne moze exer da proda ,a kamoli lokal da drzi a ovi nam se smeju u lice dok pune dzepove Sve se uzdrzavam onako Hriscanski ali dokle vise?Kroz ovo predhodno pocinjem da varujem da cemo mnogo pre da budemo manjina u majcici zamlji Srbiji.
 
Jary:
More da nije zalosno bilo bi smesno .U mom kraju dan danas tu gde se cuje stanica tipa Radio Teheran,braca Srbi cekaju dandanas u red za burek.Nikad mi necemo da se probudimo .Srbin na Kosovu njima ne moze exer da proda ,a kamoli lokal da drzi a ovi nam se smeju u lice dok pune dzepove Sve se uzdrzavam onako Hriscanski ali dokle vise?Kroz ovo predhodno pocinjem da varujem da cemo mnogo pre da budemo manjina u majcici zamlji Srbiji.
Jary mi vec JESMO manjina!Ne znam da li ti je poznat podatak da se u Srbiji desilo nesto prosle nedelje,nesto sto je za svaku osudu.Bila je utakmica Druge fudbalske lige Novi Pazar-Bezanija.Utakmica je navodno odigrana bez prisustva publike,ali je na njoj bilo oko 300 redara!!!Pre utakmice fudbaleri N.Pazara su se poklonili i rekli nesto u fazou"salam alejkum"ili nesto slicno(nemam pojma poliglota nisam,a jos manje poznavalac drugih vera}.I krenuo je linc fudbalera Bezanije.Ti isti redari nasrnuli su na njih!!!Tu su po terenu posle nevidjenog stampeda u kom je povredjeno 4 fudbalera gostujuceg tima ostali nozevi,pa cak i pistolji.Autobus je kamenovan,psovali su im majku Srpsku.Opsti haos!I sve to usred Srbije.Mediji su stidljivo objavili ovu vest i potrudili se da je zataskaju.Ali moj drug(fudbaler Bezanije)kaze da su ih cak i deca gadjala kamenjem.
Sta to znaci?Svi oni mogu to da nam rade bez ikakvih posledica.Pravna drzava je odavno zakazala,smesi nam se mracna buducnost i ona Tarabiceva sljiva..
Sta dalje?Ne znam.Mozda vi znate?
 
teta gigule je svojevremeno sa svojom koleginicom bila u Slovačkoj i putovale smo vozom od krajnjeg istoka do zapada ( Bratislava).Pošto igrom slučaja obe znamo slovački ( majke su nam Slovakinje) pričale smo sa raznim ljudima...I kao po pravilu,priča počinje odakle smo...pa kako tako dobror znamo slovački ( iz Srbije smo tamo su ljudi tolerantni...sva prava manjina se poštuju bla bla bla)...pa im li kod vas u Srbiji Roma...a Mađara...eee njima( Slovacima) svi smetaju...zamislite kaže nam jedna baka oni Mađari,žive u Slovačkoj a izjašnjavaju se kao Mađari...ta valjda su Slovaci ako žive u Slovačkoj..i tako...
Kad smo ostale same pričamo o tom našem putu...zaključak je bio da je dobro što ne živimo u zemlji kao što je Slovačka...mi smo iz Srbije...zemlje dobrih ljudi kojma drugi i drugačiji ne smetaju...čitajući ove komentare,pitam se... da li?

i još nešto,zatucanost i glupost su gore od svakog kosmopolitizma...pogledajte samo Bliski Istok...
 
gigule:
teta gigule je svojevremeno sa svojom koleginicom bila u Slovačkoj i putovale smo vozom od krajnjeg istoka do zapada ( Bratislava).Pošto igrom slučaja obe znamo slovački ( majke su nam Slovakinje) pričale smo sa raznim ljudima...I kao po pravilu,priča počinje odakle smo...pa kako tako dobror znamo slovački ( iz Srbije smo tamo su ljudi tolerantni...sva prava manjina se poštuju bla bla bla)...pa im li kod vas u Srbiji Roma...a Mađara...eee njima( Slovacima) svi smetaju...zamislite kaže nam jedna baka oni Mađari,žive u Slovačkoj a izjašnjavaju se kao Mađari...ta valjda su Slovaci ako žive u Slovačkoj..i tako...
Kad smo ostale same pričamo o tom našem putu...zaključak je bio da je dobro što ne živimo u zemlji kao što je Slovačka...mi smo iz Srbije...zemlje dobrih ljudi kojma drugi i drugačiji ne smetaju...čitajući ove komentare,pitam se... da li?

i još nešto,zatucanost i glupost su gore od svakog kosmopolitizma...pogledajte samo Bliski Istok...
Teta Gigule,ne razumes me bas najbolje.Ja nisam zatucan,izvini sto si me tako dozivela.Ja sam samo neko(a ima nas mnogo)ko postuje Srbiju,Srpsku drzavu i Srpstvo samo po sebi.Srbi su uvek bili i ostace jedan slavan narod i veliki po svojoj humanosti i hrabrosti.Nasu naciju zatrovao je zapad,a skoro pa je ubio istok.Jedino logicno resenje:postovati zemlju u kojoj zivis.Srbi,i Romi,i Madjari,i Slovaci i ne znam koga jos sve tu ima.Postovati Hriscanske praznike,jer ovo je bre PRAVOSLAVNA zemlja,tako je uvek bilo i bice,i na Kosovu i u Sandzaku,i u Vojvodini i sa time nema sprdanja i nema razgovora o tome!!!I to je ono o cemu ja pricam.Ja ne mrzim nikoga,kao i svaki pravi Srbin.Mi nismo mrzeli ni decu onih koji su nas klali u Jasenovcu.Ali te manjine(mozda sada i vecine)treba da postuju cinjenicu da smo mi PRAVOSLAVNA DRZAVA i tako ce biti do kraja sveta i veka,i niko nam to nece oduzeti!!!Ne znam sta bi vise pozdravljam te
 
Izvinjenje svima koji su se našli uvređeni zbog toga što sam napisala...


Poslovica kaže, kad čeljad nisu besna kuća nije tesna...naša kuća je Srbija...kuća svih nas... i domovina... ne samo Srba i naravno, da, poštovanje za sve koji ovi zemlju poštuju, poštuju Srbe kao većinu...ali ono što sam htela da kažem jeste da manjine nisu zli ljudi koji imaju pakleni plan da unište Srbe...to su ljudi koji žive ovde sa Srbima vekovima i tako treba da ostane...bar dok ne nestanu jer asimilacija manjina i emigracija u matične zemlje će vremenom učiniti svoje...
 
gigule:
Izvinjenje svima koji su se našli uvređeni zbog toga što sam napisala...


Poslovica kaže, kad čeljad nisu besna kuća nije tesna...naša kuća je Srbija...kuća svih nas... i domovina... ne samo Srba i naravno, da, poštovanje za sve koji ovi zemlju poštuju, poštuju Srbe kao većinu...ali ono što sam htela da kažem jeste da manjine nisu zli ljudi koji imaju pakleni plan da unište Srbe...Daj Boze da si u pravu!
 
Jesam bre... :)
Nego, moram da napomenem da se mora napraviti jasna razlika između onih nazovimo običnih ljudi iz redova manjina... i onih koji su skontali da od sređenog stanja, mira i normalnog života za njih nema leba...to su svi oni političari koji muteći vodu uspevaju da ostanu na površini i kao važni borci za manjnska prava...
 
crni djordje:
Postovati Hriscanske praznike,jer ovo je bre PRAVOSLAVNA zemlja,tako je uvek bilo i bice,i na Kosovu i u Sandzaku,i u Vojvodini i sa time nema sprdanja i nema razgovora o tome!!!I to je ono o cemu ja pricam.Ja ne mrzim nikoga,kao i svaki pravi Srbin.Mi nismo mrzeli ni decu onih koji su nas klali u Jasenovcu.Ali te manjine(mozda sada i vecine)treba da postuju cinjenicu da smo mi PRAVOSLAVNA DRZAVA i tako ce biti do kraja sveta i veka,i niko nam to nece oduzeti!!

... slushaj, bacjko, prvi vi srbi ne poshtujete vashe praznike, vashu veru i vashe obichaje. kukash shto su romi i kinezi zauzeli centar bgd-a usred Uskrsa... a gde ste vi bili za uskrs, koji je, kao shto kazhete, najvecji hrishcjanski praznik? svi vi se kunete u srpstvo i pravoslavlje, a za uskrs se 90% vas razbezhalo van grada da zhdere cjevape i loche pivo. i onda kukash shto kad machke nema mishevi kolo vode. shto niste, kao shto je bio red, u gradu organizovali neke uskrshnje svechanosti, takmichenja, folklor, okupite decu da i oni malo osete duh i znachaj uskrsa i sve to?... zato, nemoj da lupetash. svi su vam krivi. kako drugi da poshtuju vashe kad ni vi ne poshtujete svoje? :wink:
 
gigule:
teta gigule je svojevremeno sa svojom koleginicom bila u Slovačkoj i putovale smo vozom od krajnjeg istoka do zapada ( Bratislava).Pošto igrom slučaja obe znamo slovački ( majke su nam Slovakinje) pričale smo sa raznim ljudima...I kao po pravilu,priča počinje odakle smo...pa kako tako dobror znamo slovački ( iz Srbije smo tamo su ljudi tolerantni...sva prava manjina se poštuju bla bla bla)...pa im li kod vas u Srbiji Roma...a Mađara...eee njima( Slovacima) svi smetaju...zamislite kaže nam jedna baka oni Mađari,žive u Slovačkoj a izjašnjavaju se kao Mađari...ta valjda su Slovaci ako žive u Slovačkoj..i tako...
Kad smo ostale same pričamo o tom našem putu...zaključak je bio da je dobro što ne živimo u zemlji kao što je Slovačka...mi smo iz Srbije...zemlje dobrih ljudi kojma drugi i drugačiji ne smetaju...čitajući ove komentare,pitam se... da li?

i još nešto,zatucanost i glupost su gore od svakog kosmopolitizma...pogledajte samo Bliski Istok...
Pa ako ti to neko drugi treba reći............
 
@crni djordje
Na zapadu su mnogi sa ovih prostora ukoliko bi se pozalili da su im ugrozena "ljudska prava" dobijali azil i nova drzava preuzimala je staranje o njima sto je znacilo socijalnu pomoc od koje se sasvim lepo moglo ziveti a da se nista ne radi - za to je "vredelo" lagati o navodnoj ugrozenosti. Ali vremena su se promenila. Sada su npr. Albanci koji su to najvise koristili vraceni tamo odakle su dosli ali bez mogucnosti da se vise bilo kome zale
U Kanadi npr. drzava oduzima decu roditeljima koja se pozale da ih "maltretiraju" - mnogo dece kanadskih useljenika je tako oduzeto od svojih roditelja i predato na staranje hraniteljskim porodicama. U tim porodicama im je bilo tako lepo da su posle par dana trazili da ih vrate kuci priznajuci da su lagali ali kasno - mnogo je bilo lakse otici iz porodice nego se u nju vratiti. Ne radi se o tome da je njima zaista bilo lose sa roditeljima nego su oni mislili da ce im biti bolje sa nekim drugim. U tim novim porodicama vaze pravila kojima ih njihovi pravi roditelji nikad nisu naucili - postuj druge da bi tebe postovali. O tome mnogo mogu da kazu oni koji su otisli na zapad misleci da je tamo bolje a posebno nasa deca koja odu na godinu dana kao studenti razmene pa se vrate posle tri meseca pricajuci kako nisu mogli da izdrze da im obelezavaju na boci od soka koliko mogu da popiju...( sigurno im ne bi obelezevali da su kod kuce bili nauceni da ne mogu da rade sta pozele). Njihovi pravi roditelji su ih naucili da samo traze a da nista ne daju - uostalom zato su i otisli kada su im prvi put rekli ne. Mislim da su se narodi bivse YU ponasali kao razmazena deca koja su mnogo trazila a nista nisu davala i koja sad moraju da se nauce novim pravilima.
To pravo - da traze zastitu od drzave zbog ugrozenosti od roditelja pravi Kanadjani skoro nikad ne koriste - obicno drzava proceni da im je potrebna "zastita" ili se roditelji odricu svoje neposlusne dece ali "odricanje" od roditelja je "specijalitet" useljenika
...za Srbe je sada kasno da ih prevaspitavaju - trebaju ih dati onima koji ce to znati da urade mnogo bolje od njih i ne treba da zale za njima - skinuli su sebi sa vrata bedu koja im je samo pravila probleme
....pogledaj samo koliko njih se mota po srpskim forumima i po svetu "optuzujuci" i dalje Srbe za sve sto im se desilo - kao razmazena deca.
...a mozda Srbi i jesu krivi jer su ih razmazili - zato i treba da nauce da postuju sebe i da vise ni od svoje dece ne prave razmazena derista nesposobna za zivot
 
gigule:
Izvinjenje svima koji su se našli uvređeni zbog toga što sam napisala...


Poslovica kaže, kad čeljad nisu besna kuća nije tesna...naša kuća je Srbija...kuća svih nas... i domovina... ne samo Srba i naravno, da, poštovanje za sve koji ovi zemlju poštuju, poštuju Srbe kao većinu...ali ono što sam htela da kažem jeste da manjine nisu zli ljudi koji imaju pakleni plan da unište Srbe...to su ljudi koji žive ovde sa Srbima vekovima i tako treba da ostane...bar dok ne nestanu jer asimilacija manjina i emigracija u matične zemlje će vremenom učiniti svoje...

Гигулебаш ме је обрадовала Твоја искреност... могу Ти рећи да
лично веома волим Словаке, њихов начин живота, традиционализам, уопште су јако добри
људи, зраче неком добротом која плени. Колико знам Срби и Словаци никада нису имали никакве међусобне проблеме, што је прави пример овим
дегенерисаним "глобалистима" да се људи деле САМО НА ПОШТЕНЕ - И ОНЕ КОЈИ ТО НИСУ !
 
Keeper:
crni djordje:
Postovati Hriscanske praznike,jer ovo je bre PRAVOSLAVNA zemlja,tako je uvek bilo i bice,i na Kosovu i u Sandzaku,i u Vojvodini i sa time nema sprdanja i nema razgovora o tome!!!I to je ono o cemu ja pricam.Ja ne mrzim nikoga,kao i svaki pravi Srbin.Mi nismo mrzeli ni decu onih koji su nas klali u Jasenovcu.Ali te manjine(mozda sada i vecine)treba da postuju cinjenicu da smo mi PRAVOSLAVNA DRZAVA i tako ce biti do kraja sveta i veka,i niko nam to nece oduzeti!!

... slushaj, bacjko, prvi vi srbi ne poshtujete vashe praznike, vashu veru i vashe obichaje. kukash shto su romi i kinezi zauzeli centar bgd-a usred Uskrsa... a gde ste vi bili za uskrs, koji je, kao shto kazhete, najvecji hrishcjanski praznik? svi vi se kunete u srpstvo i pravoslavlje, a za uskrs se 90% vas razbezhalo van grada da zhdere cjevape i loche pivo. i onda kukash shto kad machke nema mishevi kolo vode. shto niste, kao shto je bio red, u gradu organizovali neke uskrshnje svechanosti, takmichenja, folklor, okupite decu da i oni malo osete duh i znachaj uskrsa i sve to?... zato, nemoj da lupetash. svi su vam krivi. kako drugi da poshtuju vashe kad ni vi ne poshtujete svoje? :wink:

Па ти човече Kepeer-e уопште не знаш смисао и народне
обичаје прославе Васкрса. Прво прослава у граду Београду је било али не на начин како
се то дешава у мањим местима - јер Београд је 2 милионски град - потпуно измешан - а
пошто већина Срба није родом из Београда - искористили су 7-дневни одмор и отпутовали код СВОЈИХ. И ко осим Тебе каже да ми Срби
не поштујемо себе и своје обичаје?
 
Keeper:
crni djordje:
Postovati Hriscanske praznike,jer ovo je bre PRAVOSLAVNA zemlja,tako je uvek bilo i bice,i na Kosovu i u Sandzaku,i u Vojvodini i sa time nema sprdanja i nema razgovora o tome!!!I to je ono o cemu ja pricam.Ja ne mrzim nikoga,kao i svaki pravi Srbin.Mi nismo mrzeli ni decu onih koji su nas klali u Jasenovcu.Ali te manjine(mozda sada i vecine)treba da postuju cinjenicu da smo mi PRAVOSLAVNA DRZAVA i tako ce biti do kraja sveta i veka,i niko nam to nece oduzeti!!

... slushaj, bacjko, prvi vi srbi ne poshtujete vashe praznike, vashu veru i vashe obichaje. kukash shto su romi i kinezi zauzeli centar bgd-a usred Uskrsa... a gde ste vi bili za uskrs, koji je, kao shto kazhete, najvecji hrishcjanski praznik? svi vi se kunete u srpstvo i pravoslavlje, a za uskrs se 90% vas razbezhalo van grada da zhdere cjevape i loche pivo. i onda kukash shto kad machke nema mishevi kolo vode. shto niste, kao shto je bio red, u gradu organizovali neke uskrshnje svechanosti, takmichenja, folklor, okupite decu da i oni malo osete duh i znachaj uskrsa i sve to?... zato, nemoj da lupetash. svi su vam krivi. kako drugi da poshtuju vashe kad ni vi ne poshtujete svoje? :wink:
Ne znam mali odakle si iz Vrbasa bese?Ne znam ni odakle ti pravo da mi kazes i bilo kome od nas kako se Uskrs proslavlja.Batice znam da ti je frka,verovatno si neko drugi Madjar ili tako neki ali moras da zivis ovde sta da ti radim.A ti kaki,tvoji odose u EU,mogao bi i ti da im se prikljucis?Ne znam sta bi ti drugo vise napisao sem da je ta mocna Madjarska tamo negde do pocetka zranja u SFRJ zivela kao zemlja treceg sveta.Svi ste bre isli u crnim pantalonama i belim kosuljama a mi smo kod vas dolazili da kupujemo jeftino i da se provodimo.Beda i sirotinja,to je bila Madjarska.I oni su najvise profitirali verovatno si Madjar.Zato putuj igumane,ne svidjaju ti se Srbi?Cuo sam da je u Budimpesti glavna kulturna manifestacija Sajam Erotike i pornografije?Vrlo civilizovano,svaka cast.Misli o tome kada mi pominjes pivo i cevape...
Srbija je PRAVOSLAVNA DRZAVA,i kuca svima vama koji pljujete po njoj.Postujte kucni red,kao i u zgradi,jer moze se desiti da se neko opameti pa da svi kojima smeta Srbija lete napolje.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
eremita:
Па ти човече Kepeer-e уопште не знаш смисао и народне
обичаје прославе Васкрса. ?

ma kakvi, sisao sam vesla.

eremita:
Прво прослава у граду Београду је било али не на начин како
се то дешава у мањим местима - јер Београд је 2 милионски град - потпуно измешан - а
пошто већина Срба није родом из Београда - искористили су 7-дневни одмор и отпутовали код СВОЈИХ. И ко осим Тебе каже да ми Срби
не поштујемо себе и своје обичаје?

hah. dobro, bilo je proslava. :wink: svi su otishli kod svojih da slave uskrs (ni sluchajno da roshtiljaju i opijaju se, to nikako :lol:). i u chemu je onda problem da se romi, turci i ostali zezaju? bezveze. ne shvatam u chemu je problem.
shta ima drugi osim mene da ti govore da vi srbi ne poshtujete svoje, gledaj malo.

ej, karadjordje, na pochetku ove teme si bio blagi tolerantni nacionalista, sad lichish na sheshelja i bandu :lol: ne treba vam dugo da skinete masku. i shta trabunjash o madjarskoj, nisam ti ja madjar. pa shta i da jesam? :wink:

P.S> shta fali sajmu erotike? evo bicje i ovde uskoro... i shta je ovde glavna manifestacija? nalivanje pivchugom i baljezgarenje u Guchi?... ili Ravna Gora? pa bolje je i lepshe oticji i gledati gole tete nego bradate chetnike :D
 
Pročitala sam temu i komentar gigule na nju, mislim da je pogrešno protumačila temu, ali je to već razjašnjeno...
Iskreno, meni, hvala Bogu, manjine nisu i nikada neće smetati, ali mi smetaju separatističke ideje (Kosovo, Vojvodina), smeta mi, da, smeta mi, psovanje na sred ulice, smrad i prljavština, da maltene konstantno slušam tuđi jezik u sred Srbije, neverovatna zagušljivost u vozu, SATANIZOVANJE SRBA KADA TO, JEDNOSTAVNO, NIJE ISTINA...
A, danas mi je, eto, zasmetao i grafit "ustašku decu na klanje" prosto, jer poznajem nekoliko Hrvata i volim te ljude. Mada Ustaše imam hiljadu razloga da mrzim...
Bude čovek besan kada vidi kako se LAŽE.
A Srbija je divna, i ne vidim da se iko normalan od manjina žali. Naravno, i među Srbima ima onih što mrze, ali sama država, koja se najviše optužuje, (jer, koja će se organizacija usuditi da optuži NAROD za kolektivnu mržnju :!: :?: ), država je krajnje "pristupačna". Možda i previše za svoje dobro.
Uzgred, u Austriji se ne može ostati bez KURSA NEMAČKOG JEZIKA, dok ovde toliki Romi ne znaju ni svoj. Naravno, ne samo Romi.
 
Keeper:
crni djordje:
Postovati Hriscanske praznike,jer ovo je bre PRAVOSLAVNA zemlja,tako je uvek bilo i bice,i na Kosovu i u Sandzaku,i u Vojvodini i sa time nema sprdanja i nema razgovora o tome!!!I to je ono o cemu ja pricam.Ja ne mrzim nikoga,kao i svaki pravi Srbin.Mi nismo mrzeli ni decu onih koji su nas klali u Jasenovcu.Ali te manjine(mozda sada i vecine)treba da postuju cinjenicu da smo mi PRAVOSLAVNA DRZAVA i tako ce biti do kraja sveta i veka,i niko nam to nece oduzeti!!

... slushaj, bacjko, prvi vi srbi ne poshtujete vashe praznike, vashu veru i vashe obichaje. kukash shto su romi i kinezi zauzeli centar bgd-a usred Uskrsa... a gde ste vi bili za uskrs, koji je, kao shto kazhete, najvecji hrishcjanski praznik? svi vi se kunete u srpstvo i pravoslavlje, a za uskrs se 90% vas razbezhalo van grada da zhdere cjevape i loche pivo. i onda kukash shto kad machke nema mishevi kolo vode. shto niste, kao shto je bio red, u gradu organizovali neke uskrshnje svechanosti, takmichenja, folklor, okupite decu da i oni malo osete duh i znachaj uskrsa i sve to?... zato, nemoj da lupetash. svi su vam krivi. kako drugi da poshtuju vashe kad ni vi ne poshtujete svoje? :wink:


Нећу залазити у националну и верску припадност аутора али као православни Србин, националиста и четник кад устреба, могу рећи да је написао апсолутну истину.
Више се тупило о првомајском уранку и ждрању са обавезним опијањем него о Васкрсу.
Еј бре, гомила младих људи је отишло да роштиља уместо да остане кући на породичном ручку!
То не да нема везе са православљем него нема везе ни са елементарним нормама понашања.
Ако је човек Мађар као што неки тврде онда вам могу рећи да Мађари, што се тиче поштовања своје традиције и вере, могу да послуже за пример.
 

Back
Top